Skocz do zawartości

Project Buła, Homemade PC Case (Obudowa własnej roboty)


Recommended Posts

Witam.

Krótki wstęp ;)

Długo szukałem dobrej, dużej, funkcjonalnej i w miarę taniej obudowy nadającej się do Liquid Cooling. Było kilka ciekawych propozycji ale z reguły w każdej było coś nie tak, tu za mała, tu brzydkie wykończenie itd. Wtedy pomyślałem czemu nie wykonać własnej budy, wszystko było by wedle mojej myśli. Tak więc przedstawiam wam "Project Buła"


Na wstępie chciałbym zaprezentować sam projekt obudowy, Obudowa będzie przystosowana do chłodzenia wodnego, które będzie zastosowane dopiero w przyszłości, 3 karty graficzne są tylko przedstawione poglądowo ( nie jestem jakimś profesjonalnym grafikiem, ani nie potrzebuję 300fps w grach, poza tym nie stać mnie na trzy sztuki ;] ) Szkielet będzie wykonany z aluminium,a wszystkie boczne, frontowe płyty z pleksi. Wymiary to 550mm x 525mm x 210mm (długość x wysokość x szerokość)

 

http://img842.imageshack.us/img842/4144/projectbula0000000000.jpg

 

 

1. Wyświetlacze temperatury CPU (zielony) oraz GPU (czerwony).

2. 2 porty USB 3.0, Reset i Power.

3. przełączniki 3 stopniowe do wentylatorów (OFF / 7V / 12V ) oraz katod (ON / OFF ).

4. Grill i prawdopodobnie wentylator 120mm pobierający powietrze do obudowy.

5. Grill do wentylatora z PSU.

6. Napis i obraz, podświetlany katodami od wewnątrz, przez biała pleksi.

7. wentylator 120mm, powietrze wywiewające na zewnątrz.

8. Kieszeń na 3 dyski.

9. "Piwnica" Biała pleksi, podświetlana katodą od strony zasilacza.

 

Na razie jestem na etapie cięcia i szlifowania aluminium, jako rusztowanie do całości. zdjęcia z prac wrzucę na dniach. Mam nadzieję że uda mi się zakończyć pracę na wakacjach ; )

 

Wszelkie sugestie, propozycje oraz uwagi proszę pisać ; )

 

Pozdrawiam Buła.

 

PS: http://www.benchmark.pl/uzytkownik/Masterbula-91163.html Moja obecna obudowa

Edytowane przez MasterBula
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

projekt fajny ale czy porządnie to wszystko przemyślałeś ?

większość projektów typu "budowa własnej obudowy" nie wypala, masz już gotowe części itp. masz też możliwości, umiejętności i finanse do tego,

może to jeszcze przemyśl, poszukaj może jakiejś używanej obudowy która posłużyła by ci jako baza,

Skąd pomysł na nazwę? 

Link to post
Share on other sites

Tak przemyślałem, od początku roku zacząłem plany, jak pisałem jestem na etapie cięcia aluminium w tym lub przyszlym tyg wybieram sie do spawacza. Co do kosztów myślę źe wyniosą mniej niż jakaś obudowa full tower, pomysł na nazwę wziął się od mojego nicku oraz przezwiska myślę, że nie potrzebuje innej obydowy, jedynie ta płytka pod mobo by się przydała, ale wywiercić 6 dziur z wkrętami też nie będzie problemem. Warsztat jescze po dziadku w domu mam ;) Myśle że dam radę

Link to post
Share on other sites

Ja też początkowo dumałem nad całkowicie własną konstrukcją ale temat umarł właśnie ze względu na brak stanowiska warsztatowego, może jeszcze kiedyś uda się takiego dorobić  8-) i temat wróci na tapetę, póki co zakładam szpiega. Czekam niecierpliwie na foty z prac ,POWODZENIA.

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem będzie ciężko, znacie może taniego spawacza na terenie Wrocławia ? ; )



Przymiarki do spawania (ściana z MB)

 

http://img541.imageshack.us/img541/3999/img5023hu.jpg

 

Przymiarka na zasilacz

 

http://img515.imageshack.us/img515/1733/img5021x.jpg

 

Z tyłu rusztowanie z plastikowych kątowników

 

http://img707.imageshack.us/img707/8544/img5024vw.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym, wtedy zasilacz byłby w pozycji poziomej, ale jakoś nie podobał mi się ten pomysł. W tej chwili raczej chłodnica nad płytą była by nie możliwa, musiał bym zamawiać nowe ceowniki itd, a tak wszystko ładnie będzie znajdowało się w piwnicy, mam nadzieje że umiejscowienie chłodnicy nie ma jakiegoś większego znaczenia

Link to post
Share on other sites

No dość ciężko, jeśli kolega zawiedzie do nie będę mieć spawania za darmo i będę musiał szukać czegoś na terenie Wrocławia, jedna firma chce mi to pospawać za 300zł a to jest wg mnie lekka przesada, może znacie kogoś kto mógł by to wykonać za niższą cenę ?

Link to post
Share on other sites

@UP mało obudów widziałeś, zasilacz montowany w ten sposób ma np. Corsair 900D

Widocznie jeszcze mało widziałem takich obudów ale jak to się mówi jeszcze wszystko przed mną i nie jedno w życiu jeszcze zobaczę :)

Nie odbiegając od tematu jestem coraz bardziej ciekawy efektu końcowego tego projektu, czekam na kolejne fotki :)

Link to post
Share on other sites

No dość ciężko, jeśli kolega zawiedzie do nie będę mieć spawania za darmo i będę musiał szukać czegoś na terenie Wrocławia, jedna firma chce mi to pospawać za 300zł a to jest wg mnie lekka przesada, może znacie kogoś kto mógł by to wykonać za niższą cenę ?

 

Nity? Bo w końcu to aluminium, więc trudno znaleźć kogoś, kto to pospawa :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...