Skocz do zawartości

Komputer do grafiki wielkoformatowej oraz grafiki 3D (firma płaci)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Mam problem, ponieważ mój dwuletni laptop nie wydala niestety z grafiką wielkoformatową którą muszę obrabiać w pracy. Często grafiki sięgają do rozdzielczości 150 MP. Czasem nawet większe. Zastanawiałem się nad zestawem postawionym na xeonie... Niestety moje pojęcie na temat sprzętu nie jest perfekcyjne, dlatego chcę poradzić się Was. Monitor sugerowałbym >24", przynajmniej 16GB ramu, dobra karta graficzna. Również od czasu do czasu będę renderować skomplikowane grafiki 3D. cena raczej dowolna, ponieważ za sprzęt płaci firma. Tylko nie wyskakujcie mi z cenami 20000 PLN :) 

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Link to post
Share on other sites

Według mnie dobra będzie podstawka 2011, np. 3930K. Płyta główna do tego np. MSI. Żeby nic się nie muliło to od razu 32GB RAM'u, kto bogatemu zabroni? ;) Jeśli chodzi o grafikę to na ten moment najbardziej opłacalna jest GTX 770.Jeśli zabraknie mocy można dorzucić drugą w SLI. Obudowa przewiewna, dobrego producenta, powinna trochę wytrzymać. Jeśli chodzi o zasilacz to dobrym wyborem (choć niech się jeszcze wypowiedzą koledzy, w zasilaczach orłem nie jestem ;)) będzie XFX bądź zasilacz BQ z serii L8 lub E9. Dysk SSD duży, powinien starczyć na jakiś czas. Dysk HDD Western Digital Red 2TB bądź 3TB jeśli 2TB będzie mało. Chłodzenie na procesor wydajne, starczy na dobre OC.

 

Podsumowując:

 

3930K

 

MSI

 

32GB RAM

 

GTX 770

 

Obudowa

 

XFX

 

Dysk SSD

 

Western Digital Red

 

Chłodzenie na procesor

Link to post
Share on other sites

Według mnie dobra będzie podstawka 2011, np. 3930K. Płyta główna do tego np. MSI. Żeby nic się nie muliło to od razu 32GB RAM'u, kto bogatemu zabroni? ;) Jeśli chodzi o grafikę to na ten moment najbardziej opłacalna jest GTX 770.Jeśli zabraknie mocy można dorzucić drugą w SLI. Obudowa przewiewna, dobrego producenta, powinna trochę wytrzymać. Jeśli chodzi o zasilacz to dobrym wyborem (choć niech się jeszcze wypowiedzą koledzy, w zasilaczach orłem nie jestem ;)) będzie XFX bądź zasilacz BQ z serii L8 lub E9. Dysk SSD duży, powinien starczyć na jakiś czas. Dysk HDD Western Digital Red 2TB bądź 3TB jeśli 2TB będzie mało. Chłodzenie na procesor wydajne, starczy na dobre OC.

 

Podsumowując:

 

3930K

 

MSI

 

32GB RAM

 

GTX 770

 

Obudowa

 

XFX

 

Dysk SSD

 

Western Digital Red

 

Chłodzenie na procesor

Konfiguracja mi się podoba :) Nawet cena jest spoko. lecz jeszcze poczekam na Naszego speca który mi pomoże dokładnie :) Wiem że w firmie mamy komputer z xeonem i jak miałem okazję na nim popracować przez jakiś czas to był kosmos w porównaniu z moim teraźniejszym sprzętem :) Dokładnej konfiguracji jednak nie podam bo nie pamiętam :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co gorsze, wsadzanie na dzień dobry 770, czy

 

 

Autorze, czy twoje programy renderują cpu+gpu, czy tylko na procesorze, bo jeśli tylko CPU, to w gpu damy 660, bo może czasem będziesz chciał w coś pograć.

Zasialcz 750W... to sli 770 wystarczy 550W i zostanie jeszcze na jeden procesor. 770 sli + 3960x @4,6 GHz bierze 505W. Proszę, tutaj macie link. Do sli 770 bierze się 650W, do jednej 770 500-550 (jak różnica kilku zł, to czemu nie), zaś tutaj może nawet 770 nie będzie potrzebne, bo może autor renderuje tylko na cpu.

A 500R to fakt, pod SLI jest dobra, ale bez tego się zmarnuje.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie wiem czym renderuje :) Używam 3ds Max 2012 na silniku V-RAY. Ja tylko tworzę, a jak komputer to przetwarza to już mnie nie interesuje :P

Od razu napiszę najczęstsze programy z jakich będę korzystać: 
Photoshop CS5/CS6
Illustrator
3ds Max + Vray

Edit: A grać to raczej nie będę grać na nim, chyba że w przerwach w pracy :)

Edytowane przez OdiDesign
Link to post
Share on other sites

Jeśli używacie V-raya to zapewne do finalnych renderów w wersji Adv., która wykorzystuje CPU. Bo jest też V-ray RT, który korzysta z GPU. W maxie w zakładce "assign renderer" w "render setup" masz zaznaczonego V-raya Adv.? (pole "production"). (ja korzystam z wersji 2.0 i mam obydwa do wyboru)

 

Jeśli tak to rady Gwynbleidda co do karty graficznej są jak najbardziej na miejscu. A tak swoją drogą to na forach od 3d słychać narzekania na Keplery do renderów GPU (co nie znaczy, że są złe :) )

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

CPU : i7 3930K + Noctua NH-D14

Mobo : MSi X79A GD65 [8D]

RAM : 32GB ddr3 4*8GB 1866MHx CL9 G.Skill RipJawsZ - do bardzo dużych projektów w PS możesz pokusić się nawet o 64GB

GPU : Nvidia Quadro 4000 2GB GDDR5 256bit

Dyski : SSD 256GB Samsung 840PRO

HDD 4x1TB Seagate DM003 -> RAID10

PSU : SeaSonic X-650 (Gold) SS-650KM3 F3

obudowa : Fractal Define R4 + (2x140mm)

10400zł

 

+ monitor Dell U2413 24" IPS 16:10

12300zł

 

Dysk SSD 256GB na OS, programy - w płycie głównej GD65 masz drugi kontroler SATAIII w który wepniesz dysk i ustawisz tryb AHCI. 4xHDD w macierz RAID pod magazyn danych, pliki cache itp. Tryb rai10 zapewnia bezpieczeństwo danych, oraz przyzwoite transfery. Można także wszystkie dyski "puścić" w trybie Raid0 w celu zmaksymalizowania osiągów macierzy (jeszcze lepsze transfery, ale brak zabezpieczenia przed utratą danych).

Karta graficzna Quadro - dla pełnej stabilności stacji (dedykowane sterowniki), poza tym obsługuje 10bitowy sygnał w razie jakbyś z czasem zainwestował w pełni profesjonalny monitor.

Obudowa zdolna pomieścić to wszystko ;) i dodatkowe wentylatory do zwiększenia przepływu powietrza.

 

Procesor należy podkręcić w okolice 4,4-4,6GHz (+40% wydajności) - chłodzenia procesora zapewnia odpowiednie warunki ku temu, podobnie jak mobo, a sam CPU jest wręcz stworzony do OC. Te 6-rdzeniowce po OC biją na głowę znaczenie droższe Xeony. W praktyce stacje robocze na Xeonach mają rację bytu jeżeli decydujesz się na 2-procesorowy sprzęt, ale tutaj cena rośnie niewspółmiernie do osiągów - stacja na dual Xeonie to koszt rzędu 20000zł. Maszynka na 3930K jest jeszcze w akceptowalnym poziomie - w najtańszej opcji można już coś sensownego nabyć w okolicach 6000zł

Link to post
Share on other sites

16GB w kostce - widzę same experty tutaj - a może max to 8GB na kość w przypadku non-ECC ddr3  :?:

Max. to 64GB ramu ddr3 non-ECC dla s2011 - czyli 8x8GB  ;)

Chcesz więcej to musiał byś zakupić stacje na Xeonie i wsadzić tam serwerowe kości typu ECC, które swoje kosztują, więc daruj sobie te 128GB RAMu , bo z 3960X więcej niż 64GB nie wyciśniesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...