Skocz do zawartości

Chłodzenie do i5 2500k do 120-200zł max .


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :)

Planuję zakup chłodzenia na mój procek , chciałbym go podkręcić do 4,5ghz .

Mam pytanie jakie chłodzenie polecacie , nie chcę aby to była krowa .

Może forits czy macho hr-02 ?

Proszę o pomoc .

Dzięki . :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nie słyszałeś to nie pisz że jest głośne, jak dla mnie nie jest.
 

 

Ja słyszałem i tak, jest głośniejszy niż macho. Zdecydowanie w tym budżecie warto polecić macho. Wielki, ale wydajny i cichy.

Link to post
Share on other sites

 

 

do fortisa dołożysz 2 lepsze wentylatory i będzie git :)

 

po cholerę że tak powiem? Żeby zbić góra 2 stopnie względem jednego lepszego? Bez sensu zabieg totalnie.

 

 

do autora tematu. widzę, że budę masz fractala arc midi r2 do którego macho spokojnie się zmieści. Jest on w Twoim budżecie więc nie zastanawiałbym się nad niczym innym.

Link to post
Share on other sites

Wybrałbym Prolimatech rev C - w teście jest na równi z Macho

http://chlodzenie.net/reviews/prolimatech-lynx-panther-i-megahalems-rev-c-test-coolerow-cpu/10/

 

http://allegro.pl/prolimatech-megahalems-rev-c-chlodz-sklepy-i3236199124.html

+ wentylator

Wyjdzie ponad 200zł. Jak nie możesz dołożyć to chyba nie ma innego wyjścia jak Macho, który w mojej ocenie, podkreślam mojej ocenie wygląda beznadziejnie.

Link to post
Share on other sites

Dla jednego głośne dla drugiego nie, mi nie przeszkadza. Autor tematu nie napisał że zależy mu by było ciche, a wiatraczek można zawsze wymienić.

 

 

 

Czytam testy użytkownika t.luk, więc nie muszę każdego coolera mieć w budzie by móc się o nim wypowiedzieć.

 

Czyli swoje wypowiedzi opierasz na testach t.luk'a, ja swoją opieram o własne doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

@ UP

A testy własne i to publikowane publicznie to niby nie jest doświadczenie? ;) Poza tym jak dla Ciebie wentylator z Performy @ 2000 RPM jest cichy to ja nie mam więcej pytań :D

 

Jest doświadczenie ale twoje, ty uważasz że jest głośny na maks obrotach a ja przeciwnie. Mi nie przeszkadza czy jest głośno czy nie. Jak masz koparkę za oknem to wsadzasz zatyczki do uszu bo głośno?? ;). Może jest głośne w porównaniu  do innych, ale to czy przeszkadza komuś to kwestia indywidualna.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz podstawowej idei testów. Performa, choć jest dobrym chłodzeniem, jest głośna w porównaniu do innych, konkurencyjnych konstrukcji w podobnym przedziale cenowym. Skoro można kupić tak samo wydajne i zdecydowanie cichsze chłodzenie za te same pieniądze to Twój argument "mnie nie przeszkadza" nie ma najmniejszej wartości dla osoby której doradzasz kupno tego chłodzenia. W budżecie autora znajduje się macho który jest i zdecydowanie cichszy i do tego wydajniejszy niż zalman więc nie ma racjonalnego argumentu przemawiającego za kupnem performy. 

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie polecilibyście najlepiej tak do 100zł, priorytet to ciche działanie. Procek ten sam co wyżej. Procka nie kręcę bo nie mam potrzeby. Obudowa to Aerocool VS-9 okno. Przes otatnie 2 lata byłem na chłodzeniu boxowym, ale ostatnio temperatury mi wzrosły, pewnie pasta się już zestarzała to wymienię całe chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za informacje :) Kupię Fera pro bo jest tańsza i znalazłem aukcję na allegro za 92zł, którą mogę sam odebrać więc zawsze jakaś kasa do przodu.

 

http://allegro.pl/silentiumpc-fera-pro-he1224-cooler-i3243673896.html

 

 

edit: czy pasta dołączona do tego chłodzenia jest dobra czy lepiej coś innego kupić? Jest sens?

Edytowane przez aleksiejs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...