Skocz do zawartości

Przesiadka na Intela


Gość JonathanArcherPL

Recommended Posts

Gość JonathanArcherPL

Hej mam pytanko, zamierzam kupić I7 4770K/I7 3770K, do tego musi być dobre mobo z obsługą crossfire x16, dalibyście radę coś polecić, w granicach do 1k ??

nie chcę by moje pierwsze wejście w intela było z kijową mobo, więc muszę się doradzić xD

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

Jesli masz pieniadze to poprostu kup najdrozsza plyte na ktora cie stac przy takiej kasie na plyte nie mzoesz sie pomylic. Nie zamierzam cie oceniac jesli cie stac i chcesz miec "BALSZOJ" to kupuj najlepsza(najdrozsza).

Przyszedles tu po rade wiec dam ci taka z jakiej ja bym skozystal. Wez plyte za 400+ max do 600+ zl nic drozszego niema sensu. Preferuje asrocki uwierz mi sa wspaniale. Jesli nie mozesz, idz standardem z asusem badz gigabajtem (gigabajta plyty maja duzo pozytecznych rzeczy i sa solidne) Asus sie spauperyzowal.

 

Do tego naprawde uwazam ze i5 3570 to najlepszy wybor.

 

Rozwaz taka mozliwosc.. kompa trzeba ulepszac co 2-3 lata. Jesli kupisz mid end za np 1500 zl to za  3 lata znow ulepszysz za 1500. Jesli natomiast kupisz high end za 3000 to za trzy lata tez ulepszysz za 3000 zl a roznicy w wydajnosci golym okiem nie zobaczysz.

 

Wiem ze ludzie rzucaja sie na "reklamowana-wydajnosc" ale uwierz mi ze nie uswiadczysz jej. Albo bedziesz zyl z przekonaniem ze masz super kompa albo z przeswiadczeniem ze wyrzuciles kase w bloto.

 

jesli kupujesz plyte do haswella to z87 chipset jesli do  3770k ktore wymieniles zadbaj by miala z77 i wszystko. Pamietaj tylko by nie doplacac za bajery ala mozliwosc podlaczenia 20 usb i 30 sata.. Jesli nie jestes jakims wymagajacym pracownikiem archiwum-x to jako graczowi wystarczy ci 3-4.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze sam wiesz najlepiej co kupic :P Ja to rozumiem majac twoja mozliwosc tez bym sie w to pchal ;P Na szczescie nie jestem w  tej sytuacji i mam jasny osad. Poradze ci tak jakbym sobie radzil. NIE WARTO!!

 

Powiedz mi jeszcze czemu nie chcesz brac plyty za  400? Plyty do haswella w tej chwili najtansze widzialem za 450 zl to juz nawet nie 400 inne za  500. Roznica w wydajnosci miedzy plytami jest znikoma. Porzadne plyty  mozna kupic z a 300-400 zl. Jesli chcesz miec  fantazje to 600 zl to juz jest  gorna granica. Beda sie roznic jedynie iloscia  zlaczy z ktorych nie skozystasz.

 

Powiedz jeszcze na ile lat ma posluzyc ten zestaw?

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

Heh. No to powodzenia.  Biorac pod uwage twoje nastawienie i mozliwosci to nie mozesz wybrac zlego sprzetu. W tej sytuacji to dam ci lepsza\inna rade. Idz za glosem serca i kup to co czujesz ze cie zaspokoi.

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

chcę mieć możliwość zrobienia porządnego CrossFire z kart np. 8970 w przyszłości

A jaka bedzie różnica w CF między gd55 a płyta za 1000zl ? Żadna..czy chcesz czy nie karty będą pracowaly w trybie x8 i nic na to nie poradzisz,Haswell również obsługuje do 20 linii pcie więc wydajniej nie bedzie. No chyba ze lepsze OC procesora o jakies 200-300mhz dla większego wyniku w syntetykach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli to zakup na rok to tym bardziej nie ma sensu pakować się w drogie płyty. Troszkę płyt pod Intele przez ostatni czas przeszło przez moje ręce. I tych topowych i tych ze średniej półki. Przykładowo na P8P67 procesor kręcił się równie dobrze jak na "topowym" Marshalu.  

Na co dzień nie używa się procesora podkręconego powyżej 4,5 Ghz a taki wynik można spokojnie osiągnąć na płycie ze średniej półki. 

Tu większe znaczenie ma dany egzemplarz procesora i jego podatność na OC oraz wydajne chłodzenie niż "full wypas" MOBO.

Poza tym przy ewentualnej sprzedaży mniej stracisz na płycie ze średniej półki.

Link to post
Share on other sites

Poza tym dzięki Haswellowi SB i IB mozna teraz wyrwać za grosze więc jak mówi mulator,nie ma sensu ładować tyle siana skoro na tak krótki okres ma byc ten sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Nie napisał że chce wydać tysiąc tylko do tysiąca a to różnica. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, czego od takiej płyty oczekuję, jakie wymagania musi spełniać? Jeśli okaże się że wszystkie warunki spełnia płyta za 400 złotych to czemu ma jej nie kupić?

A jeśli jedynym warunkiem jest chęć wydania 1000 złotych to nic tu po mnie.

Link to post
Share on other sites

a dlaczego duża ilość płyt pod Hasswela ma tylko obsługę CF X8, czy lepiej wziąć GD65 Z77A za 629 zł i I7 3770K ?, bo to chyba obsługuję CFX x16, ?

 

Dlatego, że kontroler PCI Express w procesorze obsługuje tylko taki tryb. Jeśli dorzucisz dodatkowy mostek na płycie, to masz wtedy x16 na obu slotach, ale nawet w takiej konfiguracji CrossFireX to po prostu porażka na całej linii. Gdzie te mityczne sterowniki od AMD :rotfl:? Dużo szumu było, a jak ich nie widać, tak nie zanosi się na rychłą "premierę" %-).

Link to post
Share on other sites

Przy obecnej jakości sterowników amd w mutigpu bym się z tą firmą nie pchał. Dwa tytany i jedziesz

 

Wystarczy GTX 780 ;). Coś ostatnio firemka ma pod górę na całej linii... Jak oni będą odpowiadać na pełnego Keplera, to w kolejce będzie już Maxwell czekał, żeby urządzić kolejną masakrę %-). Szkoda, bo w tej chwili entuzjaści najwyższej wydajności mają już tylko jeden wybór... Intel oraz NVIDIA.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, bo w tej chwili entuzjaści najwyższej wydajności mają już tylko jeden wybór... Intel oraz NVIDIA.

nie zgodzę się co do grafiki, sprawdź sobie 7990:D

 

w ogóle nie wiem co to za pomysł że nvidia robi lepszą grafikę, nie dość że AMD robi wydajniejsze karty w danym przedziale, to jeszcze tańsze, za 560ti DCII od asusa to do tej pory trzeba dać minimum 600 zł, a kurde 7850 który ją niszczy wydajnością widywałem poniżej 600 zł

 

tyle co nvidia ma lepszy support techniczny i tyle

Link to post
Share on other sites

To sobie pograj na wspaniałej HD 7990, gdzie mikroprzycięcia powodują, że realny FPS nawet nie zbliża się do GTX 690. Dochodzi mniejszy narzut na procesor w większości nowych gier i masz pełny obraz "potęgi" AMD.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...