Skocz do zawartości

i5-3350P i płyta główna


Recommended Posts

Kupiłem niedawno karte graficzną, która udźwignie 1080p bez problemu.

Zrobiłem to wiedząc,że wymienie także procesor.

Zastanawiam się na tytułowym 3350P ale mam problem z wybraniem odpowiedniej płyty głownej.

Zastanawia mnie Asrock Z77 PRO4 albo Asrock P67 PRO3 albo może coś innego.

Warunki jaki mi są potrzebne, to płyta, która nadwała by się do lekkiego OC oraz przydałoby się więcej niż 2 porty SATA3... co powoduje,że P67 jest na gorszej pozycji, ratuje ją cena,która jest o 100zł mniejsza. Czy opłaca się wydawać więcej na Z77 przy procku nie posiadającym wbudowanej grafiki?

 

Link to post
Share on other sites

Te ockowanie nie jest czymś co ma mieć priorytet, chodzi mi o to żeby płyta głowna była wytrzymała. Zmiana procesora na 2500K to wzrost ceny o prawie 200zł



Inne pytanie, opłaca się kupować teraz czy czekać na spadek dolara?

Albo czekać na hasswell.

Dodatkowo wracając do 2500K, w niektórych sklepach można dołożyć tylko 5zł do 3570K.

Jak bym chciał kręcić to pewnie musiał bym też kupić lepsze chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Jestem w rozterce teraz, bo i tak podkręcanie zostawił bym sobie na później czyli wtedy kiedy zacznę widzieć spadki wydajności np. w grach. Dopłacam 200zł wiecej za pewniejszą przyszłość. A podobno i5-3350P da się troszkę podkręcić.

Link to post
Share on other sites

To chyba nie ma co brać Pro4 jeżeli dodatkowe złącza sata3 są kiepskie, Z77 Pro3 jest tańsza o około 50zł a przeglądając internet widziałem,że daje radę w podkręcaniu. Chyba wezmę takie kombo:Asrock Z77 Pro3 i i5-3570K.

Link to post
Share on other sites

Generalnie seria Asrock Z77PRO to straszna padlina, w tej cenie lepiej brać MSI  Z77A-G43. Asrock posiada tzw. "niepełny" format ATX, który powoduje problemy z poprawnym przykręceniem płyty w niektórych obudowach (np. Regnum L50). Dodatkowo laminat płyty jest cieńszy niż u konkurencji i może powodować to mniejszą żywotność płyty oraz problemy przy ewentualnym montażu dużych i ciężkich coolerów CPU. 

Link to post
Share on other sites
Dodatkowo laminat płyty jest cieńszy niż u konkurencji i może powodować to mniejszą żywotność płyty oraz problemy przy ewentualnym montażu dużych i ciężkich coolerów CPU.

 

Wnioskuję, że odnosisz się tutaj tylko do serii Z77 Pro a nie do całej gamy płyt ASRocka.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

@gtxxor

 

Pisałeś o "niepełnym" formacie ATX także o innych płytach ASRocka, więc wolałem się upewnić. O ile mm cieńszy jest laminat w stosunku do MSI Z77-G43? Jest tak samo cienki jak w przypadku Z68 Pro3?

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Generalnie seria Asrock Z77PRO to straszna padlina, w tej cenie lepiej brać MSI  Z77A-G43. Asrock posiada tzw. "niepełny" format ATX, który powoduje problemy z poprawnym przykręceniem płyty w niektórych obudowach (np. Regnum L50). Dodatkowo laminat płyty jest cieńszy niż u konkurencji i może powodować to mniejszą żywotność płyty oraz problemy przy ewentualnym montażu dużych i ciężkich coolerów CPU. 

No to rzeczywiście wezmę jednak MSI Z77A-G43, w pobliskim sklepie jest po 340zł.

Przechodzę z C2D więc musze oprócz cpu i mobo dokupić ram, i przydał by mi się większy dysk, przez co próbuje się utrzymać w maks 2000zł.

 

Link to post
Share on other sites

Chciałem mieć 3 dyski twarde, ale w sumie tylko jeden ssd a z opini wynika,że sata3 w zwykłym hdd nie gra wielkiej roli, dlatego olewam początkową koncepcje więcej niż dwóch portów sata3. Zostane przy radzie gtxxora i wezmę MSI.

Link to post
Share on other sites

Możesz coś więcej powiedzieć, ponieważ się jeszcze z tym nie zetknąłem?

Obsługa Ivy została wprowadzona wraz z aktualizacją biosu, tak więc istnieje bardzo duże ryzyko (zwłaszcza że płyta nie jest już produkowana i zostały "leżaki") że autor tematu otrzyma płytę ze starym biosem, posiadając procesor Ivy będzie musiał pożyczyć / zakupić Sandy, tylko po to by zaktualizować bios. 

 

Dodatkowo nie zawsze ta płyta "chce" działać z Ivy (mimo aktualizacji) - wystarczy popatrzeć na forach.

 

Wreszcie jest to zwyczajnie płyta "obcinająca" funkcjonalność procesora. Można pożegnać się z "zapasową" kartą graficzną, czy bardzo przydatnym przy konwersji wideo Quick-sync. Oszczędność nie jest warta tego co można dostać "in minus". 

Link to post
Share on other sites

@Glock

 

sata3 w zwykłym hdd nie gra wielkiej roli,

 

Zgadza się. Dysk HDD nie wykorzystałby w pełni tego łącza.

 

BTW Możliwe, że na stronie MSI jest błąd, ponieważ płyty wyżej numerowane G-45 i G-55, posiadają tylko 2 łącza SATA3 co byłoby bardzo dziwne w porównaniu do G-43. Na morele.net w specyfikacji płyty głównej także jest napisane, że płyta posiada 2 łącza SATA3.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Odnośnie tandemu i5 3570k + ASRock P67 Pro3 B3 to na jednym forum problem z funkcjonowaniem został rozwiązany w ten sposób, może komuś w przyszłości się przyda:

 

"FIX:
remove the battery from the motherboard for a few seconds, it resets the flash bios memory settings. Now re check your cabling from the front of the machine with the power button - you have simply put the + & - wires on the wrong terminals and turned the computer on - I did this at the first attempts, and read the manual a few mins later - but spents days going over my work not knowing the BIOS needed to be reset."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...