Skocz do zawartości

Nowy komputer: Haswell czy Ivy Bridge?


Recommended Posts

Tak jak w tytule wątku: planowałem kupić w czerwcu/lipcu nowy komputer, i o ile jeszcze niedawno sytuacja była dość jasna, to po wejściu Haswella na rynek wszystko się nieco skomplikowało. Planowałem kupić i5 3470 + MSI Z77A-G43, jednak teraz zastanawiam się nad i5 4570 + MSI B85-G43. Różnica w cenie wyniosłaby raczej niewiele, pewnie coś koło 60-70 zł, jednak wydaje mi się, że Z77A-G43 jest lepszą płytą. Do tego w wielu komentarzach widzę narzekania na Haswelle, po których spodziewano się więcej. Który wybór mi polecacie? Dodam, że nie planuję żadnego OC, po prostu wstawię proca do kompa i ma tak chodzić jak najdłużej  :)

Edytowane przez Szypec
Link to post
Share on other sites

Widzę, że proponujecie mi tutaj 8 wątków, więc dodam jeszcze, że komp będzie miał zastosowanie typowo domowe: Internet, jakieś gry, filmy/muzyka. Czasem programuję w domu, ale nie jest to główne przeznaczenie komputera. Nie wiem czy w takim razie warto pchać się w Xeona, zwłaszcza, że wolałbym raczej wydać mniej niż więcej :) Tzn. że z tym Haswellem już i tak nieco przekraczam budżet jaki chciałem przeznaczyć na wszystko.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz brać ivy bridge. Różnica względem haswella jest marginalna i moim zdaniem nie warta dopłaty. Jak to już zostało wcześniej zauważone,dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie i5 3570 ponieważ jest wydajniejszy a przeciez nie bedziesz mógł już i tak podnieść wydajności poprzez OC. Różnica w cenie to około 70zł- myślę że akceptowalna

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz zamiaru kupować używek, to na Twoim miejscu wziąłbym haswella, trochę większy skok wydajności przy jednym wątku niż to było w przypadku sandy>ivy, a mocny pojedynczy wątek to chyba najważniejsze w grach, tym bardziej jeśli nie zamierzasz podkręcać. Różnica cen między 3570 a 4570 jest bardzo mała, max 50zł

Ale jeśli zamierzasz kombinować z używkami, to i5 sandy/ivy można wyrwać czasami bardzo tanio na allegro, także stosunek cena/wydajność będzie miażdżąco lepsza od haswella ;d

Link to post
Share on other sites

Podlacze sie to tematu bo mam podobny dylemat tylko ze pomiedzy 3570K a 4670K.

przesiadam sie z AMD na intela a wiec plyte tez musze zmienic 

a jezeli chodzi ocene procka to nie ma praktycznie zadnej

tylko ze zaden z was nie bierze tego pod uwage ze kupujac Haswell mamy tez nowa podstawke 1150

a wiec jezeli np. za dwa lata zechce zmienic procka to bede mial wybor a na 1155 to juz jest koniec

wiec nie wiem czy niewarto tego brac pod uwage

Link to post
Share on other sites

za 2 lata powinien być skylake, z dużym prawdopodobieństwem że na nowej podstawce, i raczej na pewno będą wtedy już ddr4 z którymi skylake ma współgrać, więc wymiana płyty i tak i tak będzie konieczna. 

\\edit

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-procesor-detaliczny-gorsze-podkrecanie-temperatura.html

Haswell jest stworzony dla urządzeń mobilnych i zastosowań profesjonalnych imho, dla zwykłego pc jak stanieje o te 100 zł(cpu+mobo) to może coś z tego będzie.

 

 

Edytowane przez churaragi
Link to post
Share on other sites

za 2 lata powinien być skylake, z dużym prawdopodobieństwem że na nowej podstawce, i raczej na pewno będą wtedy już ddr4 z którymi skylake ma współgrać, więc wymiana płyty i tak i tak będzie konieczna. 

\\edit

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-procesor-detaliczny-gorsze-podkrecanie-temperatura.html

Haswell jest stworzony dla urządzeń mobilnych i zastosowań profesjonalnych imho, dla zwykłego pc jak stanieje o te 100 zł(cpu+mobo) to może coś z tego będzie.

A wiec co, kupic lepiej  3570K?

I jaka plyte? bede krecil mocno procka i kiedys moze dokupie druga HD7870, cos do 450-500 zl

Link to post
Share on other sites

3570k jest opłacalniejszy wydajność/cena imho, płyta MSI z77a g45 myśle że będzie ok.

A jak do tej plyty ma sie np. ASrock Z77 extreme 4

a moze nie ma zadnej roznicy pomiedzy nimi.

 

Albo to http://www.getgoods.de/hardware-software-und-zubehoer/pc-komponenten/mainboards/intel/sockel-1155/558041/asrock-fatal1ty-z77-performance-z77-sockel-1155-atx-ddr3

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

extreme4 ma 2 porty sata więcej i obsługuje 2 karty w trybie x8/x8.

Jakby asrock wydał wersję z Natalie Portman i z fajnym zdjęciem na pudełku to bym wziął.

 

Z czekania nie ma nic, zresztą nawet jak coś zrobią z OC i tempami haswella to ciągle pozostaje kwestia ceny, nie mówiąc o tym że wzrost wydajności clock do clock nie jest jakiś gigantyczny.

Edytowane przez churaragi
Link to post
Share on other sites

co wziąć i7 3770k i np mpower czy i7 4770k i ? no właśnie jaką płytę za cenę do 700 zł max 750.Czy haswell będzie bardziej wydajniejszy lepszy do podkręcania i czy będzie znaczna rużnica między fpsami.Bo z tego co widzę to haswell to wielko klapa przynajmniej patrząc po komętarzach innych urzytkowników i po ostatnim artykule http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-haswell-procesor-detaliczny-gorsze-podkrecanie-temperatura.html

 

prosze o pomoc :D



co wziąć i7 3770k i np mpower czy i7 4770k i ? no właśnie jaką płytę za cenę do 700 zł max 750.Czy haswell będzie bardziej wydajniejszy lepszy do podkręcania i czy będzie znaczna rużnica między fpsami.Bo z tego co widzę to haswell to wielko klapa przynajmniej patrząc po komętarzach innych urzytkowników i po ostatnim artykule http://www.benchmark...emperatura.html

 

prosze o pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...