Skocz do zawartości

ładny sony TA-F770ES


Recommended Posts

orginalne elementy skutecznie zamulają brzmienie tych wzmacniaczy (zresztą są one stosowane tylko w wersji na rynek szwabski) ,a właśnie 99% tych wzmacniaczy jest w tej wersji, na rynek usa te elementy mają niższą wartość np rezystory zamiast 1000R - 100R i kondensatorki zamiast 470uf - 47uf i dzięki temu wzmacniacz gra o wiele lepiej - ma więcej wysokich tonów i lepszą dynamike... - jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej - i taka zamiana jest 100% bezpieczna

p.s. aukcje zakończyłem - bo szkoda mi takiego fajnego sprzętu....:( - bardzo sie do niego przywiązałem - to fajny i uniwersalny wzmacniacz , wszystko działa mi perfekt i na razie go nie zmienie - bo do lepszego musiał bym i tak sporo (1000-1500) dopłacić - także na razie nie ma sensu!

Link to post
Share on other sites

Nie tyle czułość tylko zmieniłem - poprawiłem brzmienie (bo zamiast tych dwuch kondensatorków - które wyglądały jak cewki - takie baniaczki to wsadziłem kondensatorki mikowe, a zamiast standardowych oporniczków wsadziłem metalizowane Vishay/Dale), a różnic między wersją ger a resztą jest dwie - jedną zrobiłem , a druga jest i dotyczy wejść gramofonowych (te 3 pary górnych rca z tyłu) - czyli ta druga jest mi niepotrzebna i to tyle.

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

Oj widzę, że coś poczytałeś na forach. Pogłówkowałeś i nic z tego dobrego nie wynikło.

 

Różnic między wersją GER a "reszta świata" jest więcej. Poczynając od wejścia przedwzmacniacza a na wejściu wzmacniacza klasy A kończąc. Do tego prąd spoczynkowy ma być ustawiony na 30mV żeby nie wprowadzać zniekształceń skrośnych.

Klasa A ma się grzać. Taka jest jej rola.

 

Zmieniając wartość rezystora zwiększyłeś czułość przedwzmacniacza. Tym samym zmieniając wartość kondensatora zmieniłeś głębokość pętli sprzężenia zwrotnego. Gratulacje.

 

Mój dziadek mawiał aby fabryki nie poprawiać.

Link to post
Share on other sites

Fakt- ty pewno siedzisz w "tych sprawach" deczko głębiej niż ja - bo ze mnie żaden tam elektronik...., ja np. nie wiem co to: 

głębokość pętli sprzężenia zwrotnego albo zniekształcenia skrośne., wiem tylko ,że Klasa A ma się grzać. Taka jest jej rola. , ale ja obawiałem sie ,że takie grzanie może coś zaszkodzić wzmacniaczowi .....(czyli sugerujesz ten prąd spoczynkowy przywrucić na orginalne 30mv ...?) , no ale jak fabryka tak ustawiła...., a co do poprawiania fabryki to ....sam nie wiem - ja po prostu tak wyczytałem i skoro ludziom to sie udawało i chodzi bez problemów to sprubowałem także i sie udało....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...