Skocz do zawartości

spalony monitor - iiyama prolite e2475HDS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dip79,

Recommended Posts

Siemano,

 

Dnia dzisiejszego poszedl z dymem moj jedyny monitor (nazwa w tytule). Tak przed 11 poszly mi korki i po wlaczeniu wszystkiego, w tym i monitora cos nagle strzelilo i dym zaczal sie ulatniac z tylu ekranu. I tu rodzi sie kilka pytan.

1. Co moglo w nim pojsc ? Dym jak i smrod zaczal sie ulatnac z tylu monitora i tylko tam (odsylam do google po jego dokladny wyglad)

2. Czy cos takiego gwarancja obejmuje ?

3. Mozliwe ze wraz z monitorem poszla listwa i razem z nia router, ktory co prawda dziala, ale nie tak jak wczesniej i z niego rowniez wydobywa sie malutki swad spalenizny. Co w tym wypadku zrobic ? Odlaczylem wszystkie rzeczy od listwy jak i ja sama. Jak sprawdzic czy listwa nadaje sie i nie uszkodzi zadnego przedmiotu w domu lub calej sieci ?

 

To chyba wszystkie pytania i jezeli cos jeszcze mi sie przypomni to dam znac. Sorry za jakos posta, ake pisze z napleta i sami musicie zrozumiec ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak sprawdzic czy listwa nadaje sie i nie uszkodzi zadnego przedmiotu w domu lub calej sieci ?
 

 

Myśląc logicznie. Przewodzi prąd - działa - nadaje się. Swoją drogą jest gówniana skoro nie wybiło w niej bezpiecznika.

 

Ad.1

 

Zasilacz.

 

Ad. 2

 

Gwarancją nie są objęte usterki powstałe z aktów boskich -> burza, powódź, tornado. Twoja usterka kwalifikuje się pod przepięcie powstałe na wskutek burzy.

Link to post
Share on other sites

Ad.2

Jeżeli się przyznasz, że to przez przepięcie to spuszczą Cię na drzewo, że Twoja wina a sam nie masz pewności z jakiego powodu to sie stało. Jeśli powiesz, że przy włączeniu zaczął się dymić to zaczną naprawiać, potem mogą Ci powiedzieć, że przez przepięcie, ale Ci nie udowodnią a Ty nie musisz udowadniać że było inaczej i upieraj się, że sam się zjarał.

I jeszcze jedno, mam nadzieję, że do monitora nie dostało się żadne ciało obce ( woda, karaluch itp. )

 

Ad.3

Listwę możesz sprawdzić rozkręcając ją. Zobaczysz czy się jakiś kabelek nie urwał sam z siebie i zwarcia nie robił lub nie iskrzył. Ja bym niczego nie podłączał do niej bez takich oględzin. Jeśli się nie znasz niech jakiś "elektryk" obejrzy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • Rozwiązanie
Myśląc logicznie. Przewodzi prąd - działa - nadaje się. Swoją drogą jest gówniana skoro nie wybiło w niej bezpiecznika.

 

Jeżeli mowa o listwie, to jako tako jest spoko i nigdy z nią problemu nie miałem. Aczkolwiek jeżeli chodzi o całej sieci, to akurat wybiło bezpieczniki.

 

Kończąc temat. Dzięki wszystkim za pomoc. Po dłuższym czasie oddałem monitor na gwarancję i chyba przysłali nowy, a przynajmniej działający :P.

 

PS. Sorka za odkopanie tematu.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...