Skocz do zawartości

Ps vita warto kupić ?


Recommended Posts

Problem jest w tym, że smartfony zastąpiły handheldy na rynku zachodnim.

Ludzie wolą zapłacić raz za urządzenie mobilne i wolą za gry płacić mniej bo oszukują się, że są tak samo dobre jak te z konsolek przenośnych... a to bzdura jest totalna. I nie chodzi już nawet o grafikę (mimo iż i ona także bije smartfony), ale przede wszystkim o fizyczne sterowanie - guziki, pady.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

W najlbiżych dniach będę kupował "kieszonsolkę" i miałem zamiar kupić PSVita, bo wcześniej posiadałem PSP i byłem zadowolony (no oprócz tego, że analog zaczął świrować i tak się zakończyła moja przygoda z tym sprzętem), ale jak popatrzyłem na nadchodzące gry na PSV, to od razu odpuściłem. Zero ciekawych rzeczy, same pierdoły typu virtual novel, które w dodatku są sprzedawane tylko w Japonii (to też jeden z problemów, bo niektóre ciekawe gry nie opuszczają Japonii). Wyróżnia się jedynie Freedom Wars, ale w temacie wydania na rynki zachodnie jeszcze nic nie jest potwierdzone. W zasadzie po roku od zakupu, albo nawet wcześniej nie będzie w co grać, bo większość interesujących tytułów wyszła niedługo po premierze konsoli, kiedy nikt nie spodziewał się takiej marnej sprzedaży gier. Odnośnie GTA, to pewnie rynek za mały dla Rockstar, skoro Uncharted, gra numer jeden pod względem sprzedaży rozeszła się w liczbie ledwo ponad 1 miliona egzemplarzy. Poza tym teraz jest kilka wersji GTA na smartfony i pewnie będzie jeszcze więcej, dlatego wątpię, że ludzie wydaliby kilkaset złotych żeby zamiast na telefonie zagrać w GTA na PSVita. Brak mi pomysłów co mogłoby pomóc tej konsoli i wydaje mi się, że więcej przenośnych konsoli od Sony już nie zobaczymy (chodzi mi o nową platformę, a nie odświeżone modele typu PSV 2000). Dla mnie pewniejszym zakupem jest obecnie 2/3DS, bo po prostu w przypadku tej konsoli istnieje dużo większy rynek zbytu dla twórców gier i bardzo prawdopodobne jest to, że będzie w czym przebierać jeszcze przez długi czas. Żeby nie było, nie jestem hejterem, z konsolami Sony mam do czynienia już od dawna, większośc z nich posiadałem i byłem zadowolony.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Miałem 3DS XL + Circle Pad Pro, sprzedałem bo na takiej rozdzielczości nie da się grać.

Co do PS Vita to wbrew pozorom ma dużo dobrych tytułów. Obecnie gram w Borderlands 2 - nie patrz na recenzje które mówią że gra jest słaba - prawie każda z nich pisana była przed wyjściem patcha. W zasadzie wg mnie Borderlands 2 jest najlepszą gra na PSV.

Co do innych gier to masz ich w opór: Killzone, GoW Collection, Muramasa, Persona 4, Unit 13, Resistance, Ys, Final Fantasy X/X-2, Jak, Ratchet, Sly Cooper, Dragon's Crown, Dynasty Warriors, Toukiden, Rsgnarok, NFS, FIFA, Gravity, Uncharted, Soul Sacrifice Delta... itd...

 

Napisz jakie typy gier cię interesują.

Link to post
Share on other sites

Wojownik616 masz Borderlands 2? Jak nie to kup przy najbliższej okazji. Warto. To gra "must have".

Właśnie nie wiem co se kupić na urodziny :D

Zastanawiam właśnie nad tym Borderlands 2 tylko te patche coś kiepsko wydawają,jeszcze nad Child of Light albo Batman Arkham Blackgate :)

Link to post
Share on other sites

Mam wszystkie, mogę ci powiedzieć że Borderlands 2 jest wg mnie najlepszą grą na PSV. Kupuj ją na urodziny i się nawet nie zastanawiaj - na allegro widziałem używaną za 80zł lub licytacja od 60zł.

 

PS. Nie patrz na recenzje - pisane były przed wyjściem patchy.

Aha, do B2 masz dołączone 6 DLC :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Mam wszystkie, mogę ci powiedzieć że Borderlands 2 jest wg mnie najlepszą grą na PSV. Kupuj ją na urodziny i się nawet nie zastanawiaj - na allegro widziałem używaną za 80zł lub licytacja od 60zł.PS. Nie patrz na recenzje - pisane były przed wyjściem patchy.Aha, do B2 masz dołączone 6 DLC :D

Ok dzięki myślę że kupię. :)

Ja recenzji nie czytam bo to skok na kasę takie IGN albo Kotaku lecą tylko na pieniądze i krytykują konsolę.

Tylko martwię się klatkowaniem

Gdzieś widziałem na allegro nową za 95zł taniej nie znajdę. :)

Link to post
Share on other sites

Może z 2 razy mi klatkowało. Zauważyłem także, że kiedy zostawiam konsolkę na noc na BL2 zapauzowaną, to na drugi dzień po włączeniu mi klatkuje - ale jak wyłączyłem synchronizację save'ów z PS+ to przestało. Wydaję mi się, że wtedy grze zbierany jest RAM i po powrocie nie umie go odzyskać. Ale bądźmy szczerzy - taka gra jak BL2 potrzebuje RAMu w opór, że o wyciskaniu ostatnich potów z PSV nie wspomnę.

Pomimo to ta gra jest wspaniała na Vicie.

Zanim ją kupiłem martwiłem się tak samo jak ty, a teraz w nic innego już nie gram - tylko w BL2.

A tak swoją drogą, ze wszystkimi DLC zajmuje 5,4gb - kolos :)

 

Edit: Niektórzy twierdzą, że wyłącznie trybu samolotowego też pomaga, ale wg mnie wystarczy wyłączyć synchronizację gier z PS+, lub wyłączyć tryb samolotowy na noc :)

W grze ustawiam także swój status na offline - nie wiem akurat czy to pomaga, ale co tam... gra jest tego warta po stokroć :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...