Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem tu napisać i traktować to jako jedyne źródło, które jest w stanie mi pomóc. Długie poszukiwanie rozwiązania na nic się nie zdało :(

 

problem:

mam internet UPC 60 mbit, ten sam od kilku lat. Od jakiegoś czasu internet lubił sobie zwalniać do 9 mbit i pomagał dopiero reset routera. problem występował raz na kilka dni. Potem dołączyły do tego losowe disconnecty co kilka godzin - na dosłownie kilka sekund. Myślałem, że to wina routera lub kabli - jedno i drugie wymienione i problem dalej występuje. 

Jest to na pewno kwestia komputera bo na drugim stacjonarnym - też podłączony ethernetem - jest wszystko OK. przez wifi też wszystko działa ok. Zwalnianie i disconnecty pojawiają się tylko na jednym (głównym) komputerze stacjonarnym.

 

Aktualnie problem się jeszcze pogłębił i teraz po każdym włączeniu komputera jest kilkuminutowa seria krótkich disconnectów, która zakończona jest zwolnieniem prędkości netu do 9mbit. To samo jest w trybie awaryjnym z siecią.

 

Skanowałem NOD smart security i spybot - nic konkretnego nie znalazł. Aktywne procesy też wydają się ok.

 

Już nie mam pomysłu co zrobić a wolałbym jakoś ominąć wysyłania mobo na gwarancję :(

 

Moja specyfikacja:

ASUS p8p67

i5 2500k (podkrecony do 4,4 z chlodzeniem noctua)

gtx 560 ti

win 7 64bit

 

pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc ;]

Link to post
Share on other sites

Wgraj sterowniki ze strony producenta. Jak nie pomoże to pożycz  router a jak i to nic nie da to pożycz od kogoś płytę.

Sprawdziłbym też czy nie masz jakiegoś wirusa.

Dzięki za odzew :)

Jeśli chodzi o sterowniki to do LAN mam najnowsze, Najnowszy jest też cały bios

 

Router i kable były wymieniane w zeszłym tygodniu, akurat zmieniała mi się umowa z UPC.

 

Co do wirusów to nie wykrył nic NOD smart security, Spybot tylko jakieś ciasteczkowe syfy (i tak usunąłem)

 

pożyczenia płyty niestety nie mam możliwości :(

 

jeszcze tylko dodam, że jak jest ten disconnect to gaśnie na chwile dioda ethernet na routerze. (chyba że drugi stacjonarny jest włączony - wtedy nie gaśnie)

Edytowane przez corran11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...