Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mam 680tkę od Gigabyte na chłodzeniu WindForce3X.
Początkowo temperatura faktycznie wynosila jakieś 63-67 stopni w najnowszych grach oraz poniżej 60 w starszych. Po roku czasu jednak temperatury w najnowszych grach wzrosły o jakieś 5-6 stopni, pewnie wina kurzu. Obudowa NZXT Phantom więc w miare dobrze chłodzona, najnowsze sterowniki grafiki. Jak proponujecie przeczyścić kartę?

Czy ktoś ma może tą samą kartę na tym samym chłodzeniu żeby porównać temperatury?
Obroty wentylatorów mam ustawione na auto, odczyty z programu GPU-Z.

Link to post
Share on other sites

Ja do czyszczenia karty używam sprężonego powietrza , ale trzeba na ten środek uważać. Kartę , można również przeczyścić pędzelkiem :). Pozdrawiam. Oczywiście jak czyścisz komputer musi być odpięty od zasilania !!!



Broń boże , żadnego odkurzacza , co niektórzy na taki głupi pomysł wpadają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja do czyszczenia z kurzu moich Lightning'ów pożyczam sobie czasem od żonki coś takiego:

http://www.ladymakeup.pl/sklep/media/catalog/product/cache/1/image/800x600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/i/sigma_-_pedzel_do_pudru_f30.jpg

sprawdza się w 100%  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja głupi (jak to TikTuck powiedział), używam odkurzacza, od 10 lat. Zamiast pierdzielenia się jakimś pedalskim pędzelkiem, przejeżdżam radiatory odkurzaczem z zamontowaną ssawką punktową i po sprawie. Sprężone powietrze jest dobre do pozbywania się przyklejonego kurzu, albo z trudno dostępnych miejsc. Jednakże jak chcesz na prawdę mieć czysty radiator, to go umyj w wodzie z mydłem... Macie problemy...

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak LeCzarny od X lat używam odkurzacza, czy to na 5700LE czy 6600GT nawet przy obecnym HD4890. Fakt karty po gwarancji więc odkręcam chłodzenie, następnie wycieram pastę, po czym odkurzam wszystko z końcówką ( chyba punktową, taką z włosiem ) kilka razy przejadę po płytce i wygląda jak nowa, wentylator czyszczę ręcznikiem papierowym, albo wacikami po czym nakładam nową pastę i wszystko skręcam. Wykonuję taką czynność raz na jakieś 3 miesiące i od ponad 3 lat HD4890 działa bez zarzutów. 

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie skuteczne, nie wyobrażam sobie czyszczenia pędzelkiem zatłuszczonych radiatorów. Metoda siłowa zawsze się sprawdza. Oczywiście przy zachowaniu ostrożności - nie jeżdżę po PCB końcówką ssawki rysując "nowe ścieżki", też nie pozwalam wentylatorowi robić za prądnicę. Z głową, a z odkurzaczem też można się pogodzić :)

Edytowane przez LeCzarny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...