Skocz do zawartości

Problem z monitorem i nowym komputerem


Recommended Posts

Witam,
wczoraj zakupiłem nowy komputer, wszystko byłoby w najlepszym porządku tylko kiedy gram w gry, na moniotrze występują mało widoczne przemieszczające się w pionie fale, tak jakby pulsują. Widoczne bardziej w ciemnych lokacjach.
Czy problemem może być właśnie monitor? Tzn. monitor ma wejście vga, a do karty używam tej przejściówki: przejściówka
Karta graficzna, to Radeon HD7950, a monitor AOC 2236Swa.
Czy ten defekt spodowany jest takim właśnie połączeniem, a jeżeli tak, to jakie najlepsze połączenie wybrać przy zakupie następnego monitora? HDMI > HDMI czy może DVI > DVI?

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Ps. próbowałem już opcji z v-synem, synchronizacją pionową, a monitor ma maksymalnie odświeżanie 60 Hz, tak samo ustawiałem na karcie, nawet odłączyłem router

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

To jest kwestia monitora a raczej połączenia(kabel analogowy), które łapie zakłócenia - takie jest moje zdanie.

Przy kupnie następnego monitora dobrze by było by już miał wejście hdmi ale jeśli chodzi o jakość obrazu to między hdmi a dvi nie ma różnicy.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__26/id_produktu__5116/__Monitory_LED_BenQ_24_LED_GW2460HM_black_DVI_HDMI_FullHD_Matryca_VA/

Ten monitorek jest bardzo fajny, jest oparty o matrycę VA i do gierek jest bardzo dobry bo ma niski czas reakcji matrycy i mały input lag.

Link to post
Share on other sites

To jest kwestia monitora a raczej połączenia(kabel analogowy), które łapie zakłócenia - takie jest moje zdanie.

Przy kupnie następnego monitora dobrze by było by już miał wejście hdmi ale jeśli chodzi o jakość obrazu to między hdmi a dvi nie ma różnicy.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__26/id_produktu__5116/__Monitory_LED_BenQ_24_LED_GW2460HM_black_DVI_HDMI_FullHD_Matryca_VA/

Ten monitorek jest bardzo fajny, jest oparty o matrycę VA i do gierek jest bardzo dobry bo ma niski czas reakcji matrycy i mały input lag.

No to jeszcze pytanko, czy ten też się nada? http://www.gral.pl/BenQ+24+cali+LCD+GW2450HM_877.html

Był tutaj polecany w jakimś poradniku, a w "Gral'u" tego modelu co podałeś nie mają, a mam jeszcze u nich do wykorzystania rabat, więc wyjdzie mnie, to taniej. Chyba, że jakiś inny z ich oferty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...