Skocz do zawartości

[W] ARC KING by Dazuo


Recommended Posts

Witam!

 

Jako, że od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem nowego sprzętu, chciałbym się trochę pochwalić ( ;) ), ale również prosić was o pomoc, a mianowicie pomoc przy "pierwszym razie". :D

 

A więc tak, zacznę od specyfikacji mojego "ARC KINGa":
 

CPU: INTEL i5 3570K

Cooler: Thermalright Macho 140mm

Pasta: Arctic MX-2 8g

Mobo: MSI Z77A-GD55

GPU: GIGABYTE GTX 660 OC x2 (SLI)

RAM: Kingston HyperX 10th Anniversary 1x 8GB 1600MHz CL9

SSD: Samsung 840 Pro 128GB

HDD: Seagate Barracuda 1TB, 64MB, 7200obr/min

Napęd: LG GH24NS95

PSU: XFX Core 750W

Case: Fractal Design ARC Midi R2

 

+Monitor: Dell U2312HM

KONIEC CHWALENIA. : D

 

A więc tak:

Zestaw składam z kumplem, który bardziej obcykany niż ja. Ale mam do was kilka pytań co do montażu, jak i instalacji software'u, aha i może dodacie jakieś spostrzeżenia od siebie?

 

  1. Jak krok po kroku połączyć karty w SLI? Co ze sterownikami? Czy wystarczy zamontować, podłączyć zasilanie, mostek, wgrać stery od NV? Trzeba coś zrobić w programie od NV aby karty działały jako SLI?
  2. Jak podłączyć monitor, pod którą kartę? Dodam, że podłączam przez DVI.
  3. Jak najlepiej nałożyć pastę? Po całej powierzchni, czy "X"?
  4. Jakie sterowniki mi się przydadzą do sprzętu, oprócz tych od gpu i mobo? Do dysków trzeba?
  5. Czy jest sens przemieszczać fabrycznie zamontowane wentylatorki w ARCu? Fabrycznie są: TOP - wydmuch, BACK - wydmuch, FRONT - ciągnie do środka.
  6. Wyjąć niepotrzebny koszyk na HDD dla lepszej cyrkulacji powietrza?
  7. Jak ustawić dysk SSD, słyszałem coś o AHCI, w UEFI pogrzebać i przestawić, czy jak? Jak z softwarem do SSD? Coś dogrywać, czy plug'n'play?
  8. Przestawiać na dysku HDD coś z tym trzecim złączem, obok SATA i zasilania?
  9. Jeszcze jedno, gry wrzucać na SSD, jak się zmieszczą, czy od razu na HDD? Jest jakaś różnica (FPS?), oprócz czasu wczytywania mapek?

Jak mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi tak z góry. :)

 

Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Pisałem posta ale mi się oczywiście musiała przeglądarka zaciąć a że czasu od nowa pisać nie mam to napiszę Ci tyle.

5. Zostaw jak jest.

6. Jak niepotrzebny i nie zaburzy ci to estetyki to wyjąć zawsze można. Przepływ tylko na plus.

7. Ja w swoim nic nie grzebałem i działa ślicznie.

8. Lepiej nie kombinować :P.

9. SSD w grach prócz ładowania map nie da ci żadnego wzrostu FPS. Chyba że wierzyć jakimś testom gdzie zyskujesz FPS-y w granicach błędu pomiarowego. (Nawet jeśli to prawda nadal 1FPS nie jest wart straty miejsca). Na SSD wrzucaj system, programy użytkowe i tyle. Gry i pliki na HDD.

3. Paste albo na środek i dociskasz chłodzeniem CPU albo jedziesz całą powierzchnię tylko nie za grubo bo ci się jeszcze na płytę wyleje. X to głupota.

Link to post
Share on other sites

1, Wystarczy mostek i uruchomienie SLI w sterowniku

2. Obojętnie pod którą

3. Dla mnie bez różnicy w temperaturach jakim sposobem

4.Oprócz sterowników do grafy nie instaluje innych. Zbędny syf

Link to post
Share on other sites

3. Według testów ponoć X

5. Według testów (t.luka) wentylator na boku obudowy robi największą różnicę.

6. Czemu nie? Zawsze poprawi to trochę przepływ powietrza.

7. Coś się zmienia w systemie (tutaj info o tym: http://ittechblog.pl/2012/08/07/windows-7-i-dysk-ssd-optymalizacja-zyskaj-dodatkowe-gigabajty/)

9. Niby spadki fps przy doczytywaniu mapy itp. maja być mniejsze lub ma ich nie być, jednak ja u siebie na HDD jakoś czegoś takiego nie zaobserwowałem (więc nie występuje albo nie zwróciłem na to uwagi bo nie przeszkadza).

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

To po co kupowałeś  taką obudowę pod sli? :co: Wszystko Ci się zagotuje.Tym bardziej jest wskazane,jeżeli robimy SLI bądź CF obudowa musi być z wentylatorem na boku.Jeszcze masz 10 dni do zwrotu obudowy.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

660 mam od gb, więc są porządnie chłodzone. 660 nie są gorącymi kartami, więc bd ok, a poza tym, chyba zapomnieliście, że to arc- 3 wentylki 140mm w obudowie + wnęki na całym top i front, 2 na każdej karcie i 140mm na macho. Nawet jeśli byłaby bez okna, to efekt ten sam, i tak zamknięta. :) ja nic już nie chcę oddawać, może w przyszłości jakiś dodatkowy wentylek do obudowy kupię.

Link to post
Share on other sites

To możesz zrobić dając jeszcze jeden wentylator do przodu będzie w sumie 2 i jeszcze jeden do góry.Ale w tych sprawach wypowie się lepiej t.luk.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wrócę jeszcze do tematu:

 

Dzięki wszystkim; Komputer świetnie działa, nawet już na nim Metro przeszedłem nowe (dołączone do gpu :) ) na ultra działa superpłynnie. :) Dodałem profil XMP w biosie (swoją drogą clickbios 2 jest świetny) i ram działa na 1600. :) Proszę NIE ZAMYKAĆ tematu. Po prostu, jak będę miał jakieś pytania to tu napiszę, a nie kolejny będzie =>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...