Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeglądając ostatnio internet w poszukiwaniu jakichś informacji nt. Steamrollera natknąłem się na coś takiego:

 

http://amdfx.blogspot.com/

 

Oczywiście póki co nie wiadomo na ile te wyniki sa prawdziwe. Również dobór testów jest taki, by AMD wypadło korzystnie. Gdyby jednak te wyniki się potwierdziły byłoby interesująco.

 

Żeby nie było za słodko wciąż pozostają dwa problemy: słabe OC ze względu na wysokie standardowe taktowanie oraz pobór energii.

 

Oby tylko AMD nie kazało zbyt długo czekać na nowe FXy.

Link to post
Share on other sites

To już dawno wypłynęło, ale nie wygląda zbyt wiarygodnie. Jak na kogoś, kto wziął skądś Steamrollera to mocno się opiera na plotkach (niektóre już obalone). Zresztą nie pisze nic skąd wziął te wyniki. Moim zdaniem to policzył na kalkulatorze.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś wcześniej były publikowane podobne wyniki? Dasz jakiegoś linka?

 

Fakt, że póki co to mało wiarygodne dane, ale nawet policzone na kalkulatorze teoretyczne wyniki dają jakiś obraz wydajności SR. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne przecieki, może bardziej wiarygodne.

Link to post
Share on other sites

przy TDP 220w to już AMD przegrało strzałem w stope



jedyne na co mogli liczyć, to że ludzie kiszą swoje AM3+ i czekają na nowości jak głodny na obiad, i tak było, ale czar prysł w momencie kiedy doszło do większości, że i tak musieliby mobo wymieniać, a jak już wymieniać to wiadomo że na intela lepiej przejść



cieszą się najwyższym taktowaniem 5GHZ, a nie pochwalili się najwyższym TDP :D



jeszcze czytałem że zalecają do niego bloki wodne i nie będzie coolera box:) podziękował, to już lepiej kupić se 8350, kupić cooler wodny, i wykręcić se do 5 ghz i będzie to samo

Link to post
Share on other sites

@@HemaN, właśnie o tej stronce mówię. Co prawda patrząc na daty wpisów te "dawno" było jakieś dwa tygodnie temu, ale widziałem. Pełno tam niespójności i wszystko wskazuje na to, że to fejk, ale nieprzesadzony, więc te wyniki mogą być bliskie rzeczywistości.

 

@@jarnuszkiewiczm, jaki strzał w stopę? Nikt tego nie każe kupować, to nie jest nowa generacja tylko zabawka dla entuzjastów/fanbojów. Strzał w stopę byłby np. gdyby wydali za pół roku Steamrollery wydajniejsze o 5% od 8350. 

Link to post
Share on other sites

to był strzał w stope, po oficjalnym oświadczeniu AMD, że faktycznie bulldożery to była porażka i ogólnie sorry że tak wyszlo, po czym zamiast wydać coś na pocieszenie dla zwykłego usera, wydają "zabawkę dla entuzjastów" a zwykły użytkownik, który oczekiwał wydajnego gamingowego proca w zasięgu swojego portfela i reszty kompa może dalej się bawić niewypałami, piękna polityka



poza tym poczekamy, podobno ma kosztować 500 baksów czyli 1500 zł, a pewnie nie będzie wiele wydajniejszy od zwykłego 3570k za 860 zł, to wybór oczywisty



a jak się musieli poczuć posiadacze np 8150 słysząc od firmy, której są klientami, że kupili niewypała i tu przepraszam nie wystarczy, uwierz



cytat „Bulldozer bez wątpienia był totalną porażką. Wiemy o tym. [...] Dla CEO, większości kierownictwa i wiceprezesa ds. inżynierii kosztował on pracę. Mamy nowy zespół. Doskonale wiemy, że tego typu pomyłki są nie do przyjęcia.”

Link to post
Share on other sites

To fakt, AMD zrobiło wszystko żeby spieprzyć Buldożera już na etapie projektowania, a potem zaklinało rzeczywistość. Gdy buldożerów (Zambezi C2) już nie ma i nie trzeba się martwić o ich sprzedaż mogą otwarcie przyznać to co wszyscy wiedzieli od dawna.

 

Co do grania na FX-ach, myślę, że dzięki obecności procesorów AMD w nowych konsolach z czasem i gry będą chodzić na AMD dużo lepiej, bo w programach profesjonalnych już teraz jest nieźle. Tak naprawdę to co mnie odstrasza od tych procesorów i co zadecydowało, że teraz nie siedzę na FX8350, to pobór energii i temperatury. To jest w tej chwili największą bolączką FX-ów.

Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze ze jako użytkownik 8150 temperatury to największy problem fxów Raz na próbe odłączyłem dodatkowy 120mm żeby zobaczyć jak sobie Nh-u12p se2 poradzi no i 79*C... na standardowych ustawieniach.Ze 120mm jak gram w gw2 temperatury max 60-64*C.W dodatku bulldek nie radzi sobie w grach min takich jak guild wars 2:( 8350 niby lepszy ale szału nie robi(po prostru jest taki jak 8150 miał być albo bliższy temu)także nie spodziewam się za wiele po SR...

Link to post
Share on other sites

Różnice między Bulldozer'em a Piledriver'em są czysto kosmetyczne. Nawet nazwa kodowa rdzeni o tym mówi (Zambezi B2 w przypadku BD i Zambezi C0 w przypadku PD). Steamroller ma być dużo bardziej zmodyfikowany, przede wszystkim mają zostać podwojone elementy stanowiące wąskie gardło obecnej generacji, czyli choćby jednostki dekodujące rozkazy. Mam nadzieję, że skrócone zostaną też opóźnienia pamięci cache, bo w BD zostały rozluźnione, by procesor mógł osiągać wyższe częstotliwości pracy, a przy okazji PD jakoś zostało to przemilczane.

 

Oby tylko nie okazało się , że AMD znowu narobi wielkiego szumu jakie to wielkie zmiany ma wprowadzić, a potem będzie jak zwykle :) .

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to dalej Vishera o większym taktowaniu/poborze mocy, i najgoretszy z nich wszystkich , 220TDP? To chyba na conajmniej 14 Fazowa sekcję zasilania. Może pod hiper extra płyty pokroju Crosshair Formula - choć ona i tak obsługuje max TDP 140W.

 

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Halny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...