Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ostry.77,

Recommended Posts

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Ericsson'a C510 od przeszło 3 lat, jednak w końcu czas na zmiany. Poczytałem trochę o smartfonach i po dogłębnej selekcji zostało mi 5 telefonów:
- Samsung Galaxy S3
- HTC One X+
- Sony Xperia Z
- Sony Xperia SP
- LG Nexus 4
 
Co mnie interesuje?
1. Przede wszystkim wytrzymałość, wiem iż smartfony to bardzo delikatne urządzenia i zwykle po paru (parunastu) upadkach są niezdatne do użytku.
- wszystkie wymienione przeze mnie modele oprócz Xperi Z posiadają Gorilla Glass (czy bardzo cierpi na tym braku wytrzymałość słuchawki Sony?)
- obudowy? które w praktyce sprawdzają się najlepiej? Szklane Nexusa i Z'etki, plastikowe Samsunga i SP (z aluminiowym obramowaniem na +) czy może polikarbonowa obudowa HTC One X+
 
2. Żywotność baterii
- planuje czynnie korzystać z internetu (głównie facebook), słuchać muzyki i od czasu do czasu jakieś zdjęcie zrobić
- gry mnie nie interesują
Wszystkie powyższe smartfony mają baterie o pojemności ponad 2100 mAh, i tu moje pytanie: czy przy dosyć częstym korzystaniu z internetu wytrzymają one te 14-16 godzin?
 
3. Jakość muzyki
- doczytałem się, że jakość prezentuje się mniej więcej tak: Sony Z> Samsung (Audio Wolfson) > HTC (Audio Beats - nieznacznie gorszy od samsunga) > LG Nexus (słaba jakość)
Nie mam natiomiast żadnych informacji jak to jest w Sony Xperii SP.
 
4. Jakość zdjęć
- Z'tka 13 Mpix, reszta 8 Mpix, w Sony Xperii SP jest specjalny przycisk do zdjęć (pl
usik u mnie)
Zdjęcia we wszystkich modelach za wyjątkiem Nexusa wychodzą bardzo dobre, a przynajmniej tyle się doczytałem.
 
5. Inne:
- jest mi to obojętne jaki system jest w telefonie, ponieważ jeszcze z żadnym nie miałem dotychczas styczności
- co do aktualizacji oprogramowania, liczy się dla mnie to, jak telefon działa na chwilę obecną, a nie jak będzie działał po wprowadzeniu uaktualnienia (o ile takowe wgl dostanie)
 
 
Chciałbym się zmieścić w kwocie do 1900 zł, jestem otwarty również na propozycje innych smartfonów, których powyżej nie uwzględniłem,a które spełniają moje wymagania.

 

Link to post
Share on other sites

Nie bede sie wypowiadac na temat innych telefonow, bo nie mialem ich w reku, ale moge Ci z czystym sumieniem polecic SGSIII. Uzywam go od 2 miesiecy, jesli mozesz nieco przymknac oko na wytrzymalosc (lub kupic porzadny case co jest raczej absolutnym must have w przypadku wymienionych smartfonow) i nie planujesz nim rzucac o sciane, to spelni wszystkie Twoje pozostale wymagania.
Ponadto z tego co pamietam Xperia Z nie cieszy sie zbytnim entuzjazmem wsrod uzytkownikow.
Zastanowilbym sie takze nad HTC One X, moze udaloby Ci sie zdobyc opinie kogos kto faktycznie uzytkuje ten telefon.
Pomijam juz fakt, ze mozesz przeznaczyc pozostale 500zl na cokolwiek co sobie tam wymyslisz. ;)

btw "smartfony to bardzo delikatne urządzenia i zwykle po paru (parunastu) upadkach są niezdatne do użytku"
Polecam zatem goraco Nokie 3310. :x
 

Edytowane przez Enyan
Link to post
Share on other sites

masz max 1900zł.

 

W tej cenie możesz już nabyć gdzie niegdzie np. na pewnym portalu aukcyjnym SGS4 - zamaiast S3.

 

Ale..jesli to ma być Twoj pierwszy smartfon...to może zacząć z niższego pułapu?Tak od razu zaczynać od szczytu...to Ci się znudzi hehe.

 

Ale jeśli max 1900zł to celuj za miesiąc bądź dwa w HTC One - zamist w X+ - to jest coś z zeszłego roku czyli dla posiadających coś ekstra - troszke blee :-).Na samym koncu po rozwianiu watpliwosci dam przyklady - inni pewnie takze.

 

 

1.Wytrzymałość - jak dbasz tak masz.Mi HTC Evo 3d które posiadam spadło kilkanaście reazy z wysokości 1-1,3m nic mu się nie stało.Tylko delikatnie obok wyświetlacza farba zeszła a tak to jest idealnie.Nie wiem albo to szczęście albo dobrze wykoanny smartfon - ale jest wykoanny z plastiku kauczukowanego  coś w tym jest.ALE OPRÓCZ TEGO...nie ma teraz smartfona którym się nie bawiłem dłużej niż 5 minut - także od storny wykoannaia wiem troszeczke.

 

2.To zalezy.Gdy wyselekcjonujesz 2-3 urządzenia warto sie zastanowic.Zawsze mozna kupic wieksza baterie - albo zapasowa szybka zmiana i "gitara".Przyklad - kupujesz S3(jesli sie zdecydujesz) i dokupujesz baterie 3000mAh z klapka odpowiednia za 120zł i już jest lepiej niż dobrze.Mi bateria wystarcza takze w nowszych kontrukcjach z wiekszymi bateriami tez powinna wystarczyc.

 

3.Jeśli jesteś melomanem  i posiadasz słuchawki za 1000zł to pzonasz różnice - wiem posiadam AKG za 700zł i słuchawki za 50zł na torych tez testowalem wiele urzadzen - nie widze zbyt roznicy - duzo zalezy od ustawien.Wg. tego co napisałeś można się zgodzić.AudioBeats - to chwyt reklamowy wg. ktorego inne konstrukcje sa do wyrzucenia.SOny słynie z Walkmanów i są bardzo dobre.Samsung też ma nienajgorsze chipy ale miedzy S3 i S4 jest troszke roznicy jednak.HTC - z AB też może być - ale widać różnice tak na prawde na słuchawkach Beats ktore sa tez w pewien sposob przystosowane.nexus - słabo - tutaj sie zgodze - umnei w evo jest znacznie lepiej.

 

4.jak robisz w dobrych warunkach wszedzie zdjecie wyjdzie dobrze.Ale pamietajmy telefon ma sluzyc do DOBRYCH fotek na szybko.jak chcemy SUPER zdjęcia kupmy komapkt za 400zł - będą lepsze zdjęcia.Ba na aparacie za 200zł będa lepsze niż na 13 mega czy 8 w telefonie - różnice w martycy,oprogramowaniu i przede wszystkim wielkości.S4,One i Zka robia dobre zdjecia.jeden robi lepsze zdjecia 2gi gorzej ale co nie kupimy bedziemy zadowoleni.CO do nexusa - znow potwierdze jest niezbyt dobrze.

 

5.Idź do operatora,sklepu itp. Poproś o telefon z Androidem i Windowsem Phonem i porównaj sobie.Innych nie wymieniam gdyż wymierają i nie są warte w dzisiejszych czasach uwadze.

Android - chcesz dużo aplikacji,zmian i PULPITU to bierz

Windows - dzwonsizi  korzystasz z neta i potrzebuejsz prosty odtwarzacz (tak  tego wnioskuje) - weź.Ale musisz wszystko spróbować bo ciężko się komuś doradza gdy On nie miałstyczoności z oboma.

 

 

Podsumowanie - celowo nie pisałem o Xperii SP - gdyź w cenie do 1900zł masz Zke - czyli lepszy model a do tego nie miałem póki co z nim styczności.

Także się przmierzam do zakupu jakiejś maszyny i zastanawiam sie nad HTC One a SamsungGalaxyS4.W gre wchdozi SamsungGalaxyNote II a może poczekam na SGNote III.

 

Nie pytam o wielkosć - bo jak wspominasz o SGS3 i XPerii Z to to są obecnie jedne z największych torped na rynku.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz Sony SP.

Dla czego?

Chipset Qualcomm MSM8960T Snapdragon

CPU Dual-core 1.7 GHz Krait(Xperia T posiada 1.5GHz) GPU Adreno 320 (Zjada Adreno 225,który stoi w Xperia T)

Non-removable Li-Ion 2370 mAh battery(u Xperia T Non-removable Li-Ion 1850 mAh battery)

Natomiast wadami są:

Czerń na ekranie,można powiedzieć że w Xperii T to samo.Ta sama technologia.

Ekaran szybko się brudzie.Brak pokrycia oliofobowego.

Wbudowana pamieć to 8GB,natomiast w Xperii T wynosi 16GB

Nie jest specjalnie jakoś cienki  

Ja natomiast wziął bym SGS3.Ma większy ekran.Nówkę dostaniesz nawet za mnie niż 1500 zł.Bardzo dobra czerń.Audio chip od Wolfson. 16GB wbudowanej pamięci.

Dokupujesz coś  takiego  Bateria Samsung I9300 3000mAh Blue  i możesz się nie martwić o baterie ! ;) 

Życzę udanego zakupu!

 

 

Edytowane przez .daft
choinka
Link to post
Share on other sites

jeśli robisz często zdjęcia i kręcisz filmy to sony xperia sp lub sony xperia z

ale lepiej sp bo taniej (obie mają podobny aparat z exmor rs)

 

dla muzyki też sony xperia sp lub sony xperia z (mają xloud)

 

dla bateri sony xperia sp najdłużej potrzymie (bo ma oszczędniejszy procesor)

 

dla wyrzymałości to ?? zależy jaka wytrzymałość np sony xperia z ma ip57 co oznacza ochrone przed wnikaniem pyłu w ilościach nie zakłócających pracy urządzenia oraz  

ochrone przed zalaniem przy zanurzeniu na taką głębokość 1 m pod powierzchnią wody przez 30min

Edytowane przez asfasfds2332
Link to post
Share on other sites

Po dłuższym zastanowieniu zawęziłem krąg poszukiwań do SGs3, One X+ i Xperii SP. Co do funduszy to mam i na high-endowe smarty, ale nie chciałbym jak to trafnie określił "ostry77" zaczynać od szczytu ;)

 

SGs3 ma w zasadzie wszystko czego oczekuje, jedynie ta obudowa ... ale to w sumie można zniwelować kupując etui na plecki.

 

X+ jest bardzo podobny do samsunga i również spełnia moje wymogi, jego polikarbonowa przynajmniej w teorii wydaje się solidniejsza tylko czy warto dopłacić te 200 zł więcej? Czy samsung + etui w zupełności wystarczy?

 

Xperia SP jest dla mnie jedną wielką niewiadomą, bo nie ma jak na razie żadnej obszernej recenzji o niej, jednak opierając się na powyższych komentarzach to byłbym w stanie przeboleć tą czerń na ekranie czy "palcowanie"

 

Telefon planuje kupić za miesiąc, więc i ceny może troszki pójdą w dół :D

Link to post
Share on other sites
Ma większy ekran.Nówkę dostaniesz nawet za mnie niż 1500 zł.Bardzo dobra czerń.Audio chip od Wolfson. 16GB wbudowanej pamięci. Dokupujesz coś  takiego  Bateria Samsung I9300 3000mAh Blue  i możesz się nie martwić o baterie !   Życzę udanego zakupu!

 

 

Jak mówiłem wcześniej bierz S3 a nie pożałujesz.Sony SP będzie się szybko i okropnie brudziła.

 

Tu masz w solidnym sklepie SGS 3  Blue w wersji 32GB za 1800    zł http://www.redcoon.pl/B398711-Samsung-Galaxy-S3-Pebble-Blue-32-GB_Telefony-GSM-i-smartfony?refId=zanoxpl&utm_source=zanoxpl&utm_medium=Affiliate&zanpid=1779187792182993921&refId=zanoxpl

 

Do tego dokupisz 64Gb kartę micro sd i X+ nie ma szans! ;) 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Poprę przedmówcę.Weź S3 dokup za stówencję baterie 3000 z obudową na nią + case jakiś za 3-4 dyszki do kieszeni żeby się nie rysował i wystarczy Ci na roczek.Potem ją łątwo odsprzedasz do tego czasu zrozumiesz Androida.A może Ci się nie spodoba i postanowisz iśc na Iphona(iOS) albo WP8?Kto wie kto wie :).

Link to post
Share on other sites

 

 

nie ma jak na razie żadnej obszernej recenzji o niej,
 http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924.php :P

 

Wybór pomiędzy tymi trzema smarfonami jest dość ciężki, którego byś nie wybrał to i tak raczej będziesz zadowolony. Xperia jest najszybsza ale ma najsłabszy ekran.



 

 

u masz w solidnym sklepie SGS 3  Blue w wersji 32GB za 1800
 S3 nie jest tyle wart, za 2 stówki więcej można kupić S4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...