Skocz do zawartości

GTX 670x2. SLI nie taki straszny jak go malują :)


Recommended Posts

Mam jednego GTX'a 670 od Gigusia. Póki co wydajności mi wystarczy. Ale gdy po premierze nowych kart obecne polecą w dół (a cena nie będzie wygórowana) to zastanowię się nad dokupieniem drugiej :)

Link to post
Share on other sites

Dołożenie drugiej 670 to dobry pomysł na ekonomiczne zwiększenie wydajności. Ja po wymianie 670 na 680 w grach nie widzę różnicy. Oczywiście numerki w markach skoczyły ale to za mała różnica do wyrażenia opinii - "jest cudnie".

Dołożenie drugiej karty da odpowiedniego kopa.

Link to post
Share on other sites

Czytałem niedawno na zagranicznym forum podobny post o SLI z Gigabajtów. Twe słowa obalają kolejny mit, że do SLI nadają się wyłącznie referenty. Na referentach SLI w testach osiąga 78-79 C i naturalnie generuje dużo większy hałas. Wiertarki to syf kiła i mogiła. Jak mawia natsu - tylko do wody się nadają.

 

Ogólnie fajnie, że ci się chciało ale za mało danych i benchmarków. Wzoruj się na testach Wojtka. Według mnie jego wypieki ocierają się o ideał...

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites

No jak dla mnie referent to tylko woda bo poziom szumu tego czegoś zabija mi uszy :D

Miałem SLI z 670 od asusa i temperatura szału nie robiła (przy jednym slocie odstępu ponad 70 stopni na górnej). 2 sloty wolnego miejsca + boczna 200mm i temp powyżej 65 nie skoczyła. 

Link to post
Share on other sites

Wiem że ciężko będzie w to uwierzyć ale poziom chałasu jest mniej więcej równy z 1x 7970 wentylami rozkręconymi na 70 % co przy tej karcie nie jest żadkością (miałem 3 różne wersje 7970), a od np takiego sapphire 7970 pod obiciązeniem jest zdecydowanie ciszej. wciąż czekam jeszcze na 2x Noctua NF-p12 żeby jeszcze zjechać z chałsaem pod obciążęniem, Dzisiaj powinny przyjść i wtedy zrobię jeszcze pomiary temperatur.

Link to post
Share on other sites

już za późno, poszło w eter :rotfl:

 

Ps. Przyszła noctua, sztuk dwie. Jedną założyłem na procesor (chłodzenie Silentium Fortis) z przejśćiówką ograniczającą rpm na poziomie 900-1000 max, drugi wentyl z tyłu również na przejściówce i do tego z boku enermax na 700 rpm i jest zajebiśie. Temperatura dzięki nawiewowi bocznemu spadła o 4-5 C na kartach w Ungine. Najwięcej jednak dało "wyciszenie" procesora, noctua na 900 rpm chłodzi lepiej niż oryginalny wentyl z silentium'a.

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites

A tak wygląda efekt końcowy

 

http://imageshack.us/a/img801/6055/buda2.jpg

 

http://imageshack.us/a/img837/60/buda1.jpg

 

Generalnie nic nie planuję zmieniać do czasu premiery HD 8xxx i tylko jeśli będzie to opłacalna zamiana. Generalnie jeśli HD 8970 będzie wydajniejsze niż moje sli (no to raczej nie ma co liczyć) lub nowe sli z 8870 jak będzie wydajniej i korzystnie cenowo

Edytowane przez zyga101
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...