Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

NAS, co kupić?

NAS dysk sieciowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dstefanski

dstefanski
  • Amator

• 50 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 10:21

Koleżanki i Koledzy, przyszedł ten moment, w którym miejsce na dysku znowu się skończyło i trzeba pomyśleć o nowej przechowali. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup jakiegoś NASa. Szukałem, przeglądałem ale nadal nie potrafię wybrać tego właściwego. Chciałbym Was prosić o radę. NAS byłby do zastosowania domowego (udostępnianie zasobów po sieci) + mini chmurka + print serwer. DLNA byłoby miły dodatkiem. Inne "ficzery" również.

Na chwilę obecną mam 3 kandydatów:

- ZyXel NSA310

- QNAP TS-112

- Synology 112J

Zyxel jest najtańszy, zaspokaja moje minimalne oczekiwania, ale ma jedną wadę - oprogramowanie. Aktualizacje wychodzą rzadko i nie ma za bardzo możliwości rozszerzenia funkcjonalności w sposób inny niż linux odpalany z pendrive'a (chciałbym uniknąć tego rozwiązania)

Synology ma świetny soft, ale model z "J" podobno łapie zadyszkę przy jakimkolwiek zastosowanie innym niże udostępnianie danych. Widać 128MB ramu to jednak za mało. Model bez "J" jest drogawy jak na 1-dyskowca.

QNAP sprawia wrażanie rozwiązania idealnego. Soft jest poprawny, można go rozszerzać, a i wydajność podobno jest zadowalająca.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z w/w sprzętem, to proszę podzielcie się opiniami. O dyskach, które można włożyć do środka również chętnie poczytam. Na chwilę obecną chcę użyć WD Red 2TB.

• 0

#2 mordzik

mordzik
  • Dragu

• 126 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 03 czerwiec 2013 - 12:41

Ja bym brał Synology. Uzywam od paru lat i naprawde rewelacyjny jest. Jedynie jaka ma wade to ze mam wersje na 1 dysk a przydalaby sie na 2 minimum :)

• 0

| Intel I7-8700k@ 5.1GHZ 1.375v | Noctua NH-D15s max temps 75c | Asus Maxiumus Hero X | G.Skill Rapjaw 3000mhz 2x 8gb | EVGA Geforce 1080ti FTW3 | Corsair CX 750W

#3 dstefanski

dstefanski
  • Autor tematu
  • Amator

• 50 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 13:09

Ja bym brał Synology. Uzywam od paru lat i naprawde rewelacyjny jest. Jedynie jaka ma wade to ze mam wersje na 1 dysk a przydalaby sie na 2 minimum :)

Jaki model posiadasz? Jak jest z wydajnością? Moją wiedzę na ten temat czerpię z oficjalnego forum synology. Nie pamiętam dokładnie co było napisane, ale ogólnie można to podsumować do tego, że jeżeli uruchomi się jakąś dodatkową usługę, to zaczyna mulić.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NAS, dysk sieciowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych