Skocz do zawartości

Laptop do 3500 zł. AutoCAD,Robot Millenium


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dudek66,

Recommended Posts

Widziałem podobny temat jednak dotyczył 17'' Laptopów i niewiele było mowy o marce Lenovo.

 

1) Kwota 3000/3500 zł

2) Matryca 15'' - 16 ''

3) Laptop ma służyć głównie do projektowania 2D/3D, na pewno i czasem odpalę jakąś grę 

4) Laptop będzie użytkowany w domu, pracy, na studiach.

 

5) Ramem i lepszym prockiem nie pogardzę, trochę wypadłem z tematu i potrzebował bym paru mądrych rad, m.in.:

a/ Jak wiele da mi SSD (myślałem o jakimś 128 GB)

b/ Ram 8 GB - 16 GB. Jak wiele zmieni to przy projektowaniu 3D / grach i ogółem. 

c/ Matowy/błyszczący ekran czytałem, że niby matowy nie męczy tak oczu itp.

  Mam HP paviliona dv5-1030ew (z tego co mi się wydaję ma on błyszczącą matrycę, czy ta z laptopa      Lenovo y580 jest mocniej błyszcząca ? ) Potrafię pracować na laptopie długie godziny i jakoś wielce oczu mi nie męczy, chyba że faktycznie jakoś mocniej inne matryce się błyszczą.

d/ Co do matrycy to jaką rozdzielczość wybrać ? z tego co wiem FHD to głupota(duże obciążenie karty), myślę nad tą 1366 x 768

 

6). Rozglądał bym się między: Lenovo, Acer, Asus. O MSI słyszałem, że pchają w nie ile i co wlezie, i nie należą do najcichszych/ chłodniejszych jednostek.

 

7)Parę laptopów, które wziąłem pod uwagę:

 

a/ Lenovo y580

 http://www.x-kom.pl/p/116517-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-16gb-1000-dvd-rw.html

 

b/ Lenovo z500

http://allegro.pl/bialy-lenovo-z500-i7-3632q-16gb-1tb-gt645-2gb-win8-i3253955048.html

(Jakieś info o tej karcie?)

 

b/ Asus r500vj-sx130p

 http://www.x-kom.pl/p/120203-notebook-laptop-15-6-asus-r500vj-sx130p-16-i7-3610qm-16gb-750-dvd-rw-win8p.html

(tu mi ta karta coś nie za bardzo pasuje (wolał bym jednak 660M)

 

c/Znalazłem jeszcze takiego asusa

http://allegro.pl/nowosc-asus-k56cb-k55-i7-8gb-128ssd-gt740-win8-i3266354224.html

 

Co do SSD to mógł bym wywalić napęd i normalnego twardziela tam upchać a SSD w jego miejsce 

głównie zastanawiam się nad tymi Lenovo ale zupełnie nie znam tej firmy.

Wiem, że SSD to jakieś +500 zł( może później dokupię) 

 

 

Jak ktoś ma jakieś pomocne uwagi(skupiam się na złych podzespołach, chłodzenie, itp.) to jak najbardziej proszę o rady.

Nie dorzucę więcej do laptopa 3500 to jest MAX.

 

Jak, w którymś punkcie jestem źle poinformowany( głupio gadam :P) to naprowadźcie mnie na dobrą trasę ;)

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że nie potrzebuję systemu

Edytowane przez dudek66
Link to post
Share on other sites

W K56CB jest i7U, czyli dwurdzeniowiec o niskim taktowaniu. Jak dla mnie odpada.

Jesli chodzi o GPU, to nie wiem, czy jakos strasznie wykorzystasz GT660. GT640M i jej pokroju wystarcza na twoje potrzeby (to tak, zebys nie sugerowal sie samym GPU...).
Gdybym mial wybierac, to wybralbym Z500. Jest imho ciekawiej wykonany i poreczniejszy od Y580.
Jesli chodzi o rozdzielczosc, to rzeczywiscie FHD mocniej obciaza ale glownie w grach. Niby obszar roboczy w FHD sie powieksza, tyle ze na 15.6" to i tak smiech na sali. Bedziesz musial i tak przyblizac sporo rzeczy. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asus k56cb odpada bo mia niskonapięciowy procek. i7 ulv ma tylko 2 rdzenie i ma wydajnosc normalnej i5.

grafika gt645 z z500 to w teorii ten sam układ co gtx660 z obciętym taktowaniem rdzenia o prawie 200mhz i z pamięciami ddr3 zamiast gddr5 ( to już boli)

Jak większy nacisk kładziesz na gry to wtedy sensowniejszy jest zakup y580. Jednak ten lapek w wersji z i7 mocno nagrzewa dysk i jedyna opcja zeby to wyeliminowac to kupno kieszeni i przelozenie dysku w miejsce napedu optycznego. W standardowy slot na dysk mozna wpakowac SSD, które ma większą tolerancję temp.

 

Matowa matryca daje ci tyle, ze eliminuje odbicia na ekranie.

Jeśli nie kładziesz nacisku nagry to lenovo z500 będzie dobrym wyborem.

 

Nie wiem jak to zrobiłeś z tym y580 ale ja znalazłem w tym samym sklepie prawie 150 zł taniej...

http://www.x-kom.pl/p/149816-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-16gb-1000-dvd-rw-gtx660m.html?ref=100421822&sm12=NTg=&ts=1369393814&token=90eaf2e1f43765451eabbbc9b1c7adcd

 

Wydaje mi się, że te 8 gb ramu powinno ci wystarczyć. Co do z500 to ma on wbudowaną baterią na stałe a i ma dziwną konstrukcję, że by wymienić dysk trzeba go rozbebeszać. Nie ma klapki serwisowej.

Tutaj masz bez systemu ale nei znalazłem wersji z 16gb ram. Wydaje mi sie ze 8gb powinno ci styknac

http://www.x-kom.pl/p/127382-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-z500-i7-3632qm-8gb-1000-dvd-rw-gt645m-braz.html?ref=100421822&sm12=NTg=&ts=1369393814&token=90eaf2e1f43765451eabbbc9b1c7adcd

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wnioski:

1/ kolega albertt -> pijawa podbijająca posty 

2/ dwurdzeniowce odpadają 

3/ też widziałem, że jeden laptop ma dziesięć cen na x-komie :P

4 /Matryca FullHD odpada

 

y580 /z500 będzie ciężko podjąć decyzję 

 

a jakieś inne laptopy macie na uwadze ? 

 

Edit: i Czy SSD się przyda ? jak by było z montażem SSD  do z500 ?

Edytowane przez dudek66
Link to post
Share on other sites

w z500 byłby raczej utrudniony. o czy już wspomniałem. Nie jestem pewien czy nawet ta wymiana nie naruszała by warunków gwarancji ( nie jest to raczej lapek do grzebania) i najlepiej by było zweryfikować to info u przedstawiciela lenovo.

SSD daje ci znacząco większy komfort użytkowania i znacząco krótsze czasy dostępu czy ładowania się czegokolwiek.

Obróbki grafiki czy gier raczej nie przyśpieszy.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No bo jest dosyć słaba i na dodatek wbudowana na stałe. Lapek jest modelem cieńkim i dosyć lekkim więc trzeba było oszczędzać miejsce. Do gier czy do projektowania grafiki i tak będziesz się podłączał do sieci.

Trudno mi powiedzieć na ile te testy są miarodajne ale wg nich lapek ma całkiem niezłe przebiegi.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z500.88743.0.html

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jak by do y580 SSD na mSata wcisnąć ? Wiem, że nie wywalając Twardziela w miejsce napędu będzie skwar ale jak z tymi temperaturami i jaki wpływ będą miały na działanie laptopa ? 

 

Edit: może ktoś potwierdzić wymiary tego y580 ze strony x-kom?  Gdzieś widziałem, że podawali większą szerokość.

Edytowane przez dudek66
Link to post
Share on other sites

Czy definitywnie przekreślasz 17"?

 

Łatwiej w takich zamontować SSD - bo często mają miejsca na 2 dyski 2,5"

 

Jakieś 2 lata temu wybierałem koledze lapka do REVIT, ROBOT i AutoCAD

 

Wybrany został PackardBell 17" ze względu na mocne CPU, GPU i dużo ramu  jak na przedział cenowy w którym się obracaliśmy oraz właśnie miejsce na 2 dyski

 

Po 2 miesiącach przenieśliśmy system na SSD - wygoda i wydajność pracy wzrosła ogromnie

Link to post
Share on other sites

17" to trochę za dużo dla mnie, korzystam z 15,6 i jest w sam raz. Najlepiej by było PC'ta wziąć i się nie patyczkować ale jednak potrzebuję mobilności. W domu podłączam do telewizora i pracuje na bardzo dużym ;) ekranie. 

 

 

 

 

Trudno mi powiedzieć na ile te testy są miarodajne ale wg nich lapek ma całkiem niezłe przebiegi. http://www.notebookc...00.88743.0.html

 

Bardziej byłem za y580, jednak w tym momencie już sam nie wiem. Kwestią zostaje ten ram 8 GB i możliwość upchania do z500 SSD będę musiał się dowiedzieć od Lenovo jak się sprawa ma z utratą gwarancji. 

 

jak ktoś ma jakieś inne propozycję to zapraszam do dyskusji

 

Edit2: jak myślicie SSD 64 GB był by wystarczający na system ? co prawda 7 zjada mi 45 GB (z paroma programami, które wolę mieć przy systemie) a jak jest z 8 ? który lepiej instalować ?



Jeszcze jak by ktoś powiedział jak to jest z tym Throttlingiem przy tym y580 z i7 to był bym wdzięczny 

Edytowane przez dudek66
Link to post
Share on other sites

Wiesz w ogóle co to throttling? w y580 nic takiego nie ma miejsca.... Zresztą w wystarczajacy sposób został już opisany model y580 i jego mankament w postaci przegrzewającego się dysku...

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Wiem co to throttling i wiem, kiedy występuję. Jednak przeglądając tonę tematów raz czytam, że jest ok i nic nie blokuje TB a raz, że konieczne jest stosowanie ThrottleStop'era. I nie oszukujmy się nie wiem w co wierzyć . Jak masz jakiś konkretny temat opisujący ten problem to bym bardzo prosił o wstawkę. 

 

EDIT: Z dyskiem to już wiem, że swap na miejsce napędu będzie w 100% i do tego SSD wrzucę. 



EDIT:

 

Na chwilę obecną wybieram:

Lenovo y580:

 proc: i7, RAM: 16GB 1600MHz, matryca: tu się jeszcze zastanowię(HD vs FullHD), Dysk: SSD 128 GB na miejsce HDD,

 HDD w miejsce napędu optycznego.

 

(Możliwe jest, że jeszcze się trochę czasu wstrzymam i poczekam na coś innego, jednak już ciut jestem ukierunkowany) 

 

Dzięki Synergia za pomoc.

Edytowane przez dudek66
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...