Skocz do zawartości

Telefon w abonamencie - jaki?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość usunięty,

Recommended Posts

Gość usunięty

Witam,

 

Kończy mi się umowa abo w Play. Aktualnie płacę 69zł i przy tej kwocie chciałbym pozostać.Na dzisiaj wybrałem Formułę M z dużym pakietem internetowym i telefonem (abo 42zł a po 3 miesiącach 69zł 1.5GB +400minut i nielimitowane w Play). Z oferty tej sieci wybrałem -

Patrząc na te trzy oczywistym wyborem wydaje się być LG. Oczywistym? Według recenzji telefon ten ma dwie istotne dla mnie wady - słabe funkcje fotograficzne (filmy zdjęcia) oraz multimedialne (muzyka) - na tym tle oba konkurenci od Samsunga wypadają lepiej. Tak w ogóle to jestem przywiązany do Samsunga, aktualnie posiadam bowiem Galaxy Ace. Nie chciałbym jednak fona z Androidem 2 ale od razu z 4 - w żadne aktualizacje nie zamierzam się bawić, jedynie w automatyczne. Ponadto wymogiem jest dla mnie minimum czterocalowy wyświetlacz i dwurdzeniowy procesor - po prostu ma być wydajnie i bez żadnych lagów. Telefon ma być trwały i wytrzymać te dwa lata umowy. Co myślicie zatem? Jest jakaś lepsza oferta? Uhmm...

 

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4870/6841/6689/5921/

http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S-III-mini,Samsung-Galaxy-S-II,LG-Optimus-4X-HD/phones/7536,5106,6848

 

Link to post
Share on other sites

Jak wszystko ma płynnie chodzić i bez lagów, to może pomyśl o czymś na WP8.

W nieco niższej cenie masz Nokię 620, ma nieco mniejszy ekran, ale jest dobrze wykonana.

Ewentualnie z nieco większym wyświetlaczem jest Nokia 720, która ma niezły aparat i duży akumulator.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nokia-lumia-620-test.html
 

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast odradzam WP. Dlaczego? - Microsoft ma Cię za idiotę, który ma dwie lewe ręce i nic nie umie zrobić. Jeśli Ci na coś nie zezwoli to możesz być w 100% pewien, że tego nie będziesz miał. Android to jasna sprawa. Tam możesz się bawić i bawić w nieskończoność (no dobra może nie do końca). Sam posiadam Galaxy s2. Wszystko działa płynnie i nic nie muli, jednak to samsung...

Co jak co, ale nie zbyt lubię tego producenta (kupiłem go, ponieważ konkurencja nieoferowała nic na porównywalnym poziomie wydajności). Nawet wymagające gry pokroju Gta 3/ Vice City (maksymalne możliwe ustawienia), real racing działają płynnie, a to o czymś świadczy. Jeśli nie lubisz "bawić" się oprogramowaniem to ucieszy Cię fakt, że Samsung w marcu wydał androida 4.1.2 ( jest płynniej niż na 4.0.4),jednak jest oficjalnie zapowiedziany android 4.2.2 (podobno ma posiadać niektóre funkcje z s4)

Edytowane przez CoJaPacze
Link to post
Share on other sites

@Cojapacze - tylko że S2 a S2 plus to inne modele. S2 dostał JB ale nie wiem jak z S2+...

Niby oczywistym wyborem jest LG, ale weź pod uwagę jeszcze trzecią wadę - LG do aktualizacji telefonów podchodzi gorzej niż HTC (mój Sensation który jest porównywalny do S2, pozostał i już zostanie na ICS, podczas gdy S2 dostał jeszcze JB) a to dla mnie wystarczająca wada by nie brać żadnego telefonu od LG...

Co do S3 Mini to ma go moja mama (oferta Oba ma - S3 mini plus Galaxy Tab 2 10.1 z którego właśnie piszę) i powiem szczerze że ten S3 mini mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, mimo że jestem zwolennikiem dużych ekranów (taki Note lub Note 2 ma ekran o wielkości która by mnie zadowoliła).

Ekran 4", rozdzielczość 800x480, procesor 1Ghz dwurdzeniowy, 1GB ramu i większość funkcji od większego brata (S3) jak np śledzenie wzroku - ekran nie gaśnie jak na niego patrzysz - i to naprawdę działa !

Ja bym go na twoim miejscu brał. Jeżeli zależy tobie na większym ekranie to wtedy polecam S2+...

Nie wiem jak w twojej sieci ale oba modele mogą mieć NFC. W Plusie niestety poskąpili tej funkcji w S3 mini (i w S2 plus chyba również...).

 

Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites

SGS2 (bez plusa) jest lepszy niż SGS3 Mini, chyba jedynym minusem jest niższy współczynnik ppi (pixel/cal). Czy NFC jest potrzebne to sam się zastanów.

 

SGS2 powinien mieć dłużej wsparcie niż SGS2+, ponieważ to był flagowiec, a 2+ to odgrzewany kotlet, który okazał się klapą. No i SGS2 ma praktycznie takie same podzespoły jak SGS2+, ale więcej pamięci (8/16GB vs 8GB).

Link to post
Share on other sites

Igor polecam LG Optimus 4X HD, mam od 2 tygodni z Playa (też abonament). :)

Dużo lepszy wyświetlacz niż samsungowe Amoledy. Ostro jak żyleta, na słońcu przynajmniej coś widać a nie jak u SGS3/SGS3mini. Jedyne co cie może denerwować to 4,7' ale leży bardzo dobrze w ręce ;)

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Major gdybyś czytał to ja napisałem to samo, po za tym sam mam 4X HD (ty chyba nie, prawda?)

 

Po prostu nie prawdą jest to co napisał Kobart, że posiada upgrade do najnowszego Androida, kto trochę się zna to wie że w przypadku LG bardzo długo czeka się na aktualizację. Mamy dopiero 4.1 a już jest 4.2... przyjdzie trochę jeszcze poczekać  :) Samsung na polu aktualizacji jest dużo lepszy - ale na jego niekorzyść przemawia amoled.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ale LG Optimus 4X HD robi tragiczne zdjęcia, gorsze nawet niż te, które robi mój aktualny Samsung Galaxy Ace - a funkcje fotograficzne w fonie są dla mnie dość ważne. O popatrzcie - http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=4563&idPhone2=3724&idPhone3=5213 Raczej nie mam zamiaru zmieniać smartfona na model gorszy w tym zakresie, choć wygląda na to, że nawet S3 mini nie robi tu wyraźnie lepszych zdjęć... Hmmm...

Link to post
Share on other sites

Nie robi tragicznych zdjęć. Są one na poziomie Galaxy S2 (na androidzie 4.1 jest to poprawione, problemy z aparatem były od strony systemowej). Wiem bo mam S2 w domu i porównywałem z ciekawości ;)

Co prawda odstaje od S3 ale nadal jest to prawdziwe 8mpx.

Co do s3mini i jego jakości zdjęć mam wątpliwości. Telefon na pewno nie jest do robienia zdjęć. Jak chcesz zdjęcia kup sobie lustrzankę ;p

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Jak chcesz zdjęcia kup sobie lustrzankę ;p

Wybrałbym Nokię 808 ale to Symbian i ostatni model telefonu z tym OS od tego producenta... Ale nie o tym jest temat...

Link to post
Share on other sites

Samsung jest lepszy? Z czego wiem w samsungach też siedzą 4.1, ale czy to jest różnica czy 4.2 czy 4.1? myślisz że na 4.1 telefon już nie działa? Wolę dopracowany 4.1 niż na szybko robiony 4.2

Link to post
Share on other sites

Major nie umiesz czytać - pech. Przeczytaj potem nabijaj sobie posty. Napisałem tylko że u LG trzeba czekać dłużej na aktualizacje. Tylko tyle napisałem  :bicz:  Nie popisuj się już.

 

Co do aparatu w 4X HD nie masz się czego bać bo jest dobry. Także bez problemu zrobisz nim potrzebne zdjęcia/filmy.

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech modeli LG będzie po prostu najlepszym wyborem. Ma najlepszą specyfikacje, najlepszy ekran z tych modeli odpraz ogólną wydajność. Zdjęcia może robi kiepskie ale Tobie powinno starczyć, żeby porobić jakieś szybkie fotki czy nagrać jakiś filmik. Jakość dźwięku jest podobna do konkurencji. Może nie ma tak dobrego układu audio jak np. Telefony samsunga ale tragedii nie ma. Z aktualizacjami jak to u LG to tragedia ale przecież zawsze pozostają customRomy które często posiadają ulepszpne sterowniki do kart dźwiękowej ;)

 

 

 

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

W tym abo, o którym myślę, ceny rozkładają się tak: LG - 499zł, SII+ to 619zł a SIII mini to 439zł (Super FORMUŁA Internet MAX - FORMUŁA M za 69zł). Czy znacie może lepszą ofertę innego operatora, czy jednak ta od PLAY (wliczając w to oczywiście nie tylko tel ale i abo) będzie w kwocie miesięcznej maksymalnej 70zł najlepsza?

Link to post
Share on other sites

Tragedia była jak LG posiadało urządzenia na tegrze 2(problemy ze sterownikami) oraz problemy były z lg swift 3d, który ma efekt 3d, który wymagał więcej czasu na dopracowanie softu.

LG Swift L7 dostanie 4.1, L9 dostał już 4.1, a przypomnę że to są budżetowe telefoniki, 4x dostał 4.1 i podejrzewam że jeszcze dostanie jedną aktualizację.

Link to post
Share on other sites

Ja za swój dałem 200zł, też abonament za 65zł (z internetem) tyle że dla firm. Major 4X HD na pewno dostanie 4.2 bowiem wszyscy się tego domagają. SGS3 dostanie (mini raczej nie) dostanie aktualizacje do 5.0. Czy 4X dostanie? Pewnie nie (wina LG).

 

Android powyżej 4.1 według mnie nie jest ważny, ja nie mam zamiaru aktualizować dalej przynajmniej na chwilę obecną.

 

Myślę że obecnie Plus i TMobile się tak wychamiły że ceny będą zbliżone do Orange... czyli nieopłacalne.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

A nim będzie android 5.0 będzie android 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9

Myślisz że aż tyle aktualizacji?

W samsungu liczy się wyższy numerek androida, chociaż jest niedopracowany i każdy samsung muli.

Wolę dopracowany 4.1 niż 4.2 lagujący.

Bo wyższy numerek mi fizycznie nic nie daje.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy miałeś kiedykolwiek LG po tym co piszesz... :D
LG jest najgorszy na rynku mobilnym jeżeli chodzi o aktualizacje, jest to nawet niestety oficjalne.

Lecz aktualizacje ogółem nic nie dają. Ale chodzi o sam FAKT.

 

Zależy, 4.2 w 4X HD będzie na 100% bo ciągle pod znakiem zapytania oficjalnie stoi Shadow Core od tegry. Na chwilę obecną oficjalnie wiadomo że 5.0 dostanie Nexus 4, SGS 3, Xperia Z oraz HTC One.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Panowie, bardzo fajną dyskusję toczycie o aktualizacjach systemu Android pod poszczególne telefony ale chyba nie doczytaliście togo, co pisałem w pierwszym poście tematu, w którym się wypowiadacie. Otóż -

Nie chciałbym jednak fona z Androidem 2 ale od razu z 4 - w żadne aktualizacje nie zamierzam się bawić, jedynie w automatyczne.

Zatem inne aktualizacje niż automatyczne nie wchodzą w grę, żadne rootowanie czy - nie daj Boże - żadne łamanie zabezpieczeń. Po pierwsze nie chcę sprzętu uceglić a po drugie nie chcę stracić gwarancji. Ew. mogę takie coś zlecić serwisowi - jak oni zepsują to oni mi zwrócą za fona ;)

 

Ale - przemyślałem sobie wszystko i wygląda, iż chyba zdecyduję się dorzucić gotówki i kupić coś już naprawdę porządnego - wielce prawdopodobnie, że Samsunga Galaxy S III z dedykowanym etui, wszak to plastik a nie aluminium. Nie jestem jeszcze ostatecznie pewien, co zrobię lecz po przejrzeniu kilkudziesięciu różnych filmików na YT zamierzam wybrać coś naprawdę fajnego... i wydajniejszego nawet od laptopa, z którego to piszę (MacBook @2.0Ghz + GMA950). A co mi tam - raz się żyje i trzeba czerpać radośći zadowolenie z życia :D

 

http://youtu.be/YsG_NaPHADU

 

 

 

 

EDIT -

Jakiego polecacie bezpośredniego konkurenta dla Galaxy S III od innych firm?

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...