Skocz do zawartości

Recommended Posts

Luśka a co dokładnie chcesz robić tym programem jeśli posklejać i powycinać sceny, dodać jakieś napisy i przejścia do filmu to Pinnacle jeśli jakieś efekty specjalne to Adobe Affter Effect

no właśnie tak naprawdę to wszystko po trochu, efekty, może jakies intro zrobić, przejścia, sklejanie itd itd no edytacja filmu  

Link to post
Share on other sites

miałem podobny problem, jaki program wybrać i po wypróbowaniu wszystkich zostałem przy sonny vegas bo miał najłatwiejszy poziom przyswajalności dla lajka w stosunku do ogromu możliwości które oferował 

szczerze mówiąc to mi wszystko jedno jak trudno się go ogarnia jeżeli program jest naprawdę dobry to moge się poświęcić i kombinować ale to tylko jeśli ma to jakiś sens 

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, jak mogliście zapomnieć o Windows Movie Maker :menda:



Do zaawansowanych intr - to Blender jeżeli chodzi np. o 3d lub after effect

 

Do montażu z darmowych - Camstasia studio

Z płatnych - Premiere

Camstasia nie jest darmowy.

Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc to mi wszystko jedno jak trudno się go ogarnia jeżeli program jest naprawdę dobry to moge się poświęcić i kombinować ale to tylko jeśli ma to jakiś sens 

 

Samemu ogarnąłem wszystkie prostsze  funkcje, łączenie wideo, regulacja tempa, puszczanie od tyłu, zapętlanie, filtry, montowanie dźwięku, podstawy z wycinaniem postaci z green screenu itp ale żeby wszystko w miarę ogarnąć potrzeba czasu i sporo obejrzanych samouczków np na youtube

 

Dla porównania w adobe premiere nie wychodziło mi nic 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

A nie słuchaj ich wszystkich! Combustion jedynie normalny do motion effects!

 

A tak szczerze potrzebne programy do w miarę dobrej obróbki cyfrowej/filmowej to :

 

Sony Vegas Pro - tu poskładasz w nim wszystko

 - Magic Bullet dodatek który jest bardzo potrzebny do zarządzania korekcją kolorów  

 - Boris FX bardzo ciekawe efekty 

 - Całą seria VASST

 - No i czasami NewBlue

 

Combustion - najlepszy do produkcji wektorowej 

 

AfterEffects - najlepszy do produkcji motion effects 

 

Photoshop - dodatki graficzne + animacja np w SV

 

No i jeden z najważniejszych elementów to : Blender/Cinema4D/3dMax dzięki niemu wprowadzisz wszystkie efekty :)

Link to post
Share on other sites

Przecież koleżanka powiedziała że szuka programów które dadzą motion effects, pomogą jej w zastosowaniu tego w późniejszym home made, jak i możliwość rozwoju :D

 

A wszystko można mieć na trialu za darmo każdy program i zobaczyć na którym się jej będzie najlepiej pracowało :D

 

A tak jak kolega wyżej napisał od czegoś trzeba zacząć, a movie marker jej nic nie nauczy. Już lepiej w ten nerowski editor się zaopatrzyć i od niego zacząć niż movie markera ;)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...