Skocz do zawartości

GA-990XA-UD3 rev.3.0 i FX-8120 @4GHz - throttling i inne problemy


Recommended Posts

ja na tej płycie robie 4,7 GHz na FX-8350 zmieniając tylko mnożnik i nie zaobserwowałem zjawiska obniżania taktowania.Może chłodzenie ? U mnie nie przekracza 55 st. C w stresie, więc nie wiem, może egzemplarz tego FX-8120 jakiś nietrafiony...a co do klawy na USB podepnij do jednego z dwóch najwyżej umieszczonych portów USB i musisz wejść do BIOSu, ja wchodze bez problemu na bezprzewodowym Logitechu

Link to post
Share on other sites

ja na tej płycie robie 4,7 GHz na FX-8350 zmieniając tylko mnożnik i nie zaobserwowałem zjawiska obniżania taktowania.Może chłodzenie ? U mnie nie przekracza 55 st. C w stresie, więc nie wiem, może egzemplarz tego FX-8120 jakiś nietrafiony...a co do klawy na USB podepnij do jednego z dwóch najwyżej umieszczonych portów USB i musisz wejść do BIOSu, ja wchodze bez problemu na bezprzewodowym Logitechu

 

Procesor jak najbardziej trafiony, na gorszej 990FXA-D3 (sekcja 4+1) pracuje stabilnie przy 4GHz - żadnych spadków nie ma, nie wspominając o stocku czy 3,4 GHz. Co do klawiatury, to że Ty wchodzisz nie znaczy że każdy może wejść - zwłaszcza z inną rewizją płyty, co chyba słusznie zauważył Kapucynek. Próbowałem każdego portu usb, nawet tych na front panelu. Problem z klawą zniknął dopiero po wgraniu biosu FEb czyli on także był niedorobiony (kolejny smaczek).

 

Podsumowując: jedyną nietrafioną rzeczą był zakup płyty 990XA-UD3 w rev. 3.0, ale na szczęście morele.net nie robiło problemów i przyjęli z powrotem to ustrojstwo... także temat do zamknięcia (przynajmniej z mojej strony).

Link to post
Share on other sites

No to może miałem pecha, albo Ty masz szczęście. Z tym, że w swoim pechu nie byłem osamotniony - sporo osób na anglojęzycznych forach miało te same objawy i na buldkach i na visherach.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...