Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Planuję zbudować sobie zestawik mITX na ukladzie AMD A10. Nie jestem super wymagającym graczem/użytkownikiem jednak lubię sobie czasami zgrać w jakieś EVE Online czy Lineage 2 (czesto nagrywam). Planuję zmontować takiego potworka:
 
Płyta: ASROCK FM2A85X-ITX AMD A85X - ok. 380zł
Procesor: AMD APU A10-5800k 3.8GHz (zingegrowany 7660D) - ok. 420zł
RAM: Kingston HyperX Beast 2x4GB 2133MHz CL11 - ok. 270zł
Zasilacz: COOLERMASTER GX-650W 80PLUS - ok. 200zł
SSD: ADATA XPG SX900 64GB - ok. 300zł (opcjonalnie)
HDD: jakiś 2TB Seagate - ok. 350zł
Obudowa: BitFenix Prodigy Black - ok. 320zł

CAŁOŚĆ: ~2240zł

Co o takim zestawie sądzicie? W przyszłości planuję dokupienie jakiejś mocniejszej grafiki - HD 7850-79xx

Pytanie czy ta zintegrowana grafika w tym A10 (HD 7660D) jest mocniejsza od HD 4650M? Posiadam taką w chwili obecnej w laptopie i pytanie czy będzie duża różnica. Jak wspominałem wyżej zależy mi głównie na tych 2 grach i na płynnym graniu podczas nagrywania filmików 720p albo 1080p.

Kolejne pytanie, odnośnie krecenia tego A10 - czy ktoś z Was próbował krecił ten APU? Chciałbym wycisnać z niego trochę więcej po dokupieniu karty graficznej. BOXowe chłodzenie oczywiście poszłoby wtedy do kosza (niestety AMD ma strasznie głośne te boxowe wentylatory).

Nurtuje mnie jeszcze zagadnienie zasilacza - ten coolermaster styka czy coś innego byście zaproponowali?

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Zły zestaw, apu obsługuje RAM'y do taktowania 1866mhz a na dodatek twoje są CL11.
http://www.morele.net/pamiec-corsair-cml8gx3m2a1866c9b-499275/

Te będą dobre z niskimi radiatorami, Zasilacz zbyt duża moc, zmieniłbym na jakiś modularny ze względu że  w obudowie b.dużo miejsca nie mam, niech tutaj ktoś poleci dobry zasilacz do zestawu.
Co do grafiki to tak ten układ jest sporo szybszy od 4650M więc jeśli grasz w nie na tej to na 7660D tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

Lepiej weź zasilacz Bequeit L8 430W. W zupełności wystarczy do takiej konfiguracji a ponadto mniejsze wachania napięć, wyższa sprawność, częściowo modularny :-) Co do dysków - nie lepiej żebyś wziął sobie zamiast dwóch HDD 2tb + SSD64gb np. HDD 1TB + SSD128GB albo po prostu SSD 256GB? Ponadto jak kolega wspomniał wyżej, nie bierz pamięci z CL wyższym od 10 bo komputer działa dziwnie i "pokracznie".

Link to post
Share on other sites

Zły zestaw, apu obsługuje RAM'y do taktowania 1866mhz a na dodatek twoje są CL11.

http://www.morele.net/pamiec-corsair-cml8gx3m2a1866c9b-499275/

Te będą dobre z niskimi radiatorami, Zasilacz zbyt duża moc, zmieniłbym na jakiś modularny ze względu że  w obudowie b.dużo miejsca nie mam, niech tutaj ktoś poleci dobry zasilacz do zestawu.

Co do grafiki to tak ten układ jest sporo szybszy od 4650M więc jeśli grasz w nie na tej to na 7660D tym bardziej.

Co do tego ramu wziąłem go dlatego, że czym szybszy tym lepiej działa zintegrowana karta. Ponadto natknąłem sie na ten atrykuł: http://hexus.net/tech/reviews/cpu/46073-amd-a10-5800k-trinity-needs-faster-ram/

Jeżeli jednak mówicie, że kompy przy CL11 działają dziwnie i ten APU nie obsłuży takiego ramu to wezme Beasty 8/16GB (płyta obsługuje do 32 :P ) z taktowaniem 1866 CL9. Dlaczego Beasty - świetnie da się je ewentualnie podkręcać.

 

Co do dysków - nie lepiej żebyś wziął sobie zamiast dwóch HDD 2tb + SSD64gb np. HDD 1TB + SSD128GB albo po prostu SSD 256GB?

SDD potrzebny mi jest tylko na system i podstawowe programy. Mam tak zmontowany komputer stryjka i smiga gładko. Nie chciałbym wydawać majątku na dysk 128/256 GB który się zaraz zwali (z tego co czytałem zaczynają zwalniać po 2-3 latach pracy - to prawada?)

 

Jeżeli chodzi o zasilacze to sobie zobacze tego Bequeit L8 jak wróce z pracy (albo w pracy :P).

 

http://allegro.pl/kingston-hyperx-beast-16gb-ddr3-1866mhz-1-5v-xmp-i3253667441.html

 

Co w takim razie sądzicie o tym ramie? CL10 i 1866 - powinie stykać. Zależy mi na tym, żeby ten system był szybki - nienawidze wolnych komputerów.

Edytowane przez fforc9e
Link to post
Share on other sites

obsługuje pamięć 2133 Mhz  http://www.legitreviews.com/article/2106/5/ , co do gier ,to ja spokojnie gram we wszystkie nowe tytuły Crysis 3(średnie detale), wiedzmin 2(średnie), dirty3 /showdown(wysokie) , także ogólnie grafa daje spokojnie rade , nie maksymalne rozdzielczości i detale oczywiście

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

Jak mozesz wydac, to bierz jak najszybszy ram w dualu. 8 GB spokojnie starczy.

W czerwcu premiere bedzie miec A10 6800k. Nie chcesz poczekac?

Zasilacz wez be quiet l8 jak ktos wyzej wspominal.



Co do 7850 i 5800k (OC), to jak najbardziej.

Ten procek podkreca sie raczej bez problemu do 4,5 GHz i jest to wartosc wystarczajaca do tej karty w wiekszosci gier.

6800k moze bedzie miec jeszcze lepszy potencjal OC.

Link to post
Share on other sites

To który RAM w końcu? Bo Tridefy twierdzi, że ten 5800k nie obsługuje 2133 natomiast Wy teraz mówicie, że spoko. Też znalazłem ten test - specjalnej różnicy nie ma, ale zawsze lepiej wpakować coś mocniejszego.

 

Jeżeli chodzi o dedykowaną grafikę to jeżeli Wam śmigają te gry o których mówicie na med/high no to na chwilę obecną nie widzę sensu kupowania dodatkowej grafiki z serii 7xxx.

 

Co do 6800K to jeżeli na testach wypadnie dobrze i będzie się fajnie kręcił to najzwyczajniej w świecie sobie go kupie a na 5800k zbuduje drugi RIG. ;)

 

Jeżeli chodzi o zasilacz to stanęło w takim razie na takim: http://allegro.pl/be-quiet-pure-power-l8-530w-bn181-modularny-120mm-i3267642543.html

 

Mocowo powinien wystarczyć (wole mieć ewentualny zapas niż deficyt).

 

Temat chłodzenia procka na razie nie poruszam z tego względu, że nie zamówiłem jeszcze BF Prodigy i nie wiem jaki tam wchodzi - lepiej mieć i zmierzyć niż się sugerować głupotami które wypisują producenci. ;)

Link to post
Share on other sites

moc zasilacza, przyda się ,jeśli stwierdzisz że dokupisz radka w duall, ogólnie nowy richland  to przecież ten sam procesor co trinity tyle że podkręcony, jestem ciekaw kiedy skończy mu się zapas na oc  :) , mój bez problemu kręci się na 4,2 i na boxie , więcej nie próbowałem bo i tak nie jest mi to na razie potrzebne , ogólnie jade na oszczędnym trybie z tubro core

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki za info. Czyli ram pozostaje te 8GB 2133MHz i dodatkowo ten zasilacz Bequeit L8... Będe kupował powoli części i wrzucał fotki. Zobaczymy jak to będzie śmigać. Na razie monitor kupuje więc pewnie w lipcu wystartuje z montowaniem.

 

Jeszcze pytanie o płyte głowną. W specyfikacji jest coś takiego napisane - Supports DDR3 2400+(OC)/2133(OC)/1866/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

 

Czyli co ta płyta obsługuje 2133? O co chodzi z tym (OC)?

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4876_AMD-Trinity/modeleD.jpg

Procesor max obsługuję 1866mhz, a to że GPU w procesorze obsługuję większe taktowania to co innego.
Więc prócz minimalnych różnic w GPU nie będzie żadnej różnicy więc , ja osobiście brałbym z taktowaniem 1866. Ale to ty kupujesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...