Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję lustrzanki do kwoty 2000 - max 2200 zł. Chcę czegoś dobrego, coby wytrzymało parę dobrych lat. Nie jestem profesjonalistą, ale dobrze by było mieć coś z niezłą specyfiką. Nie znam się za bardzo na

tych tematach sprzętowych, więc liczę na waszą pomoc.

 

Co powiecie np. na Canon EOS 600D albo Nikon D5100?

 

Pozdrawiam,

wilkolak22

Link to post
Share on other sites

Lepiej wybrać EOS'a 550d. Mniejszy i dużo szybciej się włącza, a funkcjonalność taka sama. Nie wiem jaki sensor ma 600d, ale 550d ma ten sam, który można znaleźć w 5D, który ce****e się jednym z najniższych poziomów szumu.

 

Błąd. Sprawdzaj takie informacje. Biafra

Link to post
Share on other sites

rany boskie saddam, co za bzdury gadasz !!!!
od kiedy 550D i 5D maja ten sam sensor ?! puszki dzieli ok 5lat, a co najmniej 2 do wersji mkII. 5d ma sensor typu FF a 550D tylko Crop.
 

wilkolak22 pytania zasadnicze:
Co chcesz fotografować ? Jaki chcesz mieć obiektyw ? Czy potrzebujesz wysokiego ISO ? Nawilżają cie takie dodatki jak LV czy filmowanie ? Czy planujesz korzystać ze starych szkieł np m42 ?

Link to post
Share on other sites

Hm. A więc tak. Aparat ma być od razu z obiektywem.

Do czego będę go wykorzystywał? Filmowanie raczej mnie nie interesuje (jeśli coś nagrywam, to sporadycznie). Chodzi mi ogólnie o dobrą jakość zdjęć. Ze wskazaniem na krajobrazy i plenery (rzadziej portrety). A, i przyda mi się niezły tryb macro, jako że lubię tworzyć filmy poklatkowe.

 

Obiektyw? Hm, nie wiem, a można za taką cenę mieć inny niż 18-55? :D

 

ISO? Myślę, że nie trzeba jakiegoś wysokiego.

 

PS Mówcie prostszym językiem xD :D

 

Czekam na dalsze posty :D

Link to post
Share on other sites

rany boskie saddam, co za bzdury gadasz !!!!

od kiedy 550D i 5D maja ten sam sensor ?! puszki dzieli ok 5lat, a co najmniej 2 do wersji mkII. 5d ma sensor typu FF a 550D tylko Crop.

 

wilkolak22 pytania zasadnicze:

Co chcesz fotografować ? Jaki chcesz mieć obiektyw ? Czy potrzebujesz wysokiego ISO ? Nawilżają cie takie dodatki jak LV czy filmowanie ? Czy planujesz korzystać ze starych szkieł np m42 ?

Sorry, chodziło o 7D. Reszta się zgadza.

Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz do krajobrazu i wysokie iso cię nie interesuje,
to poszukaj w dobrym stanie starszej konstrukcji nikona D200 lub D80 do tego Tamrona 17-50/2,8.
matryce CCD choć wykazują wyższy poziom szumu na dużym ISO, to jeśli chodzi o krajobrazy CCD mają dużo lepsze kolory (CMOSy mogą się schować, robiłem porównania z np. D300).
Zaoszczędzoną kasę zainwestuj w porządny statyw, bo do kraj. jest on NIEZBĘDNY !!!
Tamron świetnie się sprawdza do krajobrazów, przymknięty do f/8 jest piekielnie ostry ! Dobrze dobrana sztuka też może być bardzo ostra już od pełnej dziury. No i zakres 17-50mm (35mm eq. 26-75mm), w praktyce wystarcza do sfotografowania większości motywów.
Jeśli byś się zdecydował na Tamiego, omijaj szerokim łukiem wersje z VC (red. drgań).

ps
Makro zależy od obiektywu, a nie od aparatu :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście miałem styczność z polecanym tu wcześniej nikonem d5100. W tej cenie wydaje mi się to rewelacyjny sprzęt. Zwłaszcza że to już oczko wyżej niż absolutnie podstawowy entry level. Polecam Ci zapoznać się z recenzją na fotopolis. To chyba najlepsze miejsce aby uzyskać profesjonalny test sprzętu którego poszukujesz. Ewentualne inne modele w podobnym przedziale cenowym też znajdziesz w tych recenzjach i sam będziesz mógł zerknąć na zdjęcia porównawcze (robione w dokładnie tych samych warunkach więc nadające się do bezpośredniego porównania). 

 

Tu d5100:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12713&nikon-d5100-test

 

Obecnie jest dobry czas na nabycie lustra- pojawiła się nowa generacja więc ceny poprzedniej mocno spadły. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym (nowe) aparaty nie różnią się od siebie bardzo, to segment amatorski. 

 

Zakładając ze w przyszłości kupisz kolejne obiektywy a i z czasem zmienisz body aparatu zastanów się który system (Canon, Nikon, Sony itp) będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

Moim pierwszym Body był model 400D Canona, następnie 50D i obecnie 7D (ze względu na wyzwalanie flash-a i szybkość)

Canona wybrałem ze względu na obiektywy i ich serie "L" (ogólnie gama obiektywów bardziej odpowiada mi bardziej niż w przypadku Nikona, no może poza 50mm który nikon ma lepszy w cenie do 450zl)

 

Bardzo pomocna strona w przygodach z DSLR - Optyczne.pl

 

 

PS Jeśli chodzi o aparaty używane naprawdę dobra jakosc reprezentuje model 40D od Canon-a

 

LNK

ALLEGRO

 

 

Pamiętaj jednak iz przy zakupie aparatu używanego ważny jest jego "przebieg" - LINK

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nikon: 

 

Trochę większy sensor (jak każdy Nikon w stosunku do Canon)

Lepsze ISO

11 punktów AF (Canon ma ich 9)

4 Klatki na sekundę (Canon 3.7)

Wbudowane HDR 

AF w Video 

 

(mogłem coś pominąć) 

 

PS Model 600d to nie zbyt udana konstrukcja (moim zdaniem) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...