Skocz do zawartości

9800GT działa z "wybranymi" procesorami


Recommended Posts

Witam, mam niemały problem z kartą graficzną. Podłączałem (9800gt) wielokrotnie do dwóch komputerów, wymieniałem procesory między płytami itd. Do tej pory karta 9800 GT zadziałała tylko na procku Athlon LE-1620 (1 rdzeń), problem jest z docelowym procesorem - Athlon II X4 620. Z góry wykluczam problemy z zasilaczem, otóż jest to karta green edition (bez dodatkowego zaislania) z mniejszym poborem prądu a karta hd 3850 (z dodatkowym zasilaniem), bardziej prądożerna działa z obydwoma prockami. Proszę o szybką odpowiedź

 

Link to post
Share on other sites

Jakie zasilacze w jednostach z testów?

 

Pytam, bo jakby na to nie patrzeć, to pomiędzy tymi procesorami jest 50W różnicy sugerując się ich TDP.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Zasilacz 400 i 450W, pierwszy to modecom a drugi tracer. Ale czy zasilacz mógłby jakoś je ograniczać, przecież ta hd 3850 ma większe TDP a działa. Dodam jeszcze, że ta 9800GT ma uszkodzony port VGA i obawiam się że nie tylko ten port.

Link to post
Share on other sites

U mnie tracer 450w wysypywal sie pod hd4850 i atbhlonem x2 4000+. Ale to dopiero po wlaczeniu gry. Kiedys widzialem w biosach na am2 i am2+ cos takiego jak limit mocy na pci-e i ustawialem na wiecej W. Niby karta green ale cos tam bierze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up, szukałem opcji limitu mocy na pci-e, ale jej nie znalazłem, może nie ta płyta. Mimo wszystko, dzięki za odpowiedzi, jeszcze się nie poddam i spróbuje ją jakoś ożywić, pożycze od kolegi mocniejszy zasilacz aby rozwiać wszelkie wątpliwości ,w ostateczności skorzystam z piekarnika.

Edytowane przez Tymek6
Link to post
Share on other sites

Płyta to Gigabyte MA770 DS3 rev. 2. Wczoraj wieczorem podłączyłem tylko niezbędne elementy - karta, procek, jedna kość ram i dysk, no i zadziałało, więc może to jednak ten zasilacz. Ale wciąż zastanawia mnie jedno, skoro pcie ma węższe gardło jeśli chodzi o przepływ prądu to jak jedna karta (tutaj 9800GT) do tego bez dodatkowego zasilania nie chce działać, a druga - HD3850 z 6-pinowym zasilaniem działa normalnie. Jeśli macie pewność że winowajcą jest zasilacz, polećcie jakiś w miare tani, sprawdzony model, będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...