Skocz do zawartości

Multi-GPU: Zalety, wady, spostrzeżenia Użytkowników!


Recommended Posts

Dodałem do koszyka 7990 i zaznaczyłem iz chce wysyłkę do Polski:

 

http://farm6.staticflickr.com/5475/10553406716_65c993e96e_b.jpg

mi wyskakuje 26.62 z dhl i nie ma innej opcji,dodaje droższą kartę i cenna idzie w góre,dla titana za 1000 jest to ponad 30 funtów.a Twoja opcja widzę że jest przed nią from czyli im droższa karta tym więcej płacisz przez koszty ubezpieczenia,masz konto na overclockers.co.uk?

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Zmienilem moje 2x 7970 na jedna 7990. I nie wiem dlaczego ,ale w Far Cry 3 nie mam juz zadnych problemow :D . Bez V-sync i buforowania klatek gra chodzi 100% plynnie. Nie uzywalem ostatnich sterownikow 13.11 beta z dwoma 7970, moze to to naprawilo problem. Mialem dwie 7970 roznych producentow i moze dlatego ta gra mi sie przycinala :?: . Nie wiem , moze ktos to jeszcze sprawdzi. Crysis 3 chodzi tak samo jak wczesniej , bez problemow. Sprawcze jeszcze kilka starszych gier. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

To że dwie karty różnych producentów nie powinno mieć znaczenia. Natomiast dla 7990 wyszły odzielne serowniki dedykowane specjalnie jej, które miały wyeliminować problemy z mikro przycięciami i innymi.

Druga sparwa może byc taka ze teraz grafika działa na jednym, pełny PCIE x16 i może jest lepszy transfer danych  :)

Link to post
Share on other sites

To że dwie karty różnych producentów nie powinno mieć znaczenia. Natomiast dla 7990 wyszły odzielne serowniki dedykowane specjalnie jej, które miały wyeliminować problemy z mikro przycięciami i innymi.

Druga sparwa może byc taka ze teraz grafika działa na jednym, pełny PCIE x16 i może jest lepszy transfer danych   :)

Dwie rózne kart mogą być problemem.

Nie dawno na forum widziałem że koleś doszedł do tego w sli gtx 6xx,porostu jedna karta miała ustawiony większy zegar od drugiej i to powodowało problemy.

Link to post
Share on other sites

Miałem 2x7970 jedna od ASUSA druga od Saphire i wszystko działało jak trzeba, różne taktowanie wyrównał mi program TRIXX.

Faktycznie w FC3 występowały pewne problemy ale takie same miałem na 2x7970 o ASUS.

Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, bo w świecie sprzętu koputerowego widziałem już dziwniejsze rzeczy :P

Link to post
Share on other sites

Jiałem 2x7970 jedna od ASUSA druga od Saphire i wszystko działało jak trzeba, różne taktowanie wyrównał mi program TRIXX.

Faktycznie w FC3 występowały pewne problemy ale takie same miałem na 2x7970 o ASUS.

Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, bo w świecie sprzętu koputerowego widziałem już dziwniejsze rzeczy :P

dokladnie... :D

dobrze że kolega keczu jak narazie jest zadowolony ze swojej karty

Link to post
Share on other sites
sprzętu koputerowego widziałem już dziwniejsze rzeczy

 

No wlasnie wczoraj jak gralem w Far Cry 3 tak ze 30 min.,kata ladnie mi trzymala obciazenie na rdzeniach. Rowno po 99% z malymi wahnieciami. Dzis maja hustawke obciazenia w tej grze. I wrocilo do sytuacji jaka mialem z  2x7970. Kurde co inaczej wczoraj zrobilem  :cry: .

 

 

 

dobrze że kolega keczu jak narazie jest zadowolony ze swojej karty

 

Dzieki ,nadal zadowolony. :menda:  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wersja sterownika 13.11 v8 beta powoduje hustawke obciazenia rdzeni gpu. Do tego zegar mi caly czas skakal pomiedzy boostem i normalna predkoscia (950-1000) . Wczesniej mialem 13.11v6 beta juz jest nie dostepna.  Zainstalowalem teraz 13.9 juz nie beta i jest oki, nawet Far Cry 3 jest ok. Teraz drugi rdzen jest na stale obciazony 99% a pierwszy jesli schodzi to do min. ok 90%. Taktowanie tez trzyma sie stale 1000MHz dla dwoch ukladow. Dziwne bo ta wersja sterownika nie ma "frame pacing" a wszystko chodzi ok. Moze jest ustawiony na stale. :)

Link to post
Share on other sites

Wersja sterownika 13.11 v8 beta powoduje hustawke obciazenia rdzeni gpu. Do tego zegar mi caly czas skakal pomiedzy boostem i normalna predkoscia (950-1000) . Wczesniej mialem 13.11v6 beta juz jest nie dostepna.  Zainstalowalem teraz 13.9 juz nie beta i jest oki, nawet Far Cry 3 jest ok. Teraz drugi rdzen jest na stale obciazony 99% a pierwszy jesli schodzi to do min. ok 90%. Taktowanie tez trzyma sie stale 1000MHz dla dwoch ukladow. Dziwne bo ta wersja sterownika nie ma "frame pacing" a wszystko chodzi ok. Moze jest ustawiony na stale. :)

to jest właśnie urok dual-gpu,więcej zabawy ze sterownikami=mniej czasu na granie

Link to post
Share on other sites

 

 
 
Czyli z tego wynika, że jak podepnę 2 karty to one będą pracować w trybie x8 ? Czy dużo zmniejszy się wydajność niż jakby pracowały x16 ?
 
Opłaca się robić CF z radka 6870 ? Znalazłem taki test i z niego wynika, że wydajność w grach jest mega
http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6870_CrossFire/8.html
Jednak doszły mnie słuchy, że występują mikroprzycięcia które psują całą zabawę. Prawda to ?
 
Myślę że drugiego takiego radka od XFX z dualheatpipe dorwałbym za ok. 350 zł
 
btw. Karty musza być tego samego producenta czy może być inny ? np. 1 gpu od XFX a druga od Gigabyte ? rdzeń ten sam, pewnie inne częstotliwosci, ale przcież można jedną podrkęcić, albo obniżyć, inne chłodzenie

 

Link to post
Share on other sites

Mogą być różnych producentów.

 

W jakie gry chcesz grać i na jakich ustawieniach na tych 2x 6870?

Bo niestety do grania w fullHD na ULTRA w BF3 takie CF słabo się spradza, Zasadniczo nie ma na nich microprzycięć, ale sa spadki animacji spowodowane brakiem VRam, do takich gier minimum to 2GB na każde GPU i mocny CP, przynajmniej i5 2500K po OC.

Phenom Którego posiadasz nie da rady, chyba że obniżysz detale do średnie/wysokie.

 

Mam pewność w tej materii ponieważ jeszcze rok temu posiadałem taki konfig: PII 955 @4,0 GHz i PowerColor 6870x2.

Link to post
Share on other sites

Jak to ? Przecież w BF3 na ultra w 1680x1050 grałem aż miło. Teraz mam co prawda 1920x1200, ale aż takiej róznicy nie powinno być. Poza tym Vram się współdzielony ? W sumie to będzie przecież 2 gb.

 

A jak odblokuje 2 rdzenie z zegarem 3.5 Ghz ? 

Link to post
Share on other sites

nie Vram nie jest wspoldzielony, kazde Gpu ma do dyspozycji tylko i wylacznie 1GB pamieci i tak jak napisalem nizsze detale i rozdzielczosci daja rade bo gra zadowala sie tulko 1GB Vram ale w FullHD potrzebne jest juz 1.3-1.5 GB VRam dla kazdego Gpu i zaczyna scinac przy wiekszej ilosci akcji i ludzi na ekranie. sprawe troche poprawia mocniejszy cpu co powoduje ze spadki nie sa do 0 kl/s tylko do np 15 :P

Co jie zmienia faktu ze na tym konfigu nie pograsz w BF 3 na ultra w FullHd i Ultra detalach, zapomnij:P

Link to post
Share on other sites

Widac ze AMD zrobilo kawal dobrej roboty z ostatnimi sterownikami dla "multi gpu".

 

http://www.techspot.com/review/738-gigabyte-geforce-gtx-780-ti-ghz/

 

To test GTX 780 i 780ti , ale w zestawieniu sa karty AMD min. 7970 w crossfire i 7990 . Wykresy zawieraja rowniez opoznienia klatek w roznych grach i wyglada to bardzo dobrze lub dobrze. W wielu przypadkach lepiej niz pojedyncze gpu. Test byl robiony z uzyciem AMD Catalyst 13.11 (Beta 8). GTX 690 tez wypada swienie. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...