Skocz do zawartości

i5-3570k problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość vtruck754,

Recommended Posts

Witam,

Zacznę od tego, iż posiadam nowy procesor i5-3570k i całkiem nową płytę główną MSI Z77A-GD55(wczoraj je otrzymałem i  zamontowałem). A więc przejdźmy do sedna. Mój wcześniejszy procesor i5-760, nie kręcony, nie przechodził testów w OCCT. Po jakichś ~12 sekundach wyskakiwał błąd: "Wykryto błąd na rdzeniu x". W miejscu "x" pojawiały się numery wszystkich rdzeni, tak dla jasności. Doszedłem do wniosku, że procesor został uszkodzony z winy zasilacza, Modecom premium 500W, który później znalazłem na czarnej liście. Niedawno został wymieniony na XFX PRO 450W. Wracając, w grach dostawałem crashe do pulpitu, bardzo często bsody, nawet podczas przeglądania internetu. Sądziłem, że wina leży w procesorze. Nie oddawałem blaszaka do serwisu, bo i tak miałem zamiar zmienić procesor, co też zrobiłem. Wczoraj, po zamontowaniu wszystkiego, z ciekawości sprawdziłem, czy tym razem już wszystko jest ok. Po kilku minutach ten sam błąd, co na wcześniejszym procesorze. Testowałem procesor programami OCCT, Linx, ORTHOS i BurnInTest. W trzech pierwszych wyskakiwał błąd po paru minutach, a w BurnInTest wszystko było w porządku. Zastanawiam się czy to jakaś wada fabryczna procesora, czy po prostu coś jest nie tak. Poniżej zamieszczam screeny z wynikami OCCT, może Wam coś to powie, oraz spec mojego piecyka:

 

MSI Z77A-GD55

i5-3570k /Boxowe chodzenie/ pasta Arctic cooling MX-2

Asus GTX 460 1GB

GOODRAM DDR3 2x2 GB / 1333 CL9

XFX PRO 450W

 

 

OCCT:

http://imageshack.us/g/534/iwy.png/

 

Bardzo proszę o pomoc, bo już naprawdę nie mam pojęcia co zrobić.

Z góry dziękuję.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość vtruck754

rezerwuar ma racje wszystko wskazuje na ramy, niemozliwe zebys dwukrotnie mial wadliwego procka

 

sprawdz najnowszym memtestem 5.00 a najlepiej wyjmij po jednej kosci i wtedy sprawdzaj

 

tu masz linka

http://forum.canardpc.com/threads/68001-NEW-!!-Memtest86-5.00-RC1-available-!-Need-betatesters-!

 

i to sprawdzaj kilka godzin

Edytowane przez vtruck754
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, pod wieczór sprawdzę te ramy, tak jak napisaliście. Jeszcze pytanie, w jaki sposó to są ramy, skoro testuje procesor... Wiem, pytanie laika, ale skąd od razu podejrzenie o ramy?

Ponieważ podczas testów cpu testowane są też ramy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak więc chyba mamy winowajcę. Zrobiłem jak pisaliście, czyli wyjąłem jedną kość i zrobiłem jej dwugodzinny teścik mem testem z pendrive'a. Dla pewności jeszcze z poziomu windowsa Orthosem i OCCT. Wszystko przeszedł bez jakichkolwiek problemów. Natomiast po zmianie na drugą kość już po minucie Memtest wykazał 8 błędów, a po niespełna jedenastu, dwadzieścia.

Poniżej link:

http://img825.imageshack.us/img825/7358/ev2o.jpg

 

Co sądzicie? Chyba wszystko już jasne.

Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...