Skocz do zawartości

Gigabyte gtx 570 windforce III za wysoka temperatura!


Recommended Posts

Jakakolwiek niezgodność towaru z umową zakłada brak ingerencji użytkownika w sprzęt. To samo w większości przypadków dotyczy gwarancji, choć nie wiem jaką politykę w tym zakresie ma Gigabyte. Tak czy owak - jeśli karta była na gwarancji to nasuwa się pytanie po jaki kij ją w ogóle rozbierałeś :) Tyle dobrze, że Gigabyte podszedł do tematu ludzko j.w. i daje szansę.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Na mój gust technika sam. wszystkie wentylatory mające problem z lożyskowaniem zachowują się jak ten na twojej karcie tzn. są  głośne i ogrzewają swoje otoczenie. Karta się wyciszy jak łożysko się zatrze, ale wyedy to może być zapóżno na jakąkolwiek reklamację.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli stwierdzisz uszkodzenie wiatraków w chłodzeniu karty to jak najbardziej możesz.

Serwis wymieni ci chłodzenie bez problemu.

Kręcą się. Nie jestem fachowcem i czegoś głębszego nie znajdę. Jedyne co umiem zrobić to wymieniać pasty.

Pytacie po kij sam ją rozbierałem. Tłumaczę: Bo jak dzwoniłem na gwarancję to nie chcieli przyjąć więc sam się za to zabrałem, bo co innego mi pozostało..

 

I mam pytanko: Jeżeli ESC.pl tej gwarancji mi nie chce przyjąć (a tam składałem kompa) to mogę próbować u Gigabyte albo Nvidia ? Gdzie dzwonić czy coś?

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli ESC.pl tej gwarancji mi nie chce przyjąć (a tam składałem kompa) to mogę próbować u Gigabyte albo Nvidia ? Gdzie dzwonić czy coś?

 

Gwarancję możesz zrealizować tylko w miejscu zakupu.

 

 

 

Kręcą się. Nie jestem fachowcem i czegoś głębszego nie znajdę. Jedyne co umiem zrobić to wymieniać pasty.

 

Nie musisz być fachowcem, jeżeli wg. twojej opinii wentylatory zaczęły hałasować zgłoś kartę do naprawy na zatarte chłodzenie karty.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie w msi 560ti hawk karta ryczała jak jumbojet przy starcie z lotniskowca. Kiedyś grałem w battlefielda3 a ojciec w pokoju obok krzyczy wyłącz te suszarkę do włosów ile można włosy suszyć :)

Również miałem temperatury oscylujące w granicach 75-90C nic nie pomogło.

 

Nie kupuj nowego chłodzenia raz to nic albo niewiele pomoże dwa jest to nieopłacalne

Oddaj na gwarancję na ,,siłę" z dołączonym pismem stwierdzającym usterkę "przegrzewanie się oraz nadmierna emisja chałasu"

 

Póki co zalecić mogę jedynie lekkie zbicie napięcia na rdzeniu oraz zmniejszenie lekko taktowania a także włączanie w grach v-synch wtedy w mniej wymagających tytułach karta będzie znacznie ciszej pracować

Link to post
Share on other sites

No więc do 5 lipca 2013 możesz reklamować produkt na niezgodność towaru z Umową. NIe korzystaj z gwarancji bo to nie ma sensu. Problem leży tylko w tym, że powyżej 6 miesięcy od daty zakupu to Ty musisz tą niezgodność udowodnić w przypadku sprawy w sądzie konsumenckim lub na drodze tradycyjnej. 

 

Więcej o reklamacji znajdziesz wpisując w google poradnik konsumenta. Gwarancję jako taką sobie odpuść bo nie jest regulowana ustawowo. A reklamując masz znacznie szybszy proces działania i prawo po Twojej stronie, jeśli reklamacja jest zasadna. 

 

W tym konkretnym wypadku możesz powoływać się na zmianę parametrów karty w trakcie jej użytkowania (do poziomu diametralnie odbiegającego od parametrów początkowych) tj. w tym wypadku zwiększenia głośności chłodzenia przy jednoczesnym znacznym wzroście temperatur.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...