Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

prosze o pomoc poszukuje laptopa tak do 2,5 tys. zł

ma służyć głownie do korzystania z neta może czasem jakas fajna gierka (np. fifa)

już troche się rozglądalem wpadałem np. na

Compal fl90

PROCESOR CORE 2 DUO 2,4 GHz ( T7700 ),PAMIĘĆ DDR2 667MHz 2GB ,DYSK 160 GB SATA 5400 obrotów 8MB cache, karta graf. nVidia GeForce 8600M-GT 256MB RAM itd.

ale spotkałem sie z opiniami że gorzej z jakościa u tych laptopów jaki i z serwisem, gdyby(nie daj boże) coś sie zepsuło

 

spotkałem sie tez z:

HP 6735B KU212EA

(AMD Turion™ 64 X2 ZM80 2.1 GHz, 15,4 cala 1280 x 800, RAM 2048 MB DDR2 800MHz, HDD: 160 GB/ 5400 rpm, karta graficzna ATI Radeon™ HD 3200)

 

ale jednak podobna ten nie nadaje sie do gier(będą sie zacinaly)

 

CO O TYM SĄDZIECIE ALBO CO INNEGO POLECACIE?

Link to post
Share on other sites

2,5 k zł to trochę mało na laptopa do gier.

Z wyżej wymienionych FL90 jest lepszym rozwiązaniem ale ... jest to rozwiązanie stare ... GF8600 to już nie najmłodsza karta. Procesor w sumie bardzo fajny ale też już nie najmłodszy. Ogólnie to dobry sprzęt i za tą kasę ciężko o lepszy ale, poszukaj jeszcze Compala JHL 90 i może słabszy procek procek zawsze można wymienić , ramu dołożyć a GF9600GT 512 to już karta bardziej na czasie.

Link to post
Share on other sites

marc20in jeśli jesteś estetą lub kobietą :roll: to tak ta Tosia jest śliczna ... niestety nic poza pięknem nie oferuje ...

 

odrobina krytyki :

Procesor na szynie 533 ? ostatni taki używałem 3 lata temu ...

Pamięci 667 ? w erze 800 Mhz i zbliżających się DDR3 ? - notabene do tego sprzętu i tak za szybkie ...

Grafika - 256 zamiast 512 trochę mało ... no i z niskiej półki raczej nie pograsz.

Dysku w tej cenie lepszego nie dostaniesz więc nie będę się czepiał na początek starczy

3GB ram jedyna rozsądna rzecz na tej aukcji :)

 

No i sam sprzedawca ... w Wrocławskim oddziale na sprzęt czekałem 2 tygodnie po czym powiedzieli że nie mają żenada ... obsługa nie grzeszy wiedzą ani nie przejawia zainteresowania zadowoleniem klienta.

Link to post
Share on other sites

Ten Compal FL 90 którego dałeś w pierwszym poście jest nie złym rozwiązaniem ... mogę narzekać, że sprzęt nie jest najnowszy generacyjnie ale w tej cenie jest jednym z najlepszych rozwiązań.

 

Świetnie było by gdyby udało Ci się wyrwać JHL 90 - z grafiką GF9600GT ale ... w tej cenie jest to trudne - choć nie niemożliwe !!

Link to post
Share on other sites

a ja bym polecil takie cos:

HP 6730b GB988EA

 

parametry:

 

Producent HP Compaq

Ekran 15,4" 1280x800

Procesor Core 2 Duo P8400 2,26

Wielkość dysku 250GB

Pamięć RAM 2GB

Karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator X4500 HD

Napęd optyczny DVD RW

System operacyjny Vista Business

Sieć bezprzewodowa WLAN a/b/g/n

Bluetooth TAK

Waga 2,7kg

 

ma bardzo duzo zalet i tylko dwie wady - cena o 250zl wieksza niz planowales (od 2759) i grafike intela x4500. no niestety bedzie wolniejsza od rozwiazan ATI/AMD ale w tej chwili to moim zdaniem komputer o najlepszym stosunku mozliwosci/ceny.

 

a jesli sie upierasz przy grach to szukaj czegos na gf 9600 ale w cenie do 2500 chyba jestes bez szans.

 

natomiast nie moge polecic hp paviliona szczegolnie z grafika gf 8600. tydzien temu oddalem na reklamacje do HP i sa w trakcie wymiany pl glownej bo sie przegrzewala grafika. i jak sie dowiedzialem nie byl to odosobiony przypadek (ponoc szczegolnie na amd prockach). natomiast proponowany przeze mnie hp compaq to zupelnie inna bajka. no i mozesz legalny downgrade zrobic do xp;-)

 

 

http://www.geek.com/articles/chips/revi ... -20080912/

 

pzdr krataja

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie coś w tym rodzaju.

 

Zainstalowanie systemu ? Żyjemy w Polsce :roll: to kraj wielkich możliwości.

Linux gratis

Jeśli chcesz koniecznie wspierać Microsoft to :

Xp Home koło 270 zł

Vista Home koło 260 zł

dostępne w każdym sklepie ...

 

@Krataja

Nowsze nie znaczy lepsze ... P8400 nie może się nijak równać z T7700 (poza poborem mocy) - nie ma mocy dłużej chodzi na bateriach :)

 

Karta x4500 - do netu jest ok do gier to wielka pomyłka

 

Masz rację że powinien szukać GF9600,

 

@Marc20in możesz się też ewentualnie zastanowić nad kartami ATI 3xxx są słabsze niż GF9600 ale i tańsze między innymi asus`y

 

Kto szuka ten znajdzie

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle zacznę od krytyki :roll:

 

1) TriadaPc użyła pięknego marketingowego niedomówienia lub raczej liczą na frajera !

 

" Karta graficzna:

GeForce® Go8600 GS 512 MB HM

rewelacyjna karta graficzna"

 

fakt nie zła karta ale ! ona ma 256 MB własnej a z HM - Hiper memory ? to i może ponad 1 GB mieć ... ale to już nie własna pamięć ...

 

2) Mały dysk twardy 160 GB nie podali prędkości ale pewnie wolny + przynajmniej nie robią w balona.

 

3) Uczciwie podali 256 MB z możliwością do 1 GB z normalnego ram minus i to ogromny:

 

ATI Radeon 3470 Hybrid x2

256MB do 1024MB Idealna do gier - w warcaby chyba

 

podsumowując :

 

Compal ma najlepszą grafikę najlepiej nadaje się do gier, minus mały dysk myślę że da się to przeżyć - osobiście rozwiązałem podobny problem dokupieniem dysku 3,5 cala + przejściówki USB->SATA i tak za 210 zł mam "zewnętrzną" 640 GB samsunga. Fakt nie mobilne ale pojemne i tanie.

 

Moim zdaniem ten Compal jest najlepszym z tych trzech.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Co do gwarancji Compali to nie masz się czym przejmować gwarancja 24 miesiące - sprzedający i tak się nie musi przejmować bo wysyła do serwisu w Czechach i za max 10 dni ma naprawiony lub nowy.

ohoho, jaki jestes pewny siebie, widać ze nie miałeś do czynienia z BrightPointem....

musze Cie rozczarowac ale oni sobie rezerwuja do 30 dni czas naprawy sprzetu, 30 dni roboczych. Z tym "nowy" to mnie rozbawiłeś setnie, juz oni cos wymyslą aby to była wina klienta, zwłaszcza jak się zetrze numer seryjny z dołu - co nie jest trudne - bo łatwo to schodzi, a w bisoei nie ma numeru seryjnego - a jak nie ma numeru seryjnego to nie ma gwarancji :lol:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...