Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie zainteresowani, wiedzą że next geny konsol bedą miały 8 rdzeni. Co znaczy ze większość gier jak zawsze będzie portem z konsoli na PC. I teraz jest pytanie czy dalej się opłaca kupować Intele czy przestawić się na AMD. Narazie żadna gra nie wykorzystuje 8 rdzeni ale z pewnością się to zmieni. Macie jakieś info. dotyczące jaki procesor będzie z nowych konsolach chodzi o firmę. Może intel szykuje coś większego.

Link to post
Share on other sites

Osiem rdzeni Jaguar od AMD o wydajności podobnie taktowanego Core i5 ;). Być może w przyszłości przyczyni się to do lepszej wydajności FX w grach, ale na pewno nie będzie tak, że Intele nagle stracą rację bytu (jak to przekonują nas fanboye AMD ;)).

Edytowane przez tomcug
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Głupie pytanie, głupia odpowiedz.
PS3 też ma 8 rdzeni (6 w pełni sprawnych) 7 dezaktywowany, a 8 na system, i co ?  ta wielowątkowość nie jest wykorzystywana, mimo większej ilości rdzeni od XBOX360 to wielu grach gorzej sobie radzi z powodu gorszego GPU.
Na razie Intel sobie sporo lepiej radzi w grach , a co będzie za jakiś czas to Ci tylko powie jasnowidz Maciej.

Link to post
Share on other sites

Głupie pytanie, głupia odpowiedz.

PS3 też ma 8 rdzeni (6 w pełni sprawnych) 7 dezaktywowany, a 8 na system, i co ?  ta wielowątkowość nie jest wykorzystywana, mimo większej ilości rdzeni od XBOX360 to wielu grach gorzej sobie radzi z powodu gorszego GPU.

Na razie Intel sobie sporo lepiej radzi w grach , a co będzie za jakiś czas to Ci tylko powie jasnowidz Maciej.

W PS3 jest cell ...to, że większośc gier działa lepiej na x'ie wynika nie ze słabości procesora ale z trudnej do ogarnięcia architektury, z która do dziś sporo deweloperów nie moze sobie poradzić. Poza tym w ps3 jest 1 rdzeń główny PPE i 7 pomocniczych SPE. Jeśli porównujesz tego cella do x86 to :rotfl:

Edytowane przez diodaq
Link to post
Share on other sites

już crysis 3 udowodnił, że da się zrobić grę tak aby działała lepiej na FX-ach niż na intelach, nie wyglądając gorzej a wręcz prezentując nextgen, ja nie jestem fanboyem nikogo, ale obiektywnie stwierdzam, że raczej teraz może się zacząć przetasowanie, i to dosć ostre, może (nie musi) się okazać, że będą swoje 2500k wymieniać na vishere bo jakaś gra nowej generacji będzie chciala 8 jajek i będzie z nich korzystać w 100% i wielowątkowości, ale to wszystko spekulacje, domniemania, wejdź sobie ktoś na forum z 2006 roku jak q6600 wchodził jak mówiono że to nic nie da bo 2 rdzenie rządzą, i każdy Exxx go zje, no wyszły gry na 4 rdzenie i q6600 się ostał a c2d zostały upokorzone, i do tej pory ludzie się o tego quada pytają bo do nowych gier styka, na c2d nie zagrasz komfortowo w bf3, na c2quad owszem



aha i ten cały jaguar do konsol nie umywa się nawet do FX-3850, taktowania 1,6, mało cashe, sądzę że właśnie wielowątkowość zagra tu role i rdzenie a nie siła jednego rdzenia

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

obiektywnie stwierdzam, że raczej teraz może się zacząć przetasowanie, i to dosć ostre, może (nie musi) się okazać, że będą swoje 2500k wymieniać na vishere bo jakaś gra nowej generacji będzie chciala 8 jajek i będzie z nich korzystać w 100% i wielowątkowości, ale to wszystko spekulacje, domniemania

 

Rzeczywistość brutalnie utnie Twoje spekulacje :wariat:. Kto nie wierzy, ten się przekona :P.

Link to post
Share on other sites

tym samym mogę tobie odpowiedzieć :) we shall see 



prognozując jednak nie mówiłem w ciemno, po stronie AMD stoi jednak zaskakująco "słaba" konfiguracja konsol, tylko 1,6 phi co to jest, ale razy 8, ale ktoś powie, co z ośmiu rdzeni skoro teraz 4 się liczą( a konsole mają z założenia ciągnąć gry przez następnych kilka lat), a jednowątkowość należy do procków intela, mam pobudki ku temu by sądzić, że nie bez powodu procesor AMD się znajduje w nowych konsolach, i nie bez powodu ośmio rdzeniowy



a i cena gra role, ojj gdyby się okazało że w nowej generacji gier FX-y wygrają z intelem a będą kosztować tyle co teraz, to zrujnują intela, połkną go i intel inside nabierze nowego znaczenia

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie jest taka możliwość że gra napisana na 8 rdzeni będzie działac lepiej na procesorze który ma 8 rdzeni a mniejszą moc obliczeniową niż  procesor np 4 rdzeniowy .Ale myśle że próbuje zaklinać rzeczywistość

 

 

FX-y wygrają z intelem a będą kosztować tyle co teraz, to zrujnują intela, połkną go i intel inside nabierze nowego znaczenia

:rotfl:

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Co z tego, że te Twoje gierki będą wykorzystywały osiem rdzeni, skoro taka ilość od AMD odpowiada czterem rdzeniom od Intela. Cóż, wydajnościowo i tak nie przeskoczą "Niebieskich".

jeden rdzeń choćby nie wiem jak wydajny nie nadrobi kilku, inny sposób programowania, nie ma tak że 4 rdzenia zastąpią 8, co widać po testach FXów w porównianiu do i5 w programach, gdzie FX wygrywa mimo słabszego jednego wątku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co z tego, że te Twoje gierki będą wykorzystywały osiem rdzeni, skoro taka ilość od AMD odpowiada czterem rdzeniom od Intela. Cóż, wydajnościowo i tak nie przeskoczą "Niebieskich".

W obecnych grach tak...w nadchodzacych moze byc inaczej. Czytaj ze zrozumieniem. Poza tym skad wiesz, ze nie przeskocza? Szklana kule masz w domu?

Link to post
Share on other sites

tak jak trzeźwego myślenia nie odebrał nikomu czterojajowiec w czasach kiedy był zbędny, przestudiuj sobie historie rozwoju komputerów, gdzie do tej pory na byle C2d lepiej chodzi crysis, niż na najlepszym c2quad, zrozum w końcu że czasy się zmieniają i może to co teraz jest na topie za niedługo może siermiężnie posysać... nie wiem ja i nie wiesz Ty co się stanie, ale konsole to jakaś prognoza, czemu do ps4 nie dali i5 jakiegoś, o silym wątku, tylko w AMD poszło? no kurcze, coś w tym jest, te gry które jeszcze nie wyszły będą na tym jaguarze działać a że jaguar jest parametralnie z tyłu za FX-ami to już wnioski się nasuwają, ewidentnie nie będzie potrzebny silny rdzeń, bo po co by robić X 720 i dodam że ps 4 to samo, na procu AMD jeżeli byle intel mógł je pobić, nie widzisz korelacji? z jakiegoś powodu te branżowe monstra się na AMD zdecydowały, i można tym samym być spokojnym mająć FX-a bo jeżeli na konsoli poleci to na stacu tym bardziej 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
przestudiuj sobie historie

Też tak myślałe bo tak było z małym 1 zastrzeżeniem .C2Q to zlepek  2 x C2D czyli  + 100% . Fx nie dośc że ma wątek o wiele słabszy od np IB to po urzyciu 2 rdzeni w module ich wydajność maleje bo korzystają ze wspólnych zasobów ;)

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Dlaczego do konsol poszło AMD? Tylko dlatego, że jako jedyni mogli zaoferować komplet, czyli CPU i GPU. Trudna sytuacja finansowa pewnie też się na to nałożyła, Sony i Microsoft będą za grosze układy kupować ;).

Link to post
Share on other sites

Kolego, również posiadam FX-8350, ale nie odebrał mi on trzeźwego myślenia ;).

Czego to się tyczy? Tego, że w tej chwili amd jest w tyle za intelem i i5/i7 wygrywają mniej lub bardziej w każdej grze? Ameryki nie odkryłeś ale twoje wypowiedzi, że amd NAPEWNO nie będzie lepszy od intela są delikatnie mówiąc śmieszne. Jak kolega wyżej zauważył nie wiesz tego ty ani nikt inny na obecną chwilę ale patrząc na wyniki fx'ów w najnowszych grach + hardware nowych konsol wnioski nasuwają się same. Jak będzie okaże się w najbliższej przyszłości...prawde mówiąc mam to gdzieś i tak gram płynnie w każdą grę a to, że ktoś na i5 ma 5 czy 10fpsów wiecej jakoś średnio mnie rusza. :)

Link to post
Share on other sites

Też tak myślałe bo tak było z małym 1 zastrzeżeniem .C2Q to zlepek  2 x C2D czyli  + 100% . Fx nie dośc że ma wątek o wiele słabszy od np IB to po urzyciu 2 rdzeni w module ich wydajność maleje bo korzystają ze wspólnych zasobów ;)

tylko q6600 był zlepkiem 2x c2d późniejsze proce to rasowe 4 jajowce

 

Dlaczego do konsol poszło AMD? Tylko dlatego, że jako jedyni mogli zaoferować komplet, czyli CPU i GPU. Trudna sytuacja finansowa pewnie też się na to nałożyła, Sony i Microsoft będą za grosze układy kupować ;).

uwierz mi, że i microsoft i sony stać na wykupienie całego intela bądź AMD, to jest kwestia kasy, ale nie na tym poziomie co myślisz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...