Skocz do zawartości

Gigabyte gtx 570 windforce III za wysoka temperatura!


Recommended Posts

Witam,
od niedawna moja karta się bardzo grzeje.
Wcześniej tak nie było, nie robiła takiego hałasu, a jak już to przy graniu w wymagające gry oczywiście. Teraz gdy gram w CS GO (nie ma zbyt wymagającej grafiki) to temperatury dochodzą do 90* i karta tak hałasuje, że  gdy mam słuchawki na uszach podczas gry, ten hałas przeszkadza.
Wcześniej w wakacje gdy grałem w CS GO nie było hałasu, a taki hałas jak jest teraz podczas gry to był np gdy grałem w Crysis 3 i to akurat było uzasadnione.
Wymieniałem pastę, czyściłem karte z kurzu i nie pomogło. Tak samo nie zmieniałem nic w MSI Afterburnerze ani w biosie.

Jesteście moją ostatnią nadzieją, bo na żadnym forum 'experci' mi nie potrafią pomóc, jezeli nie Wy to już po karcie.

Przypominam, że wczesniej tak nie było, rok temu w wakacje grałem i nie działo się nic nie było hałasu, także nie wciskajcie mi kitu, że to przez wysoką temperature na zewnątrz i zmianę pory roku bo już na innych forach próbowali mi wcisnąć taki kit...

 

Gwarancji na ESC też mi przyjąc nie chcą bo powiedzieli, że musi się zacząć komp wyłączać albo pojawiać się paski na ekranie w trakcie użytkowania. Jesteście moją ostatnią nadzieją..

Screeny z Afterburnera podczas grania w CS GO może się przydadzą - ostatni screen jest z pulpitu - idle. Z góry dzięki za pomoc.

http://obrazki.elektroda.pl/9589572300_1368734122.jpghttp://obrazki.elektroda.pl/7288499100_1368734123.pnghttp://obrazki.elektroda.pl/6335142600_1368734124.pnghttp://obrazki.elektroda.pl/2446150300_1368734336.png

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Zapuść furmarka na 20minut i wtedy pokaż temperaturę. 75 stopni to jeszcze w normie, ale sprawdź furmarka bo tam pewnie będzie więcej.

 

/Edit.

 

Doczytałem, że temperatura dochodzi do 90 stopni. Nie wiem czy możesz coś zrobić. Skoro wymieniłeś pastę na GPU to pewnie pozbawiłeś się gwarancji, chyba że Gigabyte nie ma plomb, ale nie liczyłbym na to. Wydaje mi się, że musisz spróbować wysłać na gwarancje, a jak nie przyjmą to strasz rzecznikiem praw konsumenta. Towar jest nie zgodny z umową. Może nie zauważą albo nie doczepią się do wymienianej pasty na GPU, ale mam mieszane przeczucia.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

O to chodziło? Gwarancji mi nie uznają, dzwoniłem kilka razy już. Sprzęt jest złożony w sklepie esc.pl i tam mówią mi że jak pojawią się pasy, albo zacznie się wyłączać komputer w trakcie grania to żebym dopiero wtedy dzwonił. 

Co do temperatury to raz - w czwartek miała 88*. Wtedy zmieniłem pastę, wyczyściłem ją z kurzu ale to prawei nic nie dało bo teraz jak gram w CSa to ma tyle co przy tym FunMarku..


http://vpx.pl/i/2013/05/18/furmark.png

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Jak długo trwał test? Jeżeli dłużej niż 3minuty to temperatura w normie. ESC może mówić ile chce o pasach i krowach i o zebrach. Jeżeli karta się przegrzewa to oddajesz na gwarę a jak nie przyjmują to idziesz tam z rzecznikiem praw konsumenta i mają nasrane w spodniach. Jeżeli 75 stopni karta osiąga to temperatura w normie.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

15min trwał. Ale kurde właśnie nie jest w normie. Pogrubie to abyście zrozumieli i pisze to kolejny raz:

Grałem rok temu w wakacje w CS: GO i było cichutko a sprzęt był ten sam co dziś. Dzisiaj gram w tą samą grę czyli w CS: GO i jest szum z karty taki, że mając słuchawki na uszach i słysząc grę ja i tak się nie mogę na niej skupić bo karta mi szumi na pół domu. NIE ZMIENIAŁEM SPRZĘTU I GRY TEŻ NIE ZMIENIŁEM, NIE USTAWIAŁEM NIC W BIOSACH, AFTERBURNERACH ITD..

Szukam przyczyny tego huczenia, którego jeszcze 2-2,5tyg temu nie było.

 

- Najpierw dzwoniłem do ESC i mi powiedzieli co mieli powiedzieć tą swoją regułkę o pasach

- Potem wymieniłem pastę i wyczyściłem kartę z kurzu jak i cały komputer.

- Następnie założyłem te same tematy na kilku forach bo jak nie pomogą mi w internetach to chyba już jestem skazany na nową kartę jeżeli chce grać w ciszy, bo gry mają dawać frajdę a nie frustrować huczeniem komputera.

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Gdzie ty masz tam 90stopni? 74 to jest normalna tempreatura pod obciążeniem u mnie dochodzi max do 75 i nie ma żadnych broblemów także wyluzuj karta jest dobra...

sprubuj jeszcze wgrać najnowszy bios do płyty i do karty,ale mówię ci że jak masz 74stopnie to nie tragedia;)

a i wgraj oc guru od gigabyte

Edytowane przez lukaszek
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak karta może stać się głośniejsza bez powodu. Może łożyska w wentylatorach się trochę wyrobiły albo cosik. Tak czy inaczej 75 stopni to dobra temperatura. Możesz zmienić chłodzenie karty na jakieś Accelero, ale licz się z dodatkowymi kosztami. Lepsze to niż nowe GPU :)

Link to post
Share on other sites

gw. i tyle

 

@Up nad Up'em....

ale podobno robi mu te 90c

jeżeli robi, to niech oddaje na gw., bo tak nie może być. Jeszcze przysrają się, że obudowa nie wentylowana - dlatego karta padła i kasa przepada. 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

@lukaszek

 

Czytaj wszystkie posty i ze zrozumieniem, bardzo Cie proszę. 88* było przed wczoraj no i przeczytaj tłusty tekst napisany przeze mnie wyżej.

 

Nigdy nie wgrywałem biosu do karty, nie wiem jak to się robi. I trzeba sciagnąć jakiś gotowy czy co? :/

oc guru też nie wiem co to jest.

a bios w płycie też aktualizowałem w tym tygodniu bo myślałem że pomoże.

 

@

Bichits

Robiło mi w czwartek, widocznie wymiana pasty trochę obnizyla tą temperature, ale nie uciszyła karty.

 

gdybym miał pewność 100% że wymiana chłodzenia pomoże to bym zamawiał zaraz.

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem oc guru i co teraz? 

 

 

kima2

sterowniki mam najnowsze 314.22

 

 

jeżeli masz igp to przygotuj się na integrę. Jeżeli nie ma masz, to pożegnaj się z komputerem gdzieś na 4 tygodnie.

 

co do czego? :)

 

Gdy odpalam oc guru to wyskakuje błąd

http://vpx.pl/i/2013/05/18/blad.png

 

A potem widzi karte GTX 450 zamiast 570

Edytowane przez endoc1784
Link to post
Share on other sites

Czy na wcześniejszych sterownikach temperatura też była tak wysoka? Jeżeli nie pamiętasz usun aktualne i pobierz jakieś starsze z przed kilku miesięcy i sprawdź temperatury.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że pytam... ale nie lepiej wysłać kartę na gwarancję skoro tak mocno szumi jak pisze Autor?! Jeżeli nie możesz wręcz grać w słuchawkach(!!!) to na pewno musi być coś nie tak. Wysyłaj i tyle. Jak powiedzą, że sprawna to wtedy sprzedaj jako sprawną i przy okazji nikt nie będzie później narzekać, że sprzedałeś kartę z zepsutym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

@Up

LOL :D

Pojechałeś z tym tekstem o sprzedaży.

Aczkolwiek zgadzam się co do oddania na gw. co z tego, że temp w normie, skoro wentylatory wkręcają się na wysokie obroty, aby taką temperaturę utrzymać.

Link to post
Share on other sites

Możesz wysłać ją na gwarancję. Oni pieprzą głupoty. Muszą ją przyjąć bo się przegrzewa i jest głośna a to wystarczający powód do gwarancji. Jeżeli nie chcą przyjąć to musisz się skontaktować z rzecznikiem praw konsumenta i on to załatwi bo nie mają prawa odmówić. Masz gwarancję od Gigabyte a nie od ESC i to nie oni decydują tylko warunki gwarancji Gigabyte.

 

Jedynym felerem jest to, że rozbierałeś kartę i jeżeli ją przyjmą to na serwisie pewnie się zorientują, że coś w niej było grzebane i nie wymienią Ci jej na nową. Po prostu Ci ją oddają i powiedzą, że złamałeś warunki gwarancji.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...