Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

GTX680 czyszczenie z kurzu

GTX680 680 WindForce3X WindForce Kurz Czyszczenie Temperatura

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Metropolis

Metropolis
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 13:58

Witam,
mam 680tkę od Gigabyte na chłodzeniu WindForce3X.
Początkowo temperatura faktycznie wynosila jakieś 63-67 stopni w najnowszych grach oraz poniżej 60 w starszych. Po roku czasu jednak temperatury w najnowszych grach wzrosły o jakieś 5-6 stopni, pewnie wina kurzu. Obudowa NZXT Phantom więc w miare dobrze chłodzona, najnowsze sterowniki grafiki. Jak proponujecie przeczyścić kartę?

Czy ktoś ma może tą samą kartę na tym samym chłodzeniu żeby porównać temperatury?
Obroty wentylatorów mam ustawione na auto, odczyty z programu GPU-Z.

• 0

#2 TikTuck

TikTuck
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 14:04

Ja do czyszczenia karty używam sprężonego powietrza , ale trzeba na ten środek uważać. Kartę , można również przeczyścić pędzelkiem :). Pozdrawiam. Oczywiście jak czyścisz komputer musi być odpięty od zasilania !!!

Broń boże , żadnego odkurzacza , co niektórzy na taki głupi pomysł wpadają.

• 1

#3 rudnis

rudnis
  • To Protect and Serve

• 1697 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:25

Ja do czyszczenia z kurzu moich Lightning'ów pożyczam sobie czasem od żonki coś takiego:

sigma_-_pedzel_do_pudru_f30.jpg

sprawdza się w 100%  ;)

• 1
 PC / Lenovo Y700-17ISK + Samsung SM951 NVMe 512GB + Samsung 850 Pro 512GB + Alphacool HDX M.2 HyperX Impact DDR4 2x8GB 2133MHz CL13 + Logitech MX Master

MUSIC / AQ NightHawk Carbon + AQ DragonFly RedBeyerdynamic, DT770 80Ohm mod by Perul, Final Audio E300C

#4 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów
  • 3DMark 06:00000000000001

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:43

Najtańszy i najlepszy sposób mój to 

http://www.tv-produc...ka-nozna-01.jpg

:D  za 16 zł,zakładając najmniejszą końcówkę jak depnę to mam większe ciśnienie od sprężonego powietrza za 30zł :P

• 2

Spoiler

#5 TikTuck

TikTuck
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:48

http://r.twenga.pl/g...zMWFjYg==&dac=0

Ten pędzelek sprwadza się nie zawodnie :)

• 0

#6 LeCzarny

LeCzarny
  • Po(d)kręcony

• 586 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 19:08

Ja głupi (jak to TikTuck powiedział), używam odkurzacza, od 10 lat. Zamiast pierdzielenia się jakimś pedalskim pędzelkiem, przejeżdżam radiatory odkurzaczem z zamontowaną ssawką punktową i po sprawie. Sprężone powietrze jest dobre do pozbywania się przyklejonego kurzu, albo z trudno dostępnych miejsc. Jednakże jak chcesz na prawdę mieć czysty radiator, to go umyj w wodzie z mydłem... Macie problemy...

• 0

Oj tam, oj tam

#7 kudlatyEOS

kudlatyEOS
  • Entuzjasta

• 631 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 21:28

Tak samo jak LeCzarny od X lat używam odkurzacza, czy to na 5700LE czy 6600GT nawet przy obecnym HD4890. Fakt karty po gwarancji więc odkręcam chłodzenie, następnie wycieram pastę, po czym odkurzam wszystko z końcówką ( chyba punktową, taką z włosiem ) kilka razy przejadę po płytce i wygląda jak nowa, wentylator czyszczę ręcznikiem papierowym, albo wacikami po czym nakładam nową pastę i wszystko skręcam. Wykonuję taką czynność raz na jakieś 3 miesiące i od ponad 3 lat HD4890 działa bez zarzutów. 

• 0

Ryzen 5 3600: Gigabyte Aorus B450 Elite: Circular Ballistix sport LT 2x8GB 3200: Corsair c70 : Macho HR-02 BW : Chieftec cft-14cs 600

LG G6 & LG G2

#8 TikTuck

TikTuck
  • Bywalec

• 80 postów

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:40

Ja sam nie polecam takiej metody chwila nie ostrożności i może źle się to skończyć. Ze sprzętem trzeba obchodzić się delikatnie , bo to jest elektronika i może szybko się uszkodzić , więc polecam bardziej przyzwoite metody czyszczenia.

• 0

#9 LeCzarny

LeCzarny
  • Po(d)kręcony

• 586 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 13:25

Niekoniecznie skuteczne, nie wyobrażam sobie czyszczenia pędzelkiem zatłuszczonych radiatorów. Metoda siłowa zawsze się sprawdza. Oczywiście przy zachowaniu ostrożności - nie jeżdżę po PCB końcówką ssawki rysując "nowe ścieżki", też nie pozwalam wentylatorowi robić za prądnicę. Z głową, a z odkurzaczem też można się pogodzić :)

Użytkownik LeCzarny edytował ten post 09 czerwiec 2013 - 13:26

• 0

Oj tam, oj tam

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GTX680, 680, WindForce3X, WindForce, Kurz, Czyszczenie, Temperatura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych