Skocz do zawartości

Wydajny komputer (prezent na komunie)


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem tutaj nowy i pozwoliłem sobie zarejestrować się specjalnie na tym serwisie, aby poradzić się bardziej doświadczonych ekspertów. Z racje, że mam już trochę wiosen na karku i nie specjalnie znam się na komputerach (kiedyś bardziej w tym siedziałem) potrzebuję waszej fachowej opinii.

 

Potrzebuję pomocy w wybraniu podzespołów do komputera dla swojego chrześniaka.

 

Budżet to 10-15 tys.zł na złożenie skrzyni ( ze skrzynią włącznie)

 

Dobrej jakości monitor i system windows już zakupiłem.

 

A teraz wymagania:

 

1. Komputer do gier (warunek konieczny)

2. Do nauki

3. Oglądanie filmów dvd/blu rey.

 

Pytania:

 

Czy procesor ma lepszy wpływ na gry czy karta grafiki?

 

No i najważniejsza sprawa chyba jako "0" powinna być w punktach.

 

!!! Komputer ma starczyć co najmniej na 5 lat - tzn. wszystkie aplikacje, gry, mają spełniać maksymalne oczekiwania. Mają być odpalane w maksymalnych konfiguracjach dla danej aplikacji/gry !!! Żadnych półśrodków.

 

Zdaje sobie sprawę, że aplikacje, gierki i to wszystko poszło do przodu przez te kilka lat tym bardziej, że nie śledzę tego, bo po prostu nie mam czasu, więc i komputer musi być nowocześniejszy. 

 

Kupowałem już coś podobnego jakieś 5-6 lat temu (żeby było śmieszniej też na komunię) - komputer klasy premium starszemu z braci a on ma już 13 lat. Była to chyba konstrukcja jeszcze chyba na nakładkę 775 lga (wiem stara), a też w granicach 10 tys. mnie to wyniosło. A słyszałem od rodziny, że komputer do tej pory radzi sobie jakoś. 

 

Nie ukrywam, że czasem pewnie rodzice też będą z niego korzystali (pod nieobecność brzdąców rzecz jasna)  :)  

 

Sprzedawca zachęcał mnie bardzo gorąco na zakup intelowskiego i7 z serii extreme. A nazwa mi tyle mówi o ile dobrze kojarze, że poprzednio też było złożono na extreme duo quad czy jakoś tak.

 

Za niedopatrzenia i błędy przepraszam.

 

Mam już 55 lat i nie jestem tutaj ekspertem.

 

Dziękuje i zapraszam do konwersacji.

 

Janusz

Link to post
Share on other sites
Budżet to 10-15 tys.zł na złożenie skrzyni ( ze skrzynią włącznie)

 

!!! Komputer ma starczyć co najmniej na 5 lat - tzn. wszystkie aplikacje, gry, mają spełniać maksymalne oczekiwania. Mają być odpalane w maksymalnych konfiguracjach dla danej aplikacji/gry !!! Żadnych półśrodków.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale jeden dużo droższy zakup na 5-6 lat jest zdecydowanie mniej opłacalny niż upgrade po 3 latach za te pieniądze.

Zakup PC za 10 000 zł mija się z celem. Lepiej wydać te 5-6 tysięcy (co i tak już sporo i można nieźle zaszaleć), a za kilka lat dołożyć na wymianę GPU, czy platformy.

 

 

Sprzedawca zachęcał mnie bardzo gorąco na zakup intelowskiego i7 z serii extreme. A nazwa mi tyle mówi o ile dobrze kojarze, że poprzednio też było złożono na extreme duo quad czy jakoś tak.

Bo chcą zarobić, taki zakup kompletnie mija się z celem. Ten procesor, który był poprzednio w w komputerze to maszynka do podkręcania, a dam sobie rękę uciąć, że nikt go nawet nie tknął... 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Witam .

 

Jaki monitor pan zakupił ( model ) ?

System Windows 32 bit czy 64 ?

Czy zestaw ma być ze wszystkimi peryferiami typu : myszka , klawiatura itd . ?

I tak jak kolega wyżej pisze , nie ma sensu pakować takiej kasy w komputer do takich zastosowań , lepiej odłożyć i za 2-4 lata po prostu złożyć kolejny .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale jeden dużo droższy zakup na 5-6 lat jest zdecydowanie mniej opłacalny niż upgrade po 3 latach za te pieniądze.

Zakup PC za 10 000 zł mija się z celem. Lepiej wydać te 5-6 tysięcy (co i tak już sporo i można nieźle zaszaleć), a za kilka lat dołożyć na wymianę GPU, czy platformy.

 

 

Bo chcą zarobić, taki zakup kompletnie mija się z celem. Ten procesor, który był poprzednio w w komputerze to maszynka do podkręcania, a dam sobie rękę uciąć, że nikt go nawet nie tknął... 

Witam.

 

Dziękuje za odzew.

 

Zależało by mi na tym żeby właśnie nic nie modernizować najlepiej przez kilka lat. 

 

Zarobić pewnie i chcą jak i ze wszystkim. Jeśli sprzęt jest tego wart to opłaca się zainwestować prawdopodobnie, ale dlatego się właśnie pytam państwa tutaj.

 

Jak dzwoniłem do sklepu to nawet osobistego konsultanta mi dali. 

Miły chłopak (ten konsultanto/serwisant) polecił mi jakąś świetną kartę grafiki - sama ona tylko kosztuje ponad 4000 tys. zł) 

 

Jak on to określił "Będzie wszystko śmigać"

 

Pytał się także czy byłym zainteresowany serią Xenon - ja za bardzo się na tym nie znam więc...

 

Czy Xenon jest lepszy niż i7????

 

Nie wiem zatem, czy ten budżet 6000 tys. zł jest ok jeśli chodzi o komputer jaki planuje zakupić.

 

Kupiłem u nich już monitor i system startowy. 

 

Janusz

Link to post
Share on other sites

Przykład: http://videocardz.com/38693/nvidia-sticks-with-tsmc-for-20nm-maxwell-geforce-800-series

Popatrz na nieoficjalny wzrost wydajności kart graficznych za 1.5 roku. Prawie 3 krotnie przebija dzisiejsze grafiki.

Dołóż sobie do tego nowy DirectX i komputer za 30tysięcy nie będzie mógł włączyć gier obsługujących to API.

 

Ps. Nie słuchaj tamtych sklepikarzy. Chcą Ci wcisnąć serwerowy procesor :D

Edytowane przez GluEEE
Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel i7-3930K Extreme /3.2 GHz, 12MB, LGA2011, BOX/
2199 zł

Chłodzenie:
Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme
349 zł

Płyta główna:
AsRock X79 Extreme4 /intel X79, LGA2011/
769 zł

Pamięć RAM:
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
210 zł

Druga pamięć RAM:
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
210 zł

Dysk twardy:
Plextor M5P 256GB SATA3 (540/450MB/s)
939 zł

Drugi dysk twardy:
Western Digital Red 3 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
565 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX Titan 6GB DDR5 2x384bit (837/6008)
3899 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
LG Blu-ray BH10LS38 (BD-R 10x, 16x DVD, Light Scribe)
299 zł

Obudowa:
Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (window)
430 zł

Zasilacz:
Fractal Design Tesla R2 800W 80+ Gold
459 zł

 

Klawiatura:
Logitech G13 Gameboard
349 zł

Myszka:
Logitech G700 Gaming Mouse
369 zł
 
11046zł ESC.pl
 
Na lata :)
Link to post
Share on other sites

Witam .

 

Jaki monitor pan zakupił ( model ) ?

System Windows 32 bit czy 64 ?

Czy zestaw ma być ze wszystkimi peryferiami typu : myszka , klawiatura itd . ?

I tak jak kolega wyżej pisze , nie ma sensu pakować takiej kasy w komputer do takich zastosowań , lepiej odłożyć i za 2-4 lata po prostu złożyć kolejny .

Witam Pana

 

Sprzedawca w Gralu polecił:

 

I to też kupiłem

 

Monitor:

Dell 29" LCD U2913WM

Oprogramowanie:

 

Microsoft Windows 7 Ultimate BOX PL Upgrade

Co do peryferii to nie koniecznie, to zawsze można dokupić. Cena jest dla podzespołów wewnątrz obudowy.

 

Dzięki

 

Janusz

Link to post
Share on other sites

Tak na przyszłość odradzam słuchania wszelkiej maści sprzedawców .

Co do Windowsa chodzi mi konkretnie jaką wersję panu wcisneli 32 bit czy 64 bit ( to dosyć istotne ) ,

i jeżeli to wersja Upgrade , to nie wiem jak będzie z jego instalacją na nowym dysku ( ale to niech ktoś bardziej obeznany napisze ) .

Link to post
Share on other sites

Panie, nie słuchaj pan ich. Kupił żeś pan wersję Upgrade :o

Da się to oddać ?

Witam.

 

To jest zły system tak?

 

Myślę, że tak, da się oddać. Bo zamówiłem ten monitor i to oprogramowanie i jest "w realizacji"

 

Jeszcze za nie nie zapłaciłem.

 

A jaki system zatem wybrać jak będzie możliwość zmieniania poproszę o sugestie?

 

Janusz

Link to post
Share on other sites

Ode mnie coś takiego wstępnie , z systemem  operacyjnym , tamten niech pan odda bądź anuluje : http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=40151&s=73104&s=76830&s=65140&s=74564&s=75353&s=72453&s=64722&s=72907&s=71197&s=69423

 

W przyszłości będzie można wymienić na 6-cio rdzeniowy procesor , ramu dałem 16 gb  , bo szkoda żeby się marnował kontroler cztero kanałowy , za reszte można kupić naprawdę porządne peryferia gamingowe jakie dusza zapragnie .

 

Ps. Mimo wszystko uważam , że 13 latek nie wykorzysta potencjału takiego zestawu , chyba , że poważnie  interesuje się " komputerami " .

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

 

Bo chcą zarobić, taki zakup kompletnie mija się z celem. Ten procesor, który był poprzednio w w komputerze to maszynka do podkręcania, a dam sobie rękę uciąć, że nikt go nawet nie tknął... 

A propos starego komputera to znalazłem w papierach konfigurację tamtego starego komputera gdzieś teraz w moich dokumentach/gwarancjach.

 

Przepisuje a więc błędów z mojej strony nie będzie.

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Extreme QX9770 

Płyta Główna: Gigabyte GA EP-45 DS4P Socket 775

Zasilacz ATX: Thermaltake 700W

Dysk twardy-główny: Seagate 320GB

Pamięci RAM: 8 GB PC2-6400 800Mhz OCZ Titanium  (OCZ2T800C44GK)

Kart.Grafiki: Radeon 4870 X2 Gainward Rampage 2048 DDR5

Mysz: Razer Copperhead

Link to post
Share on other sites
Kupowałem już coś podobnego jakieś 5-6 lat temu (żeby było śmieszniej też na komunię) - komputer klasy premium starszemu z braci a on ma już 13 lat.

 

Racja , źle zrozumiałem , w takim wypadku to już kompletna pomyłka .

Myśle że max to coś takiego   http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=64689&s=59683&s=72889&s=67555&s=74299&s=70215&s=72445&s=40151&s=76830&s=72453&s=72907

+ jakieś głośniki .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

@up

Zmieniłbym na 1155:  i7 3770K + MSI Z77A-GD55

Do tego Xonar DX, albo Maya u5 i jakieś porządne audio.

Mysz, klawiatura, podkładka i budżet wypełniamy dużo lepiej niż pójściem w s2011, na co to dzieciakom? :P

Link to post
Share on other sites

Ja dostałem rower i się cieszę przyjemnie czas spędziłem. Faktycznie nie widzę senus kupywania potworów dla dzieci w takim wieku, Gry które wychodzą dla dzieci nie mają wymagań nie z tej ziemi jak Crysis 3. Wystarczy spojrzeć np. na serie Lego gdzie wystarczy GT210i jakiś dwurdzeniowiec.

Edytowane przez ElitarnyPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...