Skocz do zawartości

System Windows 7 64 bit przekonwertował partycję systemową na dynamiczną, jak to odkręcić?


Gość KamileN

Recommended Posts

Gość KamileN

Same problemy dzisiaj, dziele dysk na partycje. To znaczy robię piątą, i cały dysk przekonwertował się na dynamiczny. Kiedy ta czwarta powinna tylko zrobić się dynamiczną. Przecież jak wyłączę komputer to już system się nie załaduje, miałem już tak kiedyś! Dlaczego tak się dzieje! Przecież system wstanie tylko na partycji podstawowej nie dynamiczne, przynajmniej z tego co wiem. Jak poszło w tą stronę to może idzie odwrotnie. Na dysku wszystkie opcje na szaro. Może diskpartem coś się da zrobić? Da się to odkręcić bez formatu?

Proszę o natychmiastową odpowiedź!!!

 

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda w Zarządzaniu dyskami: http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=84826&pid=1

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

START> Narzedzia administracyjne > Zarzadzanie komputerem > Magazyn > Zarzadzanie dyskami 

 

Zaznacz te partycje i cos powinno byc w opcjach... z 3 dni temu mialem podobnie ale nie pamietam dokladnie co tam pozniej kliknac - na 100% sie domyslisz.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

po pierwsze to nie system jest głupi...dysk systemowy może zawierać 4 partycje podstawowe lub 3 podstawowe i jedną rozszerzoną.Tylko dyski dynamiczne mogą zawierać wiele wolumenów dynamicznych.Co to za podział?po co ci partycja na plik stronicowania ?to już nie działa w nowszych systemach!nawet wydajność spada przez to...a nieprzydzielone miejsce?najpierw sformatuj nieprzydzielone miejsce ,spróbuj  połączyć z partycją na której masz system...40 GB na system to już za mało..ja bym zrobił z tego dwie partycje - systemowa min .60-90 GB i te gry i programy .Najlepszą metodą jest tu format i od nowa prawidłowy podział

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Tam nie tylko jest plik stronicowy (Nazwa wstępna dysku :D, komp i tak brata nie mój ;p), ale będą różne śmieci z przeglądarki, systemu! Żeby łatwiej się defragmentowało partycje systemową, tylko po to!

 

Na system starczy 40 GB nawet mniej, bo tam kompletnie nic nie instaluje!

 

A, system działa normalnie na tym dynamicznym, tz. włącza się ;D

Czy będzie jakaś różnica w działaniu dynamicznego do podstawowego?

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...