Skocz do zawartości

74 stopnie w intelburntest zostawić, czy "odkręcać"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CoJaPacze,

74 stopnie na i5 2500K  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. 74 stopnie na i5 2500K ?

    • Zostawić
      12
    • "odkręcać"
      7


Recommended Posts

Witam.

 

Po wyczyszczeniu komputera oraz wymianie pasty na świeżą, podkręciłem swojego i5 2500K do 4.5GHz przy napięciu 1.375V. Wcześniej wystarczyło standardowe 3.3GHz, jednak w obecnej sytuacji potrzebne mi jest deczko więcej. Temperatury podczas włączonego programu "intel burn test" wynoszą 68-74 stpnie Celsjusza przy chłodzeniu SilentiumPC Fortis HE 1225 (wszystkie wentylatory na full on). Być może smaruję za mało pasty, jednak do tej pory wszystko było chyba w porządku, ponieważ temperatury wynosiły 55 stopni (+-5 stopni) przy 3.3GHz. Jak wiadomo po ulewnym okresie czasu nareszcie pojawiło się słońce w związku z czym temperatura w pokoju wzrosła.

 

Dla tych, którym nie chce się czytać mojego opowiadania:

1. Procesor: i5 2500K

2. Taktowanie: 4.5GHz

3. Temperatura w stresie: do 74 stopni

4. Napięcie: 1.375V (niżej skubaniec wywala BSOD-y) 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie są ok :-) tych temp tak naprawdę nie osiagniesz korzystajac normalnie z kompa :-) znajomy, który ocingiem się zajmuje profesjonalnie i startuje w zawodach powiedział mi, że dopóki mam poniżej 85 stopni w tego typu programach to jest ok :-)<br />U mni dla 4,4 mam temp rzędu 72-76 i jest git :-)

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie nieobecność (młodszy brat se chce pokosić, ale po benzynę to mu nie ma kto pojechać)

 

piterrrxd - czy padaka, czy nie to nie będę osądzał, ponieważ nie stać mnie na kilka takich procesorów, żeby je potestować. W internecie niby podają wyniki, jednak w 4.5GHz na 1.15V nie uwierzę

Link to post
Share on other sites

u mnie 4,5GHz procek (3570k) poszedł na ~1,22V jeśli dobrze pamiętam. Ale w IBT osiągnąłem 97 stopni. Obecnie 4,4GHz i ~1,2V i nie przekracza 90stopni (a zostawiam bo komputer i tak nie pracuje w takich warunkach jakie funduje mu IBT)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

piterrrxd - Dzięki, zaraz się pobawię



Okey. Jest 1.340V się testuje. Jak głupi zmieniałem vcore i limity.  żal mi samego siebie...



1.40V to nadal aktualne. Temperatury wynoszą 66-70 stopni. Już mnie uspokoiło.

 

Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...