Skocz do zawartości

Laptop 4000-4500. Dotykowy, SSD, numeryczna... Wiem co chcę, ale nie mogę znaleźć...


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję pomocy...

Szukam laptopa i w sumie wiem co chcę, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego modelu.

Muszę mieć klawiaturę numeryczną.

Ekran 15 mi wystarczy.

Chciałbym mieć ekran dotykowy i podświetlaną klawiaturę.

Full HD.

Chciałbym dysk SSD, albo hybrydę - na pojemności, aż tak bardzo mi nie zależy - 128 wystarczy. To ewentualnie można podmienić.

Pamięci im więcej tym lepiej. Zależy mi aby płynnie przełączał się między wieloma aplikacjami.

Procesor im szybszy tym też lepiej, ale i5 powinno wystarczyć.

Komputer głównie będę wykorzystywał do obliczeń (nie tylko arkusze), obróbki foto (amatorska), pisania, Internetu i programowania / prostego web designu. Raczej nie gram w wymagające gry - mam konsolę  8-) . Z gier to jeżeli już, to point and click.

 

Pracuję w wielu przypadkowych miejscach (nie przy biurku), ale nie mam tam problemu z podłączeniem komputera. Raczej nie pracuję w podróży, ale często go przewożę i przenoszę.

 

Do wydania mam 4000 i nie chcę zejść dużo niżej - pieniądze z dotacji UE 8-) Mogę wydać nieco więcej, aby coś dołożyć.

 

Myślałem o VAIO T15, ale... No właśnie. Słaby procesor jak za tę cenę. Słaba grafika. Mało pamięci i wg. producenta rozszerzalna wyłącznie do 8GB... Ciekawostka bo płyta powinna obsłużyć do 16 GB... Nie rozumiem... Nie ważne. Wkurza mnie również to, że na Sony Store, mogę sobie go skonfigurować z pełnym SSD, i7, i większą pamięcią.

 

Macie jakieś propozycje? Będę wdzięczny :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Stary, za tę cenę zapomnij o lepszej karcie graficznej jak zintegrowana z procesorem.

 

Dotyk? SSD? Podswietlana klawiatura? Lepiej kup tableta.

A tak na poważnie bez dotykowego ekranu (są jakieś nakładki ala naklejki na usb coś ktoś mówił ostatnio):

 

http://www.x-kom.pl/p/124581-notebook-laptop-17-3-msi-gt70-0nc-i5-3230m-8gb-120750-gtx670mx.html

 

i5-3230M/8GB/120SSD+750HDD ||| GTX670MX ||| Podśw. klawiatura ale niestety lapek 17'3. Nie wiem czemu ale już nie ma w ofercie GT60 (15'6).

 

 

//Autor potrzebuje komputera do pracy a nie typowo gamingowego.

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Nie zauważysz ;) Ja nie mogę odróżnić 1 kilo od 3 kilo bo to nie ciężar. Nie masz się czego brać ;)
Wbudowana grafa zawsze się przyda, jak nie do gier to nawet do głupiej konwersji formatu video (np. film na MP3) to tutaj Cuda się przyda etc.

No i będziesz mógł sobie pograć w co chcesz :)
Laptop imo nadal ma zintegrowaną kartę graficzną więc baterii nie będzie ciągnął jak smok.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, że na siłce to nie różnica, ale rozumiesz, że codzienne życie wygląda inaczej 8-)

4-kilowa 17nastka i 2-kilowa 15nastka to jak przedłużany Lincoln do Jaguara. Co z tego, że w pierwszym wygodniej jak się siedzi z tyłu? Ja będę siedział z przodu i musiał tym czymś parkować :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...