Skocz do zawartości

Wybór myszy komputerowej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez deadlyblonde,

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem myszki A4Tech X750 Red Fire. Po czterech latach użytkowania niestety zaczęła się psuć, rolka nie działa jak trzeba, wariuje przy przewijaniu to w górę to w dół, no i troszkę się zdarła na powierzchni co nie jest zbyt przyjemne w dotyku.

Wpadły mi w oko dwa modele:

Tracer Sniper
A4Tech Bloody Multi-Core Gun3 V7
Razer DeathAdder (starsza wersja) nie 2013

Przy czym maksymalne DPI jakie mi potrzebne w myszy to 2000. Zależy mi bardziej na ergonomii, na gumowej powierzchni, która jest przyjemna w dotyku. 
Nie chcę wydać więcej niż 100 zł.

Temat kieruję do użytkowników tych modeli, proszę o opinię.

 

Link to post
Share on other sites

Sam w zeszłym tygodniu zmieniłem myszkę ( A4tech x750BK, te same problemu co u Ciebie. rolka wariowała a smarowanie WD-40 pomaga na 2-3 dni ) 

 

Kupiłem Roccat Savu. Może trochę przekracza budżet ale jeśli wygodnie Ci się pracuje na X750 to i na tej będzie podobnie. Bardzo ciekawa faktura po bokach ( coś jak papier ścierny ) 

 

Jeśli jest za drogo to postawił bym na Tracer sniper.

 

A4tech V7 odpuść sobie ze względu na sensor.

Link to post
Share on other sites

A4tech XL 750bh lub 760h  sensor laserowy – Avago 9500 top sensor ale tylko te model

 

Zgadzam się, znajomy ma 750BH i bardzo chwali, jednak nadal występuje kwestia wytrzymałości, znam 2 osoby którym już po 7-8 miesiącach padła rolka. Wymienili na gwarancji ale zawsze niesmak pozostaje ( moja wytrzymała 2 lata ) 

 

 

 

A Co z tym sensorem nie tak?

 

Jest to konstrukcja bazująca na V-track i sensorach pixart ( jeśli się mylę proszę o sprostowanie ) więc lepiej wybrać coś na AVAGO 

 

Polecane:

 

Laser - AVAGO 9500/9800

optyk - AVAGO S3888/3090/3095

 

http://www.test-gear.pl/dobor-myszki-i-podkladki/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To już chyba za późno ;)  Zdecydowałem się zamówić Razer DeathAdder Respawn ze względu na ergonomiczny kształt, materiał z którego jest wykonana oraz brak zbędnych wodotrysków, których i tak bym nie używał (mówię tu o dodatkowych 100 klawiszach ^^) Jedyną różnicę jaką widzę miedzy sensorem optycznym a laserowym to cena przypisana do myszki, tak więc optyk, który jest zamontowany w DeathAdder nie zrobi mi różnicy. Mimo to dzięki wielkie za cenne porady.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak Cacek przyjdzie to ci fachowo doradzi.

Fachowo do może doradzić ezzio, ja to staram się po prostu, aby ktoś nie zrobił błędu kupując bubel :P 

 

 

 

Zdecydowałem się zamówić Razer DeathAdder Respawn ze względu na ergonomiczny kształt, materiał z którego jest wykonana oraz brak zbędnych wodotrysków,

Jak dla mnie kształt DA jest niemal idealny, na twoim miejscu zamówiłbym, albo DA Black Edition, albo najnowszą wersję ze względu na gumowe boki. Fortepianowa czerń jest ślizga i kiedy dłoń Ci się spoci mysz może wyślizgiwać się z ręki.

 

Co do różnic w precyzji sensora... Są i to duże, ale nie każdy zauważy różnicę. Zauważalna jest praktycznie tylko w grach wymagających najwyższej precyzji, czyli FPS'ach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...