Skocz do zawartości

Telefon w abonamencie - jaki?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość usunięty,

Recommended Posts

Gość usunięty

 

 

HTC One X byłby już lepszym wyborem, lub Nexus 4

Brak wymienialnej baterii oraz brak slotu na karty pamięci to dla mnie wielki minus - to, przy tej cenie urządzenia jest niejako obowiązkowe.

Link to post
Share on other sites

Czyli Nexus 4 i Htc One X odpada, wiesz konkurentem SGS3 był HTC One X, a LG 4X to jest niejako kopia HTC One X ale posiada rzeczy które ty potrzebujesz, tj. slot microsd i wymienialna bateryjka.

Link to post
Share on other sites

se7enfiy wie co mówi, bo sam się przesiadl z samsunga na HTC :)

Bateria w One X jest wymienna, jedynie nie możesz zrobić tego sam. Tak często nosisz 2 baterie na zmianę, że Ci to potrzebne? Nie wiem czy długo by Ci ta klapka w sgs3 wytrzymała. Zresztą, to jest niemodne, kupuje się powerbank np 12k mah i po problemie.

Brak slotu na karty pamięci? Tutaj zależy kto co lubi, mając Desire HD wyjalem kartę moze 10x przez 2 lata - tylko jak miałem kłopoty z jakimś romem. Brak karty to szybszy zaprosi i odczyt, ponieważ telefon nie musi mielic po drodze właśnie tej microsd.

Wybór należy do Ciebie, samsung może i jest ok, ale plastik, amoled i mulacy touchwizz w moich oczach go zdyskwalifikowal jak zmienialem telefon. No i cóż, samsunga ma każdy, może i mają dobrą reklamę, ale np kłopoty z pamięcią nand w sgs3 już nie były takie głośne :)

Edytowane przez Salem
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prędzej HTC One a nie One X.

Lepszy będzie Nexus 4 i to zdecydowanie... Sam miałem brać ale szkoda mi dokładać było ponad 600zł i wolał brać 4X HD za 199zł. 

 

SGS3 odradzam, używałem go prawie codziennie (znajomy miał, obecnie ma SGS4) i te cukierkowe kolory... szybko rysujący się plastik przy ramce... Ogólnie jak dociskało się telefon to trzeszczał tak samo jest z SGS4... Plastik! Już silikon lepszy! :o

 

Bierz 4X HD, jest niewiele gorszy od Nexusa 4 (po za tym że nie ma snapdragona).

Link to post
Share on other sites

@UP każdy 4 jajowy smartfon wytrzymuje maksymalnie jeden dzień przy średnim/dużym użytkowaniu. Żaden nie wytrzyma ci dwóch dni. Chyba że wsadzisz do środka baterię 4400mAh i grubszą klapkę... ale wtedy trzeba Rootować telefon żeby skalibrować baterię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Widzę, że nie ma telefonu idealnego i generalnie sprawa na dzisiaj wygląda dla mnie tak - http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5921/5937/6531/6162/

Raczej nie zdecyduję się na telefon bez wymiennej baterii (mimo wszystko) oraz bez slotu na karty pamięci. Co do trwałości to kupując smartfona w tej cenie i tak nabędę do niego od razu jakieś fajne etui zatem problem ten po części będzie rozwiązany.
W tym zestawieniu jest też Note II ponieważ kiedyś myślałem o tablecie więc, od biedy, mógłby on mi go zastąpić...

 

Macie jeszcze do tego jakieś swoje uwagi oraz spostrzeżenia i sugestie (pomijając kwestie baterii)?

Link to post
Share on other sites

Igoruss to mam do ciebie pytanie, ile razy wymieniłeś baterię w twoim telefonie?

LG 4X wybierz, s3 to muląca mydelniczka i 4X wydaje się najrozsądniejszym wyborem(najtańszy i posiada to co wymagasz)

Edytowane przez se7enfiy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co mają? Kiczowate amoledy (-), częstsze aktualizacje których nie chcesz (neutral), plastikowe wykonanie (-), lepszy serwis (+).

Na forum andka narzekają makabrycznie na jakiś serwis LG w którejś miejscowości (jeden z wielu). Ponoć wiele osób z chęcią by zabiło tamtejszych pracowników bo odwalają fuszerkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja długo zastanawiałem się nad wymianą mojego SGS-a i ostatecznie zdecydowałem się nad LG Swift G - obecnie chyba najlepszy wybór (jak ci starczy 32GB pamięci). Jest on lepszy w specyfikacji od wszystkich wymienionych przez was telefonów + jest przyszłościowy, bo posiada układ graficzny Adreno 320, który obsługuje OpenGL ES 3.0, którego wpsarcie pojawi się w przyszłych wersjach andka. Zapewni to lepszą grafikę w grach, dodatkowo 2GB RAM-u robią swoje multitasking jest taki jak w urządzeniach spod systemu iOS (nieograniczony). Nie nagrzewa się tak jak LG Swift 4X czy HTC One X. Z ekranu po przesiadce z Super AMOLEDA jestem zadowolony. Jedyny minus to brak obsługi kart pamięci, co nie pozwala mi słuchać na nim muzyki po po prostu pamięci nie starczy na to wszystko, ale mam w planach kupić Sanse Clip więc problem rozwiązany. Polecam ten telefon i nie wiem czemu wiele osób go nie bierze pod uwagę, a przecież to czołówka na rynku.

Link to post
Share on other sites

No jakoś sobie wyobraź że 2 tygodnie temu brałem w Play'u na firmę telefon i z topowych miałem tylko HTC One, SGS3 oraz Xperie Z + Nexus 4 :)
I następnym razem weź upewnij się że to co piszesz to prawda. I zaznacz "dostępne od ręki" (etc.) bo co z tego że jest na liście jak potem ci powiedzą - "Nie wiemy kiedy dostawa, obecnie jest niedostępny". Radzę ci edytuj swojego posta i usuń ostatnie zdanie bo śmiech na sali.  ^^

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Jedyny minus to brak obsługi kart pamięci, co nie pozwala mi słuchać na nim muzyki po po prostu pamięci nie starczy na to wszystko

Jest jeszcze drugi - brak zdejmowalnej tylnej klapki celem wymiany baterii. Bo ta standardowa tj. 2100 mAh nie jest jakaś wybitna. Co prawda telefon ten jest - z tego co zobaczyłem po testach - bardzo szybki ale też i zauważalnie droższy niż LG Swift 4X HD czy nawet Galaxy S III czy też Galaxy Note II. Ma oczywiście funkcję pisania po ekranie ale... No właśnie - jakaś mania producentów - albo słaba obudowa albo brak wyjmowalnej baterii tudzież brak slotu na karty pamięci (tu ciekawostka - w wersji amerykańskiej AT&T taka opcja gnazda ma microSD jest).

Mam tu pytanie - czy widoczne dwie śrubki na spodzie obudowy umożliwiają jej zdjęcie celem wymiany baterii?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

kupując do lg kartę 32gb będziesz posiadał 48gb pamięci, ale to są dodatkowe koszty.

Karta microSD to wydatek zdecydowanie poniżej 100zł, co przy tej cenie smartfona nie jest jakąś dużą kwotą tj. nie będzie problemem

http://www.skapiec.pl/site/cat/16/filtr/_0_1065_18001_0_0_0_0_0_0_0



 

 

Podaj kilka kryteriów. Postaram się pomóc!

Pierwszy post tematu - z tą uwagą, iż raczej kupię smartfona oddzielnie a nie od operatora.

Wyjmowana bateria oraz złącze na karty microSD wymagane. Funkcje multimedialne na przyzwoitym poziomie. Android 4 lub wyższy. Ale to mogłeś wyczytać z całego tematu. ;)

Generalnie wielkiego wyboru raczej nie ma - LG Optimus 4X HD, Samsung Galaxy S III oraz Note II liderują.

Raczej odpadają LG Optimus G, LG Nexus 4 oraz HTC One i One+.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze drugi - brak zdejmowalnej tylnej klapki celem wymiany baterii. Bo ta standardowa tj. 2100 mAh nie jest jakaś wybitna. Co prawda telefon ten jest - z tego co zobaczyłem po testach - bardzo szybki ale też i zauważalnie droższy niż LG Swift 4X HD czy nawet Galaxy S III czy też Galaxy Note II. Ma oczywiście funkcję pisania po ekranie ale... No właśnie - jakaś mania producentów - albo słaba obudowa albo brak wyjmowalnej baterii tudzież brak slotu na karty pamięci (tu ciekawostka - w wersji amerykańskiej AT&T taka opcja gnazda ma microSD jest).

Mam tu pytanie - czy widoczne dwie śrubki na spodzie obudowy umożliwiają jej zdjęcie celem wymiany baterii?

Tak, te dwie śrubki są bardzo widoczne, ale niestety bateria jest przyklejona. Telefon drogi nie jest, na aukcjach cena zaczyna się już od 1300-1350 za nówkę. Bateria wcale nie jest taka zła.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Nawet się nie zastanawiaj i bierz Note II! 8-) 

Dlaczego:

-  Duży ekran.Nie oszukujmy się rynek dużych smartfonów rośnie.I to w szybkim tempie. Dzisiaj kupujesz 5 calowego smartfona,a już  za  2 miesiące chcesz większy. Gwarantuję że wybierając Note II,szybko przyzwyczaisz się do jego rozmiarów.Po prostu nie dasz rady potem przesiąść się na mniejszy telefon.Note II będzie Twoim kompanionem ;) Nie ma nic złego,że Note II jest duży.Jest on praktyczniejszy przy oglądaniu filmów,serfowaniu po necie ;)  Kupując tego smartfona po prostu nie musisz się martwić,ze będzie w przyszłości za mały.

-  2GB RAM(NOTE II) vs 1GB(Galaxy S III,Optimus 4HD)  Można robić już teraz wnioski że 1GB ramu w smartfonie jest za mało.Np. przy otwieraniu więcej stron w przeglądarce.Tym bardziej jak przybędzie więcej "niepotrzebnych" bajerów  jak w S4 w następnych aktualizacjach,to 1GB na pewno będzie brakować.Nie ma co tu dużo się zastanawiać. Bierz Note II!

- Pojemność baterii  3100 mAh,co dyskwalifikuje innych!

- Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9  i Mali-400MP bardzo dobre podzespoły! ;) 

- Przeglądarka jedna z najlepszych na Androida

Galaxy Note II posiada układ Wolfson WM1811,  który niszczy  po prostu LG Optimusa 4HDbrzmieniu.Note II jest  jednak poziom wyżej,niż LG w kwestii Audio.Taka jest prawda! ;) 

 

 

-   (Ogólne porównanie Samsung Galaxy Note II vs LG Optimus 4X HD)   

  Widać jaki Note II jest piękniejszy! ;) 

 

 

Bierz  jednoznacznie Note II Bro! ;) 

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...