Skocz do zawartości

Kabel HDMI czy iHDMI? Pomoc w zakupie :)


Recommended Posts

Witam wszystkich :) tak na wstępie chciałbym poprosić was o małą pomoc w wyborze odpowiedniego kabla HDMI do telewizora 37 calowego. Teraz przejdźmy do rzeczy dzisiaj natknąłem się na taką ciekawostkę jak "Inteligenty kabel hdmi tzw. iHDMI" nie będę się na ten temat zbytnio tutaj rozpisywał podam wam link do tego kabelka tam wszystko jest opisane czym się różni od zwykłego kabla HDMI.

 

- Wszystko na temat kabla iHDMI - klik

 

Teraz nasuwa się pytanie do użytkowników portalu Benchmark. Czy ktoś z was posiada oto taki kabelek jak podałem w linku powyżej? bardzo mnie ciekawią opinie na jego temat. Niestety w necie nie wiele udało mi się wygooglować na jego temat niby co nie którzy go polecają ale nie do końca jestem przekonany czy ten kabel będzie spełniał moje wymagania. Dokładnie chodzi mi o to jak jest z jakością tego kabla oraz jego wykonaniem. Kabel można dostać za niecałe 150zł cena jeszcze nie jest taka wygórowana dlatego jestem zainteresowany tym kabelkiem. Dodam jeszcze, że ostatnio kupiłem kabel firmy "Bush" 1.5 metra. Podłączyłem go pod nBoxa i do telewizora Samsunga 37' nie za bardzo byłem zadowolony z jakości obrazu na pewno gorsza była jakość od mojego poprzedniego kabla 8 metrowego tej samej firmy tylko różniły się końcówkami. Oba kable mają pozłacane końcówki tylko różnią się wykonaniem jeden kabel ma plastikową końcówkę (ten krótszy - gorszy) natomiast (ten dłuższy - lepszy) ma końcówkę metalową również pozłacaną mogę powiedzieć, że wtyczka jest przyzwoicie wykonana. Natomiast ten dłuży kabelek wykorzystuję do podłączenia PC-ta do telewizora więc zostałem zmuszony kupić nowy kabel nie za długi ok. 1m lub 2 metrowy bo więcej mi nie jest potrzebne. Na kabel chciałbym przeznaczyć 200zł +/- 50zł ok. £56. Nie chce pożałować i kupić taniego kabla i znów być nie zadowolony dlatego poszukuję przyzwoitego kabla z dobrym wykonaniem i pozłacanymi końcówkami. Podam wam link do sklepu w UK może tutaj znajdziecie coś ciekawego bo ja się kompletnie na tych kablach nie znam więc proszę was o małą przysługę :jupi:

 

- Kable HDMI - Shop UK - klik

 

Oczywiście możecie podawać linki z Polskich lub Angielskich sklepów dla mnie to nie stanowi problemu gdzie zakupie kabel ważne aby spełniał moje wymagania był solidnej konstrukcji i wyświetlał wyrazisty obraz bez żadnych zakłóceń etc.

 

 

 

Przedstawię wam zdjęcia obu kabli które posiadam.

 

 

Bush 8m HDMI Cable - świetny kabelek :)

 

 

http://www.argos.co.uk/wcsstore/argos/images/71-5349711A72UC592475X.jpg

 

 

Bush 1.5m Free Angle HDMI Cable - fatalny zakup :lol:

 

 

http://www.argos.co.uk/wcsstore/argos/images/71-9239889A73UC631367X.jpg

 

 

Z góry dziękuję za pomoc oraz zainteresowanie tematem mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc :jupi:

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

eeeee :P

 

a po co Ci kabel za 200zł? To jest połączenie cyfrowe, tutaj kabel nie jest tak ważny jak w analogowych. Nie mówię, że kabel za 10zł jest dobry, ale podstawowy model, powiedzmy z oczyszczonej miedzi OFC za 50-60zł w zupełności wystarczy. A jakieś iHDMi to czysty marketing, nie widzę dla tego konkretnego zastosowania.

 

http://allegro.pl/item936070566_prolink_hdmi_hdmi_1_2m_filtry_full_hd_tcv8280.html

Sam używam dwóch takich i mimo iż mam lepsze HDTV nie widzę sensu używania droższych kabli (czyt. obraz wymiata :) )

Link to post
Share on other sites

@Michael_17

Z tym iHDMI chodziło mi dokładnie o to czyt. poniżej :D

Dzięki korzystaniu z inteligentnego kabla iHDMI cyfrowe i analogowe wyjścia dźwięku dekoderów nbox HDTV, nbox HDTV recorder i recorder turbo pozostają stale aktywne. Umożliwia to słuchanie ścieżki dźwiękowej emitowanych programów na domowym sprzęcie audio przy zgaszonym telewizorze.

Z jednej strony to jest duża zaleta tego kabelka bo nie muszę mieć cały czas włączonego telewizora by słuchać sobie radia etc. ale z drugiej strony nie wiem czy warto przepłacać za to aż 149zł? :)

 

Jeszcze na oku mam ten kabelek INFINIUS - klik za 20 funtów mam 1m kabla dobrej jakości chyba, że pokuszę się na coś droższego HDMI Cable with Ethernet - klik niestety za coś z górnej półki trzeba drożej zapłacić 1m kabla aż 30 funtów ale jakbym już miał coś kupić to wole wydać troszkę więcej niż potem narzekać jak ostatnio na kabel za który dałem 15 funtów i nadaje się o kant du :P y jutro idę go oddać całe szczęście mogę odzyskać pieniądze z powrotem bez żadnego ale :x

 

Czekam jeszcze na dalsze propozycję z waszej strony może mnie przekonacie, że nie warto wydawać tak dużej sumy na dobry kabel HDMI chodź po ostatniej akcji z tanim kablem mam lekki uraz do tanich kabli może akurat trafiłem na taki kiepski egzemplarz sam nie wiem :)

 

@Michael_17

Dzięki za propozycję na pewno rozejrzę się za tym kabelkiem :P

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie prościej połączyć decoder i amplituner AV dodatkowym, analogowym kablem RCA, albo cyfrowym, optycznym, toslinkiem czy czymś podobnym? Na pewno dekoder ma dodatkowe wyjście audio, a RCA kupisz od 10zł, za 40-50zł są kable z wyższej półki, których i tak nie wykorzystasz bez dobrego Amplitunera/Wzmacniacza.

Link to post
Share on other sites

Nie prościej połączyć decoder i amplituner AV dodatkowym, analogowym kablem RCA, albo cyfrowym, optycznym, toslinkiem czy czymś podobnym? Na pewno dekoder ma dodatkowe wyjście audio, a RCA kupisz od 10zł, za 40-50zł są kable z wyższej półki, których i tak nie wykorzystasz bez dobrego Amplitunera/Wzmacniacza.

Widzę, że nie wiesz jak działa nbox. Jeśli podepniesz do niego telewizor zwykłym kablem HDMI, to gdy zgasisz telewizor, nbox wykrywa, że telewizor przestał obsługiwać HDCP. Reakcją nboxa jest blokada wszystkich wyjść. Nbox gasi audio na wyjściu SPDIF, gasi audio na wyjściu stereo, a na wyjścia HDMI i component wysyła tylko planszę informującą, że twój telewizor nie zapewnia ochrony HDCP.

 

Oznacza to, że po zgaszeniu telewizora podłączonego pasywnym kablem HDMI nie tylko gaśnie ci dźwięk z nboxa w kinie domowym, ale przestajesz mieć możliwość oglądania wizji i fonii nboxa na drugim telewizorze, jeśli poza TV na wyjściu HDMI masz drugi TV na wyjściu component.

 

Od czasu wymiany kabla na iHDMI mogę bez problemu korzystać z nboxa na dwóch telewizorach - i w salonie, i sypialni. Uważam, że kabel wart był każdej złotówki na niego wydanej - mam 10-cio metrowy iHDMI. Nawisem mówiąc jak na aktywny kabel HDMI jego cena jest bardzo rozsądna.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że o tym nie wiedziałem. Co za crap. Jak mogli dać taką wtopę? Automatycznie pozbawili urządzenia funkcji odtwarzacza audio. Nawet jeśli mamy Amplituner bez wejścia HDMi, to i tak musimy kupić taki kabel, w dodatku w droższej "inteligentnej" odmianie, aby posłuchać sobie muzyki. To samo co z XBOXe... no prawie to samo, w XBOXie można to chociaż załatwić przejściówką/rozbieraniem wtyczek.

 

BTW, ile 10m. takiego kabelka?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że o tym nie wiedziałem. Co za crap. Jak mogli dać taką wtopę? Automatycznie pozbawili urządzenia funkcji odtwarzacza audio. Nawet jeśli mamy Amplituner bez wejścia HDMi, to i tak musimy kupić taki kabel, w dodatku w droższej "inteligentnej" odmianie, aby posłuchać sobie muzyki.

Zamiast korzystać z wyjścia HDMI można korzystać z wyjścia component. Wyjścia analogowe nie maja zabezpieczeń takich jak HDCP, więc problem nie występuje.

 

BTW, ile 10m. takiego kabelka?

Cena iHDMI 10m w google.pl
Link to post
Share on other sites

@n_user

To mówisz, że jesteś zadowolony z zakupu kabla iHDMI :) też właśnie zastanawiam się nad jego kupnem i raczej chyba skuszę się na niego bo cena nie jest aż taka straszna ok. 150zł za 1.8m kabla akurat taka długość kabla będzie mi najbardziej odpowiadać więcej mi nie potrzeba.

 

Czego to Polacy nie wymyślą to są łby normalnie akurat z tym kablem im się udało gdybym nie miał nBoxa nawet bym nie wiedział, że taki kabel istnieje a jednak :P

 

Temat uważam za zamknięty postanowiłem jasno wybór padł na iHDMI.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...