Skocz do zawartości

Komputer do Photoshopa i czasem gier: 1155 czy 2011?


Recommended Posts

W związku z tym, że spaliła mi się płyta główna (LGA 775), postanowiłem zmodernizować swój komputer i zmienić socket.

Komputera używam w 80% do Photoshopa CS6 (zamierzam przerzucić się na Lightroom 4) i w 20% do WoTa http://klubkm.pl/forum/images/smilies/wink3.gif.
Potrzebuję procesor, płytę główną i pamięci.
Z grubsza mam już swoje typy, ale bardzo od siebie odmienne.. http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

 

Najpierw napiszę to co mam:
Obudowa: SilentiumPC Gladius m40
Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 700W Modular
Dyski: SSD SanDisk SDSSDP-128G-G25 + 2szt 1TB Seagate Barracuda 7200.12
Karta graficzna: Gigabyte GTX 465 OC 1GB
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera Pro
I teraz do kompletu zastanawiam się nad takimi zestawami:

 

1. Socket 1155
Procesor: Intel Core i5 3570K 3.4GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-Z77X-D3H
Pamięć:
2szt Kingston DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 HyperX Genesiss 10th Anniversary

 

2. Socket 2011
Procesor: Intel Core i7 3820 3.6GHz
Płyta główna: Płyta główna MSI X79A-GD45 (8D)
Pamięć: i tu mam dodatkowy dylemat
Corsair DDR3 4x4GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP LP
czy2szt Kingston DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 HyperX Genesiss 10th Anniversary
(przy tej opcji to prawie 600zł więcej niż 1 zestaw).

W zasadzie główne pytanie brzmi: Socket 1155 czy 2011? Socket 2011 daje mi możliwość zwiększenia ilości ram w przyszłości (8 slotów)*, z drugiej strony przy 32GB ramu wychodzi prawie 600zł drożej i nie da mi to praktycznie nic przy obróbce zdjęć (Photoshop prawie nie wykorzystuje dodatkowych wątków i7). Nie jestem osobą często zmieniającą sprzęt komputerowy (poprzedni był ze mną 6lat) i wolałbym kupić komputer raz a dobrze, ale z drugiej strony 600zł to na chwilę obecną spora różnica (musiałbym mocno obciążyć budżet domowy), więc może lepiej na razie 16GB a więcej dokupić za rok czy dwa.

*Kwestia czy za powiedzmy 5-6 lat będę potrzebował więcej niż 32GB ramu.

 

Jeszcze jedna sprawa. Czy wymienione pamięci będą kompatybilne z tą płytą główną (w jednym ze sklepów komputerowych powiedzieli mi, że nie i wciskali jakieś inne)?

 

Link to post
Share on other sites

Zamień i5 3570K na i7 3770K, a nie będzie większej różnicy, z tym Twoim i7 3820. Mogę się mylić, ale ja bym brał na LGA 1155. Poza tym, LGA 2011 w praktyce musisz kupić jako zestaw pamięci quad (4 w 1). Inaczej nie będzie różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...