Skocz do zawartości

MSI GTX660 /MSI GTX660 SLI VS MSI HD7850/ MSI HD7850 CF


Recommended Posts

Test jest bardzo fajny (+) . Pokazuje , że CF/SLI jest bardzo opłacalne.  Brakuje mi tutaj : gier (Far Cry 3 , Crysis 3, nowego Metro LL, Crysisa 2 oraz Wiedźmina 2. GRID oraz Tomb Raider to gry ciut bardziej lubiące karty czerwonych :D ) oraz informacji o sterownikach i ile pamięci mają radki Dodo ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Zeby było naprawde dokładnie, ten 3570k powinien być podkręcony do 4.3ghz, wtedy odpowiadał by twojemu 4.5ghz 2500k, ale pewnie nie ma to specjalnie wplywu na koncowy wynik. Mimo wszystko 7850 cf mnie nie przekonuje, slyszalem ze z crossfire jest duzo problemow ktore nie wystepuja w sli (moze jestem w bledzie) w dodatku 7850 jest jednak slabszy od gtx 570, a gtx 660 to +/- gtx580. No i w nvidia zawsze mozna odpalic nv inspector i poustawiac profile. A, ze w benchmarkach radeony wypadaja lepiej to wiadomo od dawna.

 

+

Link to post
Share on other sites

Zeby było naprawde dokładnie, ten 3570k powinien być podkręcony do 4.3ghz, wtedy odpowiadał by twojemu 4.5ghz 2500k, ale pewnie nie ma to specjalnie wplywu na koncowy wynik. Mimo wszystko 7850 cf mnie nie przekonuje, slyszalem ze z crossfire jest duzo problemow ktore nie wystepuja w sli (moze jestem w bledzie) w dodatku 7850 jest jednak slabszy od gtx 570, a gtx 660 to +/- gtx580. No i w nvidia zawsze mozna odpalic nv inspector i poustawiac profile. A, ze w benchmarkach radeony wypadaja lepiej to wiadomo od dawna.

 

Ja w sli żadnych przycinek nie zauważyłem , i na pewno nie ma ich w CF jesteś w błędzie ;) 

 

dodo24x

Oczywiście niech zaproponują a będzie update ;) .

Ps . zegary kart i wersje sterowników dodane . 

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne porównanie,  w niektórych tytułach jest spory skok w liczbie klatek. Dobrze napisałeś jak się ma odpowiednie zaplecze to warto się w to bawić. Mi niestety mobo nie pozwala :/ Jak jeszcze wzbogacisz to porównanie o kilka tytułów takich jak np. Wiesiek 2, Metro LL, FC3, Crysis 3, można też GTA 4 to będzie świetnie ;)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

No i na to czekałem od dawna większość mi wmawiała że gtx 660 jest dużo wydajniejszy od radeona 7850  sam dostałem ostrzeżenie za wygłaszanie tez na temat że radek 7850  jest  co najmniej tak samo wydajny jak gtx 660 [ większość testów to potwierdza  oczywiście tych na nowych sterownikach ] natomiast  jeśli chodzi  o cros fire i sli to myślałem że 2x gtx 660  będzie znacznie wydajniejszy od 2x radeon 7850 w cf  bo tak wszyscy zachwalali a tu mamy remis . Jakie są wasze odczucia na temat płynności w grach bo wiele osób uważa że cros fire jest bardzo problemowe  są micro przycięcia itp

Link to post
Share on other sites

Robert, to zależy od doboru gier. W większości 660tka jest szybsza. Łap test z 24 Maja  ;)http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_SC_ACX_Cooler/26.html

No niby tak ale różnica jest niewielka  niektórzy porównywali gtxa 660 do radeona 7870  i bardzo się upierali ze gtx 660 jest co najmniej tak samo wydajny jak radek 7870  i jak tu się nie wkurzyć gtx 660 jest konkurencja dla radeona 7850 z lekkim wskazaniem na 660

Link to post
Share on other sites

Na jakich sterownikach został zrobiony ten test
 

W trybie cf 2 radeony 7850 maja zdecydowanie wyższy fps min niż 2x gtx 660 w sli

 

//po co cytujesz post który jest bezpośrednio nad Twoim? i to 2 razy!!!! .daft

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Ja proponuje benchmark Sleeping Dogs (w full hd, wszystko na maks i z extreme AA). To jest zabójca nawet dla najmocniejszych kart i jestem ciekawy jak wypadnie cf/sli bo sam niedlugo bede robil sli z 660 a moj 670 mial juz problemy na tych ustawieniach (non stop 99% uzycia gpu). Wazne, zeby gra byla zaktuallzowana do najnowszej wersji, wtedy zadna z kart nie bedzie miala przewagi (bez patchy duzo lepiej dziala pod amd).

Link to post
Share on other sites

Na pewno w nim jesteś  

 

Na stówę normalnie:

 

http://www.anandtech.com/show/6857/amd-stuttering-issues-driver-roadmap-fraps/7

 

Ja rozumiem, że niektórzy tego nie odczuwają, ale problem AMD nadal ma i to nie jest tak, że zniknie on magicznie kiedy tysiąc razy napisze się, że go nie ma.

 

Czy mógłby ktoś przeprowadzić rzetelny test odnośnie frame latency na najnowszych driverach? No i czekamy na coś lepszego niż FRAPS :D

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...