Skocz do zawartości

Sony Xperia E czy LG Optimus L5 II - Co wybrać?


Recommended Posts

Witam, zamierzam przejść niedługo do Orange i mam problem z wyborem telefonu.

Otóż, byłem dziś w punkcie Orange dowiedzieć czegoś o oferowanych telefonach. W planie Smart Plan Mix za 40zł miesięcznie przykuły moją uwagę 2 telefony, dokładnie to Sony Xperia E w cenie 369zł w ofercie na 2lata oraz LG Optimus L5 II w cenie 569zł też na 2 lata. Telefonu częściej korzystam raczej do internetu m.in. fb, yt i ogólnie stron internetowych, muzyki i do dzwonienia. Na pierwszy rzut oka LG wydaje mi się lepszy do internetu, ze względu na 4 calowy ekran, ale z drugiej strony niezbyt ufam LG po przykrych wpadkach z wcześniejszymi aparatami od tego producenta. A, że większość telefonów jakie posiadałem i były niezawodne to Sony Ericsson to jestem bardziej po stronie Sony. Z tego co wyczytałem, to Xperia E ma lepszy jakościowo procesor. Także, proszę o pomoc :) Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

A ja polecam wziąć umowę bez telefonu ( krótsza i tańsza ) i do tego 

 

http://allegro.pl/nowy-lg-l5-ii-e460-orange-okazja-i3297570510.html ( niedługo pewnie będzie wysyp tych telefonów z orange ) 

 

Xperia E ma gorszy procesor od L5 II. ( Cortex A5 vs A9 ) 

 

Xperia E posiada ponadto mniejszy ekran o gorszej rozdzielczości. ( mniejsze ppi )  

 

Moim zdaniem L5 II wypada dużo lepiej praktycznie pod każdym względem. 

 

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6989/6804/0/0/

Link to post
Share on other sites
to Xperia E ma lepszy jakościowo procesor

 Wykonany z lepszej jakości krzemu?  :wariat:

 

Ceny w tym abonamencie masz beznadziejne, ceny prawie takie jak w wolnej sprzedaży, w abonamencie powinny być za 1zł. I oczywiście LG jest o klasę lepsze, ta xperia to złom :P

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że nikt nie czyta wypocin innych tylko czyta pytanie autora i odpowiada. Wszystko to co napisali inni zostało zawarte w poście #2. 

 

Zazwyczaj w tanich abonamentach nie opłaca się brać umowy na 24 miesiące + telefon bo wychodzi to drożej jak umowa na 12 miesięcy + kupno telefonu w wolnej sprzedaży. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiałem się nad tym, czy nie wziąć umowy bez telefonu i kupić coś do 500zł. Bo pani z Orange także mi powiedziała, że mogę wziąć tą umowę na 24m-ce także bez telefonu. Więc propozycje jakiegoś smartfona z dużym ekranem do 500zł mile widziane.; )

Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiałem się nad tym, czy nie wziąć umowy bez telefonu i kupić coś do 500zł. Bo pani z Orange także mi powiedziała, że mogę wziąć tą umowę na 24m-ce także bez telefonu. Więc propozycje jakiegoś smartfona z dużym ekranem do 500zł mile widziane.; )

 

Myślę że możesz wziąść nawet umowę na 12 miesięcy.Dowiedz się- bo gdy sięda tak jak np. w Play - to tylko wchdozisz w bagno ,gdyż do tej pory z 2 razy zmienią oferte - zapewne na lepsza a Ty będziesz uwiązany na starych warunkach nie rok a dwa.Lepiej wziąść bez telefonu an rok i potem renegocjować umowę i podpisać jakiś dobry aneks,bądź rpzenieść numer - albo pogrozić zawsze się dostanie coś.

Link to post
Share on other sites

Mam telefon od niedzieli i jestem bardzo zadowolony.; ) Aparat robi zdjęcia w bardzo przyzwoitej jakości, filmy to samo.; ) Gry takie jak np. Shadowgun: Dead Zone na maksymalnych ustawieniach graficznych chodzą rewelacyjnie płynnie.;p Innym słowem wszystko cacy prócz baterii. ;/ strasznie szybko schodzi. Po naładowaniu poszedłem spać coś koło 24, wstałem o 6 i ze 100% było coś koło 85%.; / Wszystko off, a telefon świeżo po restarcie systemu zjadł tyle baterii wciągu 6 godzin. Ale tak ogółem to telefonik git. Teraz spróbuję go zrootować i może po wgraniu innego kernela zużycie baterii spadnie. I jak wyjdzie jakiś zmodowany ROM to może naprawią to.; d

Edytowane przez izzy95
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...