Skocz do zawartości

Czarny cooler CPU do BitFenix Shinobi Window


Recommended Posts

Witam. Zdecydowałem się na obudowę z oknem, tj. BitFenix Shinobi Window, i szukam coolera CPU, który się w niej zmieści. Do tej pory byłem zdecydowany na HR-02 Macho Black White, ale nie wygląda on najlepiej, ze względu na błyszczący radiator :) . W związku z tym szukam czarnego coolera (procek to i7 3770K, płyta- MSI G45). Rozważałem Be Quiet Dark Rock 2, lub Advanced, ale (podobno) nie wejdą do tej budy. Zależy mi na tym, żeby cooler był cichy i dość wydajny. Procesor zamierzam podkręcić do mniej więcej 4,5 GHz, lub też mniej, tak żeby działał stabilnie 24/7. Budżet to ok. 200-250zł.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

A jak jest z ich wydajnością i głośnością, w odniesieniu do np. Macho Black and White?



Znalazłem sobie jakieś testy tego coolera i wychodzi na to, że jest wydajniejszy nawet od Macho :)

Niestety na morele nie ma tej czarnej wersji, jest natomiast wersja czerwona, nawet też by mi odpowiadała, tylko pytanie, czy od tej podanej przez Ciebie różni się tylko kolorem, czy jest to inny model?

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-prolimatech-chlodzenie-cpu-red-megahalems-czerwony-red-series-megahalems-551776/

 

I czy wentylator do tego jest w zestawie, czy trzeba go kupić dodatkowo?

Link to post
Share on other sites

Czyli jak rozumiem to chłodzenie zmieści się do BitFenix shinobi (będę miał zamontowany wentylator z boku obudowy, jeśli to ważne), ma wydajność na poziomie Macho B&W i mogę je brać?

 

EDIT: Właśnie sprawdziłem, że w zestawie jest sam radiator, czyli po dokupieniu wentylatora wyjdzie ok. 310-320zł, co jest dla mnie trochę za dużą kwotą, nie znalazłoby się nic tańszego?

Edytowane przez andrzej12
Link to post
Share on other sites

EDIT: Właśnie sprawdziłem, że w zestawie jest sam radiator, czyli po dokupieniu wentylatora wyjdzie ok. 310-320zł, co jest dla mnie trochę za dużą kwotą, nie znalazłoby się nic tańszego?

Jeśli procesor nie jest podkręcony, komputer nie jest obciążany 24h/d a obudowa jest dobrze wentylowana to można próbować pasywnej pracy Megahalemsa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż, obudowa na razie będzie tylko tymi wentylatorami, co ma w zestawie, a procek będzie chodził 24/7. Powiedzmy, że mógłbym dołożyć te 50-60zł na wentylator, tylko tak jak mówiłem, trzeba na to wydać ponad 300zł, a za tą cenę można chyba już znaleźć coś lepszego.

 

A i jeszcze jedno pytanie, podobno do tego coolera można podłączyć dwa wentyle, to może wie ktoś, jak kształtują się temperatury z jednym i z dwoma wentylatorami?

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak ale można by go dać do malowania :D

Tak, tylko teoretycznie Macho B&W też można by dać do malowania :)

 

Czyli jak rozumiem, nic ciekawszego do 300zł, w kolorze czarnym, lub czerwonym się nie znajdzie i mam brać Megahalemsa? I czy potrzebna będzie do niego jakaś dodatkowa pasta, czy ta z zestawu jest ok?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...