Skocz do zawartości

Czy karta GTX 660 ti asus zapewni mi pełną płynność


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Dziś chciałem się wam zapytać czy karta graficzna Gtx 660 ti od producenta Asus jest dobra i czy zapewni mi naprawdę dużą płynność w grach. Głownie gram w Starcraft 2 oraz WoW. Jest jeszcze kilka innych gier w które gram ale te są moimi ulubionymi.

Głównie chodzi mi o niesamowitą płynność w tych grach tak żeby bez przycięcia gra chodziła na pełnych deletach.

 

Teraz posiadam Radeon 6770 jestem z niego niezadowolony także z tego powodu chcę zmienić.

Na dzień dzisiejszy posiadam tak

 

CPU : c2d e 8400

płyta głowna Asus p5q pro turbo

ramy 4gb ddr 2 1066 OCZ

karta graf Radeon 6770

zasilacz pentagram 620 w

 

Z pewnym czasem będę zmieniał resztę podzespołów ale do was pytanie czy ta karta którą zamierzam kupić pociągnie razem z tym sprzętem wiem że sprzęt nie jest najnowszy ani jest 4 rdzeniowy jak teraz większość procesorów. Czy karta w raz z tym sprzętem pociągnie dalej !? Czy też nie to już pytanie do was. Jednak stabilność jakaś musi być. 

 

Czekam na wasze odpowiedzi i sugestie ! ! !

 

Pozdrawiam serdecznie !

 

Link to post
Share on other sites

Juz ci odpowiadam az sie pale do tego z racji ze gram w WoW zawodowo .....nie karta przyjacielu jest najwazniejsza a procesor i moc obliczeniowa, mozesz wsadzic tytana a przy aoe damagu twoj fps i tak spadnie do 30-40 fps, ja posiadalem do niedawna 2 x 7970 dc2t i jak wiesz to potezne karty oraz procesor i7 3770k podkrecony jedynie turbo na 3.9ghz przy 32gb DDR3 corsair 1600mhz , i podczas ogromnego aoe np jaki bedziesz spotykal przy progresie Tortosa w TOT w grze World of Warcraft uzywajac tidy plates ktore zjadaja fpsy spadnie mi np do 50 fps a standardowo posaidalem ich of 120 wzwyz poniewaz nie ustawialem odgornej granicy takze nie oplaca ci sie zmieniac karty jesli nie zmienisz platformy ...tak ta karta ASUSa jest az nadto do tych gier

Link to post
Share on other sites

W razie gdybyś miał trudności (jak ja) ze zrozumieniem tego o czym pisał kolega affinitti to dodam od siebie że faktycznie- ta karta nie ma sensu do tak słabego procesora. To właśnie on głównie limituje Twoją wydajność w SC2 i WoW. Też bardzo dużo gram w SC2 i wydajność w tej grze mocno opiera się na procesorze (nie bez przyczyny stosowana jest jako benchmark procesora). U siebie mam podkręconego 2500k i nawet w 4v4 nie mam wyraźnych spadków FPSów. Karta graficzna 660Ti spokojnie sobie poradzi ale sama nie zdziała zbyt wiele bez wymiany platformy.

Link to post
Share on other sites

Zmień proca w pierwszej kolejnośći. Rok temu zrobiłem podobnie i kupiłem hd7850 do E8200. Teraz wiem, że to był błąd.

Ucz się na błędach innych, a nie na swoich.

 

Co do samej karty to polecam. Mam ją od początku maja i gierki działają aż miło. Dodatkowo dostajesz Metro Last Light.

Edytowane przez DarkFalcoN
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki bardzo za odpowiedzi to w takim bądź razie jaki procesor wraz z płytą główną sugerujecie do ceny 950 zł góra 1000 zł ponieważ budżet mi nie pozwala na razie na więcej. 

 

Czekam na wasze propozycje ! xD

 Czy to możliwe że karta którą teraz posiadam Radeon 6770 może nie działać " w pełni " z powodu słabego procesora ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz bez OC to tak. Sama karta tutaj nic nie da.
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-514969/

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h61m-p20-g3-bulk-522927/
Razem 930zł, jednak warto byłoby dołożyć do:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/

 Wtedy wyjdzie 984zł.
Ale i tak nie uświadczysz w każdej grze pełnych detali, nawet jakbyś miał ten procesor i 660ti.
Sam miałem 6770 i c2d e4500@3Ghz i po przejściu na i5 2550k uświadczyłem bardzo dużego skoku, Mimo że karta low-endowa już to dało radę grać w każdą nowość na średnich detalach.
Zapomniałem dodać że możesz podkręcić swój procesor i zobaczyć odczuwalną różnice w takich grach jak Starcraft które potrzebują mocnego CPU
Tu masz dość duży test, zwróć uwagę gdzie się znajduje twój procesor http://pclab.pl/art50000-26.html

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Czy na takim sprzęcie już sie pogra z płynnością ?. Mam jeszcze takie pytanko czy ramy typu OCZ albo Corsair były by bardziej odpowiednie ? Czy te ramy które nadesłał Tridefy starą do grania ? Bo właśnie zawsze miałem problemy z doborem ramu do komputera. Nie wiem tak naprawdę w czym spełniają swoją największą funkcje w grach. Bo taki sprzęt już faktycznie do pogrania tak mi sie wydaje

 

co myślicie o tym bez ramu ale ramy w tych czasach to nie taki duzy problem

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-3570-4x3-4ghz-msi-h61m-p20-dvi-fv-i3284454701.html

Edytowane przez shoguniasty
Link to post
Share on other sites

Płynność będzie większa, będą mniejsze spadki. Ale super wydajności nie uświadczysz.
Jak na tą porę RAM'u wystarczy 4Gb do gier.
RAM jest to pamięć, która jest potrzebna do różnych aplikacji/systemu/gier.
Windows 7 na"czysto" pobiera 1,5Gb RAM'u. Optymalnym by była ilość 8GB jednak jest trochę za mały budżet.
http://www.anandtech.com/bench/Product/538

 Według tego testu, z lepszym procesorem w SC2 powinieneś pograć sobie w FullHD na ULTRA bez MSAA.
Zapomiałem się zapytać w jakiej rozdzielczości grasz, bo to ważne?

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

1920x1080 mam podłaczony monitor z karta przez HDMI monitor Samsung Led SA350. 

 

Ogólnie jak myślicie czy dodatkowe 2000 zł dało by mi możliwość rozbudowania komputera znacznie lepjej w sensie, że już by mi starczył na wiele dłużej ? bo wymienił bym procesor ramy  i karte ale nie wiem co z zasilaczem 620 może być za mało ? nigdy z tym zasilaczem nie miałem problemu ale hmmm... no sam nie wiem z tym poborem mocy może być problem mały. Jednak zasilacz mam 4 albo 5 lat. A służy mi bez zarzutu. Jednak i tak będe musiał wymienić w końcu te podzespoły prędzej czy później. Jednak ten komputer co mam służył mi 5 albo 6 lat także i tak nie jest źle bo nawet pograłem na nim w metro last light wiadomo nie na full detalach ale jednak ruszyło :). Teraz jednak z biegiem czasu pora zmienić co nie co w tej puszcze :P

 

 

No i grunt to płynność w grach nie chce mi się już patrzeć na lagowanie ze strony mojego komputera :).  Czekam na wasze propozycje. Mamy w puli 3000 zł w sumie składamy maszyne karta proc ramy i płyta główna. 

 

Czekam na propozycje. NIE MA ZACINAC WSZYSTKO FULL ! I NIE MA ZACIN :)

Edytowane przez shoguniasty
Link to post
Share on other sites

Byś wydał 8 tyś(SLI/CF) i pewnie w Metro Last Light z Wygładzeniem byś poczuł spadek fps, niestety ale żeby na komputerze wszystko chodziło na full z wygładzeniem to takie 2xTITAN, a przynajmniej 2x780 ,a w twoim budżecie pograsz we wszystko na full prócz Crysis3 i Metro Last Light.
Najlepiej jakbyś podał jeszcze jaką masz obudowę.

Link to post
Share on other sites

Obudowe mam bardzo dużą tutaj dale link z jej wyglądem. Jest to Aplus Diablo : http://www.ceneo.pl/1225992

 

Tutaj troche więcej o niej http://www.hardwarecanucks.com/forum/cases/8828-does-anyone-know-anything-about-tagan-aplus-el-diablo-case-like-color-etc.html

 

O obudowę sie nie boje xD

 

DarkFalcon : dzięki za podanie tutaj configu sprzętu. No co do chłodzenia to teraz mam CoolerMastera czekajcie zaraz znajde link i wam też podeśle może zostawie cooler stary jednak rok temu kupiłem go także zobaczymy.

 

Dobra Coolera nie moge znaleśc oznaczenia ale na jego pudełku pisze ze jest kombatybilny z socetami 775 i 1156

 

I jest napisane też że core 2 duo ale z wyższymi nie jest także cooler odpada bo nie da rady dobra to już coś wiemy że cooler też trzeba będzie dokupić. To nie będzie duży problem.

 

Tridefy: no niestety 8 tyś nie mam xD chodź bym bardzo chciał.

 

Ogólnie moje założenie jest takie żeby mieć naprawdę fajny komfort grania w te gry żeby jednak jakoś one działały na tych już wyższych detalach. Żeby ta gra płyneła .Nigdy na platformie wyższej od Core Quad nie miałem okazji grać także przypuszczam,że będę mega zadowolony ze setupu którego mi podał Dark Falcon. 

Dzisiaj jeszcze na spokojnie przemyśle temat w razie czego będę pisał !

Edytowane przez shoguniasty
Link to post
Share on other sites

A nie możesz sobie kupić używanego I5 2500K do niego płytkę na p67 nowa dostaniesz za 220zł kupisz chłodzenie podkręcisz na 4,5Gh i ci to tych procesorożernych gier wystarczy, 2500K 4,5Gh lepszy bedzie od 3350P.

Ramu sobie weźmiesz 4-8GB i GTX660TI Asusa za nie całego tysiaka i bedziesz miał kompa jak ta lala.

Link to post
Share on other sites

Co do używanych procesorów pod chodzę sceptycznie ponieważ nie każdy wie tak naprawdę jak sie je kręci. Druga sprawa chłodzenie nie którzy próbują podkręcać na standardowym coolerze. Nie wiem ale jakoś nie ufam używanym procesorom ani kartom graficznym. Często z niewiedzy ludzi one padają. Jednak wiesz wierzyć opcemu na słowo yyyy to nie dla mnie... 

 

Wiadomo jest to jakieś rozwiązanie. Co do gtx660 ti jednak dokładasz trochę pieniedzy i masz Radeon HD 7970 co według rankingów jest lepsza od GTX 680 jednak tutaj radeon wygrywa z gfem

Link to post
Share on other sites

Jak kupisz 3350p to w cale go nie podkręcisz, no może nie w cale ale max 300-400mhz.

600zl dopłaty do GTX660Ti to jest troche jak dla ciebie to troche??

Za te 600zł dopłaty możesz kupic I7 3770 a nie I5 3550P.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

mówisz ze i7 było by lepszym rozwiązaniem ? no jednak i7 to mocniejsza platforma jak by nie było.

 No patrzyłem na ranking test na sc 2 i znajduje sie na 1 miejscu czyli gigant. Hmmm no w sumie procesora od razu sie nie wymienia. Karte może masz racje kupic ta 660 ti na razie przekulać potem ewentualnie sprzedac dołożyc do czegoś mocniejszego. Bo karta wiadomo daje tą grafike ale mocy obliczeniowej znow nie daje. No tutaj jest dylemat bo jednak gram w gierki procesorzerne jak tutaj ktoś powiedział z was. Jednak taka platforma była by już " mega mocna " Skitles no przyznaje Ci racje. 

Link to post
Share on other sites

i7 jest do renderowania, ewentualnie do smarków, nie do gier.
w Grach i5=i7 a 2 wyjątki może będą gdzie i7 ma minimalnie lepsze wyniki.
Weź zestaw DarkFalcon bo jest dobry i nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Aha ok rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie. Do ilu będę mógł kręcić tego i5 ? domówie tam ramu jeszcze 4 gb razem będzie 8. Chyba że macie jakiś fajny zestaw ddrów to chętnie coś zobacze czy tamte w zupełności wystarczą ? wraz z dokupieniem dodatkowych 4gb ?

Edytowane przez shoguniasty
Link to post
Share on other sites

Kręcenie liczy się ze zmianą chłodzenia więc na razie na to nie licz.
Procesor może Ci pójść na 5,2Ghz, a może pójść na 4,5 Nikt Ci nie powie ile podkręcisz, ważne jest żeby nie przekraczać 1,35V.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli głównie grasz w SC2 i WOW, to ja zrobiłbym odrobinę inaczej. Na wstępie wziąłbym, w zależności od zasobności portfela, używany zestaw płyta+proc+ram, np: klik lub nowy MSI G45+I5 3570k+8GB ram. Sprawdziłbym, czy dotychczasowe chłodzenie wejdzie na podstawkę 1155 (może wystarczy jakiś zestaw montażowy za 20zł). Jeżeli nie, to dokupiłbym w miarę solidne chłodzenie. To zaproponowane od SilentiumPC jest ok. Sprawdziłbym następnie jak nowy zestaw rodzi sobie przy oc na poziomie 4,4-4,5 GHz (z tym raczej nie powinno być problemu) i ze starą kartą graficzną w grach. Jeżeli dalej nie będziesz zadowolony z wydajności, to rozważyłbym zakup karty od GTX 660 i HD 7870 w górę z najmniejszym wskazaniem na 660Ti, ponieważ oferuje bardzo kiepski stosunek wydajności do ceny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...