Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję subiektywnie dobrze grających głośników 2.1 do standardowych zastosowań komputerowych - gry, film, muzyka itp.

 

Wiem, że obecnie na forum panuje moda na Microlaby Solo, monitory studyjne, czy wzmaczniacz + kolumny mniej lub bardziej wymyślnych marek ale ja na takie rozwiązania nie mam miejsca - mebli ani domu zmieniać nie mam zamiaru.

 

Zastanawiałem się nad oczywistymi kandydatami w tej kategorii, ale po przeczytaniu kilkunastu recenzji jeszcze trudniej się na coś zdecydować....

 

Logitech z623 na różnych portalach zbierają świetne recenzje - forumowi audiofile je wyśmiewają

 

Creative T3 kiedyś były chwalone, teraz wręcz przeciwnie

 

Corsair SP2500 sa wychwalane przez wszystkich ale rozmiary i cena mnie trochę odstraszają

 

zestawy 2.1 Mocrolab/Edifier dostają baty w recenzjach i testach pomimo pozytywnych opinii na forach.

 

Wynalazki typu Bose, Focal, Teufel ciężko nazwać rozsądnym zakupem.

 

 

Wszelkie opinie lub propozycje mile widziane. Wymagana dostępność w UK, cena do ok. £150

 

 

 

Link to post
Share on other sites

hehe gdzie edifiery dostaja baty? Pokasz prosze bo na calym swiecie maja super opinie w kazdym przeprowadzonym tescie?

 

I dlaczego myslisz w Polsce maja tylko na jednej stronie neutralne testy a na wszystkich innych pozytywne i sam mowisz w forach tez sa bardzo zachwalane.

 

Jak chcesz to kupuj S530D ktory tez mam i sa bardzo dobre albo C3 Edifiera ktore naleza do najlepszych glosnikow tego typu na swiecie do 700zl.

 

Punkt.

Link to post
Share on other sites

Edifiery słabo wypadają w testach? Nie żartuj sobie, one są o niebo lepsze od Creative i Logitech.

 

Ja mam Edifier C3, grają świetnie, są niezwykle użyteczne (zewnętrzny wzmacniacz + pilot bezprzewodowy) i znakomicie wyglądają.

Modelu S530D możesz nie dostać w tej cenie, a model S330D jest gorszy niż C3 (C3 lepiej gra i bardziej użyteczne, ale grają ciszej (ale nie cicho)).

Link to post
Share on other sites

 

 

Może H/K SoundSticks III:
 

 

Dźwięk dizajnerskiego plastiku = +300 do ceny.

 

Całe dolne pasmo nagania ten głośnik w największym plastikowym pudełku. Do tego jak spadnie, któryś z tych sztucznych pe****w na podłogę to już tak ładnie nie będą wyglądać bo klejenie zniszczy ich dizajn.

 

S530D albo używane S730.

 

 

 

Logitech z cinema i tyle w temacie

 

 

Chłopie, przestań polecasz szrot.

Link to post
Share on other sites

Soundsticksy wyglądają moim zdaniem okropnie i brakuje im w moim odczuciu funkcjonalności.

 

Edifier S530 to już niestety ponad 200 funtów, czyli sporo ponad zakładany budżet.

Zestaw S330 jest bardzo słabo oceniany - daleko mu droższych modeli a kosztuje całkiem sporo.

Na C3 nie mam miejsca co jest podstawowym kryterium. Dodatkowy wzmacniacz nie zmieści mi się na biurku, chyba że jest wystarczająco mocny/solidny żeby utrzymać 22 calowy monitor. 

 

Obecnie mam Logitechy LS21 które kolejny rok robią za 'rozwiązanie tymczasowe'. Nie jestem jakimś melomanem ze słuchem absolutnym ale w porównaniu ze słuchawkami wielu dźwięków na tych głośnikach nie słychać. I to nawet przy muzyce np. z youtube.

 

Zastanawiałem się nad zestawem 2.0 ale tu tez ciężko wybrać i z przyczyn oczywistych najlepiej grają głośniki fizycznie duże na które nie mam miejsca. Z małych interesujące wydają się Teufel concept B 20 ale ciężko o jakieś recenzje.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, karta to Xonar DX.

 

A miejsca mam ok 13 cm po bokach monitora, subwoofer w przypadku 2.1 gdzieś się wciśnie, pod warunkiem że na subie nie ma regulacji głośności lub włącznika - co jak dla mnie jest skrajnym kretynizmem.

 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jakichkolwiek głośników na żywo, bo w moim 'pięknym inaczej' angielskim wygwizdowie zamknęli lokalnego Cometa i Curry's - a nawet kiedy te sklepy istniały to i tak dla angoli najważniejsze są podstawki po Iphona czy 'kino domowe' marki Tesco podpięte do konsoli.

 

Wiadomo dźwięk to kwestia subiektywna, ale nie widzę sensu wydawania dużych pieniędzy na zestaw PC audio, który zdaniem wielu jest subiektywnie 'przeciętny'. Z drugiej strony pseudo-eksperckie portale i magazyny zachwycają się H/K SS3 czy nawet Logitechami.

Link to post
Share on other sites

Logitechy i Creative są słabe i kropka.

 

Co do miejsca na C3 - na wzmacniaczu możesz postawić 1 satelitkę i będzie po problemie. Wzmacniacz jest na tyle wytrzymały, że nic mu się nie stanie, a satelitka ma gumowe podstawki pod spodem, więc się nie będzie ślizgała. Przed chwilka sprawdziłem i nie ma żadnego problemu, nic się nie buja, nie trzeszczy i wygląda to całkiem dobrze. O ile nie będziesz kołysał satelitką na wzmacniaczu nic złego nie powinno się stać.

 

Co do S330 - one nie są złe, ale pozostają w cieniu świetnych C3, z którymi są notorycznie porównywane.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, karta to Xonar DX.

 

A miejsca mam ok 13 cm po bokach monitora, subwoofer w przypadku 2.1 gdzieś się wciśnie, pod warunkiem że na subie nie ma regulacji głośności lub włącznika - co jak dla mnie jest skrajnym kretynizmem.

13 cm to jest za mało, aby więcej zestawów stereo polecić z tych których znam. Dość wąskie są stereo Genius SP-HF2020, ale nie wiem jak one grają.

Link to post
Share on other sites

Satelitki od C3 maja niespełna 12 cm, a wzmacniacz mniej niż 10 cm. Sam wzmacniacz możesz położyć płasko i podejrzewam, że możesz nawet postawić na nim monitor i nic się nie stanie. Jedyny minus to taki, że będziesz miał wyświetlacz na wzmacniaczu obrócony bokiem.

 

Jak coś to możesz dać satelitkę na wzmacniacz lub odwrotnie, ale powinieneś się spokojnie zmieścić.

Link to post
Share on other sites

@Tabalan

 

A jak w C3 wygląda kwestia basu? Wielu marudzi że jest za słaby...

Są jakieś znaczące różnice w ogólnej jakości między C3 a S530?

 

 

Jak w rywalizacji z powyższymi wypada Corsair SP2500? Diego w swojej m-r oceniał ten zestaw bardzo dobrze, nawet w konfrontacji z S730 został opisany jako subiektywnie lepszy. Jest też tańszy i chyba łatwiej dostępny niż Edifiery S a nikt go nie poleca.

Link to post
Share on other sites

Bass rzeczywiście jest za słaby. A właściwie był, ponieważ nie stoi on już pod biurkiem i teraz muzyka brzmi zupełnie inaczej (słucham elektroniki). C3 polecałem ja i tomek78, inni polecali S530d (wyższy model), oba są świetne. Ja mam C3 i jestem z nich bardzo zadowolony, a zewnętrzny wzmacniacz jest bardzo przydatny i świetnie wygląda.

 

Odnośnie Corsair SP2500. Ze co kur**? 46 cm szerokości subwoofera? Ja tego nawet pod biurkiem bym nie zmieścił, musiałoby stać na 2 szafach. Jak dla mnie ten zestaw by odpadł już z tego powodu, a ty pisałeś, że też nie masz zbyt dużo miejsca.

Link to post
Share on other sites

Sub o Edków S530 też ma 274mm x 309mm x 468mm wiec całkiem sporo. Corsaira też bym zmieścił.

 

 

Co to znaczy słaby bas? C3 ma niby 30W, moje obecne pierdziawki mają 4W na subie i dwukrotnie mniejszą średnicę. Nie oczekuje żeby głośniki przesuwały mi meble.

 

 

C3 kosztuje koło £157, S530 koło £220 a Korsarz do £190. Nie wiem czy jest sens dopłacać do droższej opcji. Jak każdy chciałbym wydać jak najmniej i dostać jak najlepszy produkt.
 

Link to post
Share on other sites

Korszarz to band-pass (obudowa pasmowo-przepustowa), która ma gównianą odpowiedź impulsową. Bas jest przeciągnięty.

 

S530 ma podobną elektronikę do S730. Niższe zasilanie mostka TDA = mniejsza moc ale satelity są takie same. Do tego jest wejście cyfrowe.

 

Ja bym się nie pakował w klasę D (korszarz) oraz zasilacze impulsowe bo to nie wróży nic dobrego. Wiem to z własnego doświadczenia ale ja obrałem drogę przez mękę by ostatecznie upakować 400 wat w 85cm sześciennych (20cmx14cmx3cm).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...