Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Oglądałem filmik  o różnicy 60 vs 120: wygląda pięknie.

Jak dla mnie na tym filmiku prawie nic nie widać i kompletnie nie umywa się do wrażeń po obejrzeniu takiego obrazu na żywo.

 

 

 

przyszła nowa religia na Hz w monitorze.

Nowa?

Przecież od zawsze tak się robiło, w monitorach CRT zbijało się rozdzielczość aby wyświetlić więcej klatek, podobnie z LCD.

Sam grając na monitorze 60Hz zbijam rozdzielczość, aby mieć 75Hz w CS'ie, różnica zauważalna od razu.


 

 

Jak powstaną monitory 500Hz pokażą się analogiczne filmiki pokazujące wyższość 500 nad 120

Przecież wyraźnie napisaliśmy, że już takowej nie ma, więc wcale nie zabłysnąłeś taką złośliwością. 

Link to post
Share on other sites
 

To tak ja byś jeździł fiatem 126p i przesiadł się do BMW ,ja nie wiem jak można nie dostrzegać różnicy miedzi 60 a 120 Hz  

 

Nie mam monitora 120Hz.

Ale jakość tak złożyło się, że moje karty zazwyczaj wyświetlały 40-50fps i to wystarczało.

 

No dobrze, jeżdżę Fiatem.

To powiedz mi jak wpłynęło to na twoje staty skoro różnica jest tak kolosalna? Teraz w końcu powinieneś wygrywać każdy wyścig?

 
BYĆ może macie rację, ale ja twierdzę że w QIII  zjechanie do 15fps jak najbardziej mi przeszkodzi, ale podczepienie 120Hz monitora już mi nie pomoże z powodu mego skilla...
 

Przecież wyraźnie napisaliśmy, że już takowej nie ma, więc wcale nie zabłysnąłeś taką złośliwością. 

 

A i ja napisałem, że JAK POWSTANĄ.

Link to post
Share on other sites

Przyszedłeś szukać dziury w całym, czy nudzi Ci się w przerwie między zdaniem domowym i spaniem, że wszczynasz tu durne i bezproduktywne dyskusje?

 

To nie miejsce na leczenie się z "ja mam 45fps i mi wystarcza, po co komu więcej?!".

 

Przyszedłem zorientować się o co chodzi z tym, że ludzie szukają 120Hz monitora i w ramach dowodów pokazany jest filmik w zwolnionym tempie.

Stąd pytanie: komu to potrzebne, że różnica musi być pokazana w zwolnionym tempie? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przyszedłem zorientować się o co chodzi

To najpierw zorientuj się w podręczniku do fizyki dla szóstoklasistów, ze szczególnym uwzględnieniem jednostki czasu, a potem dopiero zabierać się do dyskusji.

Jak nie masz pojęcia o czym temat prawi, czym dokładnie jest ta technologia ani do czego służy to nie otwieraj agresywnie japy i nie denerwuj ludzi, bo tutaj takiego stylu rozmowy nie tolerujemy.

A komu potrzebne? Wszystkim którzy używają monitora do gier, większości która używa go także do wszystkiego gdzie wyświetlany jest ruch i animacja, ale nie zastosowania specjalistyczne (tj. monitor do pracy).
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To najpierw zorientuj się w podręczniku do fizyki dla szóstoklasistów, ze szczególnym uwzględnieniem jednostki czasu, a potem dopiero zabierać się do dyskusji.

 

Jak nie masz pojęcia o czym temat prawi, czym dokładnie jest ta technologia ani do czego służy to nie otwieraj agresywnie japy i nie denerwuj ludzi, bo tutaj takiego stylu rozmowy nie tolerujemy.

 

A komu potrzebne? Wszystkim którzy używają monitora do gier, większości która używa go także do wszystkiego gdzie wyświetlany jest ruch i animacja, ale nie zastosowania specjalistyczne (tj. monitor do pracy).

 

Czy moderatorom tak normalnie odpierdala czy tylko trafiłem na te dni?

Skoro nie tolerujesz "takiego stylu" (to znaczy jakiego????) to skąd chamstwo w twoich postach?

 

Może na początek

120Hz? Ale częstotliwość odświeżania czy tyle ma być fps? Jeżeli taka częstotliwość to po co skoro na CRT powyżej 85 nie było różnicy, a coś mi mówi że na LCD poziom zauważalności będzie jeszcze niższy (a i tak dotyczyło to wyłącznie statycznych obrazów)? 

120fps? Tylko że do tego przydałby się jakaś ankieta "ile masz fps w wybranych grach"

 

Ja np. mam do 50fps w WoT.

Z drugiej strony przy pingu 40-50ms można by uznać że i tak wszystko ponad 20fps to świat i ludzie bo z taką szybkością dostajemy informacje o pozycji przeciwników. 

 

Takie mam wątpliwości.

 

 

 

 

Użytkownikom youtube i posiadaczom wolniejszych monitorów.

 

I jakich dowodów, na litość...

 

 

Nie wiem jakich dowodów.

Wiem że pokazanie różnych 60fps vs 120fps w zwolnionym tempie, kiedy liczba fps @60 spada poniżej magicznej 25 a @120 przekracza 30 udowadnia co najwyżej że 25fps to minimum

 

 

Do tej pory jak fps wzrastało mi ponad 50 to zastawiam się jakie bajery sobie włączyć a nie jak dojść do 120  fps.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

"Nie mam o tym pojęcia, ale chętnie przyjdę biadolić".

Nie, żebyśmy tu na forum chętnie nie tłumaczyli ludziom, jeśli czegoś nie rozumieją, ale jeśli oni nie przychodzą po zrozumienie, tylko zaczepki i roszczenia to reakcja na to jest właśnie taka - surowa i oschła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

120Hz? Ale częstotliwość odświeżania czy tyle ma być fps?

Przejrzałeś chociaż temat? Kilka razy w temacie o tym pisałem, bo nie chce się czytać ludziom...

 

 

 

Jeżeli taka częstotliwość to po co skoro na CRT powyżej 85 nie było różnicy, a coś mi mówi że na LCD poziom zauważalności będzie jeszcze niższy (a i tak dotyczyło to wyłącznie statycznych obrazów)? 

Ja tam widziałem różnicę grając na 800x600 @100Hz. Do statycznych i bardzo wolnych spokojnie wystarczy 30 / 60.

W dynamicznych scenach różnica jest ogromna.

 

 

Z drugiej strony przy pingu 40-50ms można by uznać że i tak wszystko ponad 20fps to świat i ludzie bo z taką szybkością dostajemy informacje o pozycji przeciwników. 

Tutaj akurat żadnego związku nie ma, nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Przecież 120Hz nie sprawia, że szybciej zauważasz to co jest na ekranie.

 

 

Wiem że pokazanie różnych 60fps vs 120fps w zwolnionym tempie, kiedy liczba fps @60 spada poniżej magicznej 25 a @120 przekracza 30 udowadnia co najwyżej że 25fps to minimum

 

Pomyśl, jak można przedstawić różnicę pomiędzy 60, a 120Hz na filmie, który ma 30 klatek?

Można oczywiście nagrać w 120 klatkach, ale co z tego skoro będziesz odtwarzał na 60Hz, dlatego jest to najlepszy sposób na zademonstrowanie różnic. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie rozważam kupno monitora i 120/144Hz jest jedną z poważnych opcji. Tylko taka kwestia...

Gdy zmieniłem po latach kartę (obecnie gtx 770) to na nowo doznałem olśnienia o ile lepiej się gra w 60fps w porównaniu do 30-40fps. Zatem przy monitorach 120Hz obawiam się podobnego wrażenia gdy po grze w Bioshocka, Borderlands, cokolwiek na Unreal 3 (czy ogólnie nie wymagającego), które mi karta wygeneruje w 120fps, nie będę w stanie zagrać przykładowo w Crisisa czy Metro w 55-60 klatkach. 

 

Czy właściciele 120Hz mogą się podzielić właśnie wrażeniem towarzyszącym przełaczaniu się pomiędzy grami wyciągającymi 120fps i tymi o wiele bardziej wymagającymi?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy od panelu - tutaj oba są na TNce więc różnicy w odwzorowaniu kolorów czy kątów widzenia bym się nie spodziewał.
Zasadnicza większość 120hz monitorów jest właśnie na panelu TN, z wyjątkiem jednego(?) na VA.

60hz monitory są dostępne z innymi matrycami, np. IPS, które oferują lepsze kolory. Polecam poczytać podwieszone tematy Drachenfelesa w tym dziale, wszystko jest tam pięknie opisane.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że jak grasz w jakieś gry gdzie liczy się rywalizacja to nie zwracasz uwagi na kolory tylko na samą rozgrywkę.

 

A różnica w płynności między 60, a 120Hz jest KOLOSALNA, chociaż nie mam jeszcze takiego monitora, ale już duża różnica jest między 60, a 75Hz.

Link to post
Share on other sites

Niech mi ktoś wyjasni... dlaczego wszystkie monitory 120/144Hz mają tak dużą jasność 350 cd/m2 (np. XL2411Z czy GB2488HSU-B). Natomiast dobre monitory 60Hz RL2455HM czy inne.... mają już bardziej akceptowalną dla oczu 250 cd/m2 ??? O co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Niech mi ktoś wyjasni... dlaczego wszystkie monitory 120/144Hz mają tak dużą jasność 350 cd/m2 (np. XL2411Z czy GB2488HSU-B). Natomiast dobre monitory 60Hz RL2455HM czy inne.... mają już bardziej akceptowalną dla oczu 250 cd/m2 ??? O co chodzi?

To jest maksymalna jasność matrycy i raczej przy takiej nie będziesz siedział bo wypali ci oczy. Optymalna to około 120 cd/m2. Eizo Foris FG2421 (120Hz/240Hz) na matrycy VA ma jasność 400 cd/m2 a to też przecież dobry monitor do grania. Bardziej liczy się minimalna jasność po to żeby w nocy przy słabym świetle nie raziło w oczy. Np: taki Eizo EV2436 potrafi zejść do 0,8 cd/m2.

Link to post
Share on other sites

Nasuwają mi się jeszce takie 4 pytania... będę wdzięczny za pomoc :)

 

 

1) Jak te jasności minalne będą kształtowac sie w tych monitorach?

- GB2488HSU-B 144Hz

 

- XL2411/20Z 144Hz

 

- RL2455HM 60Hz

 

???

 

2) Czy warto dopłacać do 120Hz z moim sprzętem ?? 770GTX i i7-4770K

 

3) GB2488HSU-B czy XL2411/20Z i dlaczego ?? Ten Iyama to jakaś nowość niby ;) 

 

4) Czy Rl2455HM ma lepszą czern niż XL2411/20Z ??

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak te jasności minalne będą kształtowac sie w tych monitorach?

 

poszukaj w recenzjach, niestety redaktorzy raczej nie podają takich szczegółów, jak to czy obraz przy danym ustawieniu jest w ogóle widoczny/czytelny, dostajesz tylko pomiar

 

 

 

2) Czy warto dopłacać do 120Hz z moim sprzętem ?? 770GTX i i7-4770K

 

jak nie planujesz drugiej grafy to nie

 

 

 

4) Czy Rl2455HM ma lepszą czern niż XL2411/20Z ??

 

jedno i drugie TN'a różnic nie będzie poza takimi w pomiarach, które ci pokażą parę punktów w tą, albo w tamtą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...