Skocz do zawartości

Zestaw do domu, internet, filmy, office do 2-2,2k PLN


Recommended Posts

Cześć Wam,

 

Mój budżet to 2-2,2 tyś zł. Planuję złożyć komputer do domowego użytku. Co mam na myśli, ano przede wszystkim Internet, jakieś filmy w HD, pakiet Office. Nie gram w żadne gry i nie zamierzam.

To czego wymagam od sprzętu to złącze USB 3.0, czytnik kart pamięci, ma być cichy i zajmować mało miejsca (microATX?).

 

Myślałem o procku i3- 3225 z zintegrowaną grafiką Intel 4000. Jak wspomniałem nie będę używał grafiki do innych celów jak oglądanie filmów HD czy zdjęć z aparatu, także wydaje mi się, że taka zintegrowana w zupełności wystarczy. Upierałbym się raczej przy Intelu.

Dodatkowo zastanawia mnie ilość RAMu 4/8 GB?

Jaka płyta główna?

Miejsca na dysku potrzebuje 1TB

Nagrywarki CD/DVD nie potrzebuję bo przez ostatni czas nie użyłem tego nawet razu. Korzystam z dysków przenośnych i pendrive.

Zasilacz, jak mocny?

Jakaś prosta, nieduża obudowa, nie musi mieć bajerów. No w miarę solidna, coby mi się to nie rozpadło jak będę chciał ją przesunąć czy coś..:P

 

No i monitor. Chciałbym coś między 21-23 cali z tunerem DVB-T. Patrzyłem na jakieś LG i wyglądają nawet fajnie ale może jest jakiś niedrogi model, który świetnie sprawdzi się i jako TV i jako monitor. Czytałem gdzieś o możliwości jednoczesnego odbioru sygnału z TV i z PC. Czasem zdarza mi się oglądać np mecz i przeglądać forum i fajnie jakby dało się to robić na jednym monitorze :)

 

Jeśli o czymś zapomniałem, coś przegapiłem nie bądźcie surowi a pomóżcie.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-682804

i monitor:

http://www.arest.pl/produkt/Monitory-LCD/22,146,,,0,0,0,,/33011/LG-M2452D-PZ-24-12-ms-5-mln-1-250-cd-m2-HDMI-TV-DVB-T-glosniki-czarny/

Dalem takie procka ze wzgledu na dobra wydajnosc wielowatkowa (przydatne przy pakowaniu archiwow), mocniejsza integre, ktora moze Ci sie jednak przyda i zestaw nowoczesnych instrukcji, jak np. sprzetowe wsparcie dla szyfrowania AES (gdybys potrzebowal).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...