Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koleżanki i Koledzy, przyszedł ten moment, w którym miejsce na dysku znowu się skończyło i trzeba pomyśleć o nowej przechowali. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup jakiegoś NASa. Szukałem, przeglądałem ale nadal nie potrafię wybrać tego właściwego. Chciałbym Was prosić o radę. NAS byłby do zastosowania domowego (udostępnianie zasobów po sieci) + mini chmurka + print serwer. DLNA byłoby miły dodatkiem. Inne "ficzery" również.

 

Na chwilę obecną mam 3 kandydatów:

- ZyXel NSA310

- QNAP TS-112

- Synology 112J

 

Zyxel jest najtańszy, zaspokaja moje minimalne oczekiwania, ale ma jedną wadę - oprogramowanie. Aktualizacje wychodzą rzadko i nie ma za bardzo możliwości rozszerzenia funkcjonalności w sposób inny niż linux odpalany z pendrive'a (chciałbym uniknąć tego rozwiązania)

 

Synology ma świetny soft, ale model z "J" podobno łapie zadyszkę przy jakimkolwiek zastosowanie innym niże udostępnianie danych. Widać 128MB ramu to jednak za mało. Model bez "J" jest drogawy jak na 1-dyskowca.

 

QNAP sprawia wrażanie rozwiązania idealnego. Soft jest poprawny, można go rozszerzać, a i wydajność podobno jest zadowalająca.

 

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z w/w sprzętem, to proszę podzielcie się opiniami. O dyskach, które można włożyć do środka również chętnie poczytam. Na chwilę obecną chcę użyć WD Red 2TB.

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Synology. Uzywam od paru lat i naprawde rewelacyjny jest. Jedynie jaka ma wade to ze mam wersje na 1 dysk a przydalaby sie na 2 minimum :)

Jaki model posiadasz? Jak jest z wydajnością? Moją wiedzę na ten temat czerpię z oficjalnego forum synology. Nie pamiętam dokładnie co było napisane, ale ogólnie można to podsumować do tego, że jeżeli uruchomi się jakąś dodatkową usługę, to zaczyna mulić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...