Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

System Windows 7 64 bit przekonwertował partycję systemową na dynamiczną, jak to odkręcić?

Windows 7 64 bit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KamileN

KamileN

Napisano 08 czerwiec 2013 - 09:23

Same problemy dzisiaj, dziele dysk na partycje. To znaczy robię piątą, i cały dysk przekonwertował się na dynamiczny. Kiedy ta czwarta powinna tylko zrobić się dynamiczną. Przecież jak wyłączę komputer to już system się nie załaduje, miałem już tak kiedyś! Dlaczego tak się dzieje! Przecież system wstanie tylko na partycji podstawowej nie dynamiczne, przynajmniej z tego co wiem. Jak poszło w tą stronę to może idzie odwrotnie. Na dysku wszystkie opcje na szaro. Może diskpartem coś się da zrobić? Da się to odkręcić bez formatu?

Proszę o natychmiastową odpowiedź!!!

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda w Zarządzaniu dyskami: http://forum.gram.pl...tid=84826&pid=1

Użytkownik KamileN edytował ten post 08 czerwiec 2013 - 14:07

• 0

#2 randallandhopkirk

randallandhopkirk
  • Entuzjasta

• 580 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 10:37

To dziwne co piszesz, bo ja w jednym komputerze i laptopie mam system Windows 7 na partycji dynamicznej (sam dokonałem zmiany po instalacji systemu z podstawowej na dynamiczną) i wszystko działa bez problemu, nie ma żadnego problemu z rozruchem.

• 0

#3 ArioX

ArioX
  • Loading...

• 2753 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:19

START> Narzedzia administracyjne > Zarzadzanie komputerem > Magazyn > Zarzadzanie dyskami 

Zaznacz te partycje i cos powinno byc w opcjach... z 3 dni temu mialem podobnie ale nie pamietam dokladnie co tam pozniej kliknac - na 100% sie domyslisz.

Użytkownik ArioX edytował ten post 08 czerwiec 2013 - 12:20

• 0

Olympus OM-D E-M10 + Olympus M.Zuiko 12-40 f/2.8 PRO + Panasonic 25mm f/1.7 + Metz 48 AF-1

--------------------------------------

HTC HD2 // Samsung Note N7000 // SonyEricsson Mini Pro (sk17i) // HTC Desire Z // Samsung Galaxy S3 // ASUS PadFone 2 (A68) // Nokia Lumia 520/530/532/620/720/735/920/925/930/1020 // LG G2 // Sony Xperia Z1 // Samsung Galaxy S6 //

Sony Xperia Z2 // Sony Xperia Z3 Compact // Samsung Galaxy S7 + (​Sony Smartwatch 3 + Pebble Original + Pebble Steel)

#4 jacent

jacent
  • Gaduła

• 345 postów
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:40

po pierwsze to nie system jest głupi...dysk systemowy może zawierać 4 partycje podstawowe lub 3 podstawowe i jedną rozszerzoną.Tylko dyski dynamiczne mogą zawierać wiele wolumenów dynamicznych.Co to za podział?po co ci partycja na plik stronicowania ?to już nie działa w nowszych systemach!nawet wydajność spada przez to...a nieprzydzielone miejsce?najpierw sformatuj nieprzydzielone miejsce ,spróbuj  połączyć z partycją na której masz system...40 GB na system to już za mało..ja bym zrobił z tego dwie partycje - systemowa min .60-90 GB i te gry i programy .Najlepszą metodą jest tu format i od nowa prawidłowy podział

• 0

#5 KamileN

KamileN
  • Autor tematu

Napisano 08 czerwiec 2013 - 13:59

Tam nie tylko jest plik stronicowy (Nazwa wstępna dysku :D, komp i tak brata nie mój ;p), ale będą różne śmieci z przeglądarki, systemu! Żeby łatwiej się defragmentowało partycje systemową, tylko po to!

Na system starczy 40 GB nawet mniej, bo tam kompletnie nic nie instaluje!

A, system działa normalnie na tym dynamicznym, tz. włącza się ;D

Czy będzie jakaś różnica w działaniu dynamicznego do podstawowego?

Użytkownik KamileN edytował ten post 08 czerwiec 2013 - 14:08

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows 7 64 bit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych