Skocz do zawartości

Nowy komputer: Haswell czy Ivy Bridge?


Recommended Posts

Dodam coś od siebie (nie czytałem tematu).

 

Tyle że Haswell otwiera drogę na przyszłość - zmiany CPU , nowsze będą chlodniejsze i pobierały mniej prądu , za rok ma wyjść odswiezony Haswell a za 2 lata (tj. 2015) 14nm Broadwell , kupowanie teraz 1155 to strzał w kolano no chyba że za parę lat (2,3) kolega zmieni Mobo + CPU wtedy kupno jeszcze Ivy ma sens. Ale jeśli potem chcesz wymieniać samo CPU (no i GPU oczywiście) to bierz Haswell'a.

 

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Halny
Link to post
Share on other sites

Akurat Haswell to wielka niewiadoma do rozbudowy.

Intel przebąkuje, że w następcy ma być DDR4, znając Intela, to pewnie będzie nowa podstawka.

Pierwsza lekcja była przy S423, a druga przy S1156.

Przy wzroście wydajności cpu na poziomie 5-7% rocznie rozbudowa nie opłaci się przez najbliższe 4 lata, z drugiej strony ciągle pojawia się coś nowego i wbrew pozorom nowe chipsety i płyty główne COŚ wnoszą.

Edytowane przez dominator-gt
Link to post
Share on other sites

Nie wszystkich stać na wydatek rzędu 1400zł za i5+mobo raz do roku(co to będzie jak wyjdą ddr4) od tak bo intel ma ochote na zmiane socketu...W dodatku oszczędzają na materiałach i robociźnie a ceny procków przez to nie są niższe.Przez to ivy kręcił się gorzej niż sandy i temperatury są nieco wyższe mimo 22nm.To samo mamy z haswellami 5-7% wydajniejsze 100z l droższe i jak widać po pierwszych artykułach słaby potencjał OC.I teraz kupisz sobie przyszłościowy zestaw na haswellu a po nowym roku nowa podstawka i nici z rozbudowy... Sam mam dylemat co zrobić na razie jest tak po 33% sandy/ivy/haswell choć przyznam,że gdybym miał okazje kupić sb+mobo na z77 w dobrej cenie to brał bym bez zastanowienia tylko problem w tym,ze nowe w sklepie mają niewielką różnice w cenie no i logika gdzieś tam podpowiada,zeby brać nowsze

Link to post
Share on other sites

Akurat Haswell to wielka niewiadoma do rozbudowy.

Intel przebąkuje, że w następcy ma być DDR4, znając Intela, to pewnie będzie nowa podstawka.

Pierwsza lekcja była przy S423, a druga przy S1156.

 

Zgadza się w 100%. Sam kupiłem zestaw na s1156 z myślą o przyszłości, a tu ZONK. Tak więc niewiadomo co intel wymyśli po haswell.

 

renholder1987 też mam ten sam dylemat co zrobić. Zmieniać czy nie zmieniać o to jest pytanie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...