Skocz do zawartości

FX 6300 4,2 GHz i więcej, dziwne haczenie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam

 

Czasem nawet zaprawiony w bojach Ekspert ma problem, z którym nie mmoże sobie podradzić :P

 

Niedawno dostałem na serwis komputer z FX 6300. Klient chce, żebym go profesjonalnie podkręcił :P To był cytat z Klienta :D

 

Secyfikacja:

Proc - FX 6300

Mobo - GA-970-UD3

Pamięć - kingston hyperix 2x4 GB

Zasilacz - OCZ ModStream 500W

HDD - 1T Seagate

 

Miałem już do czynienia zarówno z tymi prockami jak i płytami, nie jeden raz, ale z tym problemem spotykam się po raz pierwszy przy tak niskich zegarach CPU.

Zwykle wystarczyło wyłączyć Turbo Boost i ustawić maksymalny mnożnik na wartości jaką chciało się osiągnąć i po problemie.

 

W tym przypadku ta zasada działa tylko do zegara 4,2 GHz powyżej niego, zaczynają się problemy i gry haczą :/

 

Thermaltrothlling raczej nie występuje bo CPU osiąga maksymalnie 50*C, choć z czujnikami w FXach jest różnie :P

 

Obecnie podłączyłem sprzęt do swojego zasilacza 850W Chieftek, dałem swoje pamięci i chłodzenie ciecią Antec 920. Temp ndal nie przekracza 50*C, a mimo to występuje haczenie. Dodam, że radiator sekcji zasilania jest letni! 

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Znalazłem przyczynę.

 

Problemem jest taktowanie CPUNB, gdy jest wyższe niż 2000MHz komputer dostaje "czkawki" :/

 

Jestem dobry? :D:P Nie, jestem *****isty :peace::P Grunt to skromność :P

 

---Edit---

 

Filmik poglądowy

 

Życzę miłego oglądania :)

 

Link to post
Share on other sites

Jak wiadomo jestem trolem, ale czasem muszę się zająć poważną krytyką, wtedy wkraczam do gry.

Taki z ciebie ekspert jak...  wiedza na poziomie przeciętnego overclockera, uważam że do rangii eksperta trzeba czegoś więcej. Proponuję również zmienić avka, bo ciężko traktować poważnie gościa który ma w awatarze transformersa (ma się wrażenie że się rozmawia z 14 latkiem, dopiero z profilu można się dowiedziec, że masz 99 lat). I zobacz ile zrobiłeś błędów w pierwszym poście.

 

pozdrawiam Henryk Zając (od 16 lat naprawiam pralki)

Edytowane przez typowy_seba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż nie każdy może być takim ideałem ja TY...
Twój avatar jest bardzo dojżały i oczywiście wskazuje na pęłną powagę Twojej sosoby...
Błędy były bo pisałem z Telefonu, ale winny się tłumaczy, więc w tej kwestii zamilknę... Błędy są już poprawione.
 
Co do mojej wiedzy i Twoich wątpliwości w zakresie jej zaawansowania. Towije zdanie na ten temat mało mnie interesuje, ale grzecznie odpowiem na zarzut. Złożyłem ponad 50 komputerów na FXach, każdy z nich był w jakimś stopniu podkręcany. Jednak nigdy, zaznaczam NIGDY, do tej pory nie miałem sytuacji żeby CPUNB powodowało "czkawkę" całego komputera.
Jeśli ktoś nie ma z czymś do czynienia to czasem pyta o poradę i nie ma w tym nic umującego dla tej osoby.
 
Żegnam ozięble :P

 

PS

Leci plusik :P

Link to post
Share on other sites

Tutaj, to nawet nie był stutering, który najczęściej obiawia się jako częste i dość delikatne przycinki. W tym przypadku było centralne rwanie i przeskoki animacji o kilka, a nawet kilkanaście klatek. Mam filmik pokazujący jak to wyglada, później wrzuce na YT :P

Link to post
Share on other sites

No ja w sumie to nazwałem stutteringiem ale powinienem chyba heavy stutteringiem bo mniej więcej było tak jak to opisujesz :) Ale chętnie zobaczę filmik.

 

Widać w cepach AMD trzeba znaleźć odpowiedni punkt dla NB i jest to po prostu element zabawy z OC.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam ostatnio dostałem zamówiony komputer na tym samym procesorze FX 6300 3.5 w turbo 4.1 płyta Asrock  980DE3/Us3 , 8 GB ddr3/ 1600, power OCZ 500W, grafika VTX3D Radeon HD 7770

 

Problem mam taki sam jak u ciebie na filmiku i to nie tylko w crisis ale w battlefield 3 i innych też to widzę grafika nie chodzi płynno jak powinna, próbowałem zmieniać wartości NB na pobliskie 2000 ale jedyne bliskie to 2100 i nic to nie zmienia.

 

Dodam, że to też nie wina mało wydajnej grafiki, bo mimo zmian opcji na miń zmian rozdzielczości przycinka jest nadal odczuwalna jest to drażniące i chciałbym się tego pozbyć.

 

Dodam, że nie mam zamiaru wyciągać potów z procka interesowało by mnie stabilne ustawienie ok 3.8 Ghz bo jestem na stokowym chłodzeniu możesz coś poradzić bo bios na tym Asrocku jest mało dla mnie zrozumiały.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że coś pomożecie

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...